9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 5 Грудня, 2023

Нацполіція отримала партію криміналістичних лабораторій (відео)

У четвер, 16 грудня, відбулася передача десяти пересувних криміналістичних лабораторій. Отримані автомобілі зі спеціальним оснащенням допоможуть поліцейським ефективніше розслідувати тяжкі злочини та боротися з організованою злочинністю.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на офіційний портал МВС України.

Спеціальні пересувні лабораторії для спеціалістів-криміналістів були придбані у межах комплексу заходів підтримки України з боку Європейського Союзу, зокрема програми «ПРАВО-Поліція» за підтримки Управління ООН з обслуговування проєктів (ЮНОПС) та Консультативної місії ЄС в Україні. 

Мобільні лабораторії отримали спеціалісти-криміналісти дев’яти областей України — Київської, Одеської, Львівської, Кіровоградської, Вінницької, Хмельницької, Полтавської та Чернівецької. Одна з таких лабораторій буде передана в Головне слідче управління Національної поліції України. 

Заступник міністра МВС Мері Акопян зазначила, що пересувні криміналістичні лабораторії – це та сучасна техніка, яка допоможе швидше, оперативніше і якісніше збирати докази на місці скоєння тяжких та особливо тяжких злочинів. 

«Головна ціль Міністерства внутрішніх справ і Національної поліції – це забезпечення верховенства права в Україні і забезпечення прав людини. А для цього нам потрібна сучасна техніка, висока кваліфікація наших офіцерів. Ми вдячні нашим партнерам, які продовжують послідовно підтримувати Міністерство внутрішніх справ і Національну поліцію. Представництво Європейського союзу, Консультативна місія Європейського союзу, Управління впровадження проектів ООН в Україні – це наші партнери, які добре розуміють, що саме нам потрібно для покращення рівня служби Національної поліції. Тож ми вдячні за таку послідовну підтримку», – підкреслила заступниця Міністра внутрішніх справ України.

blank

За словами заступника Голови Нацполіції Максима Цуцкірідзе щорічно в державі вчиняється 1 млн 800 тис. кримінальних правопорушень. Кожен 5-й злочин вчинений в умовах неочевидності, тобто особа, яка його скоювала, приховувала свої наміри. Для розкриття, документування таких злочинів потрібні спеціальні знання й сучасна європейська техніка. 

«Завдяки проєкту “ПРАВО-Поліція”, фінансуванню Європейського Союзу, зокрема Консультативній місії ЄС, ми сьогодні отримуємо 10 сучасних мобільних криміналістичних пересувних лабораторій, які оснащені найвищими й найсучаснішими витратними матеріалами. Зокрема балістичною, біологічною, трасологічною та одорологічною валізами», – повідомив заступник Голови Національної поліції Максим Цуцкірідзе.

blank

Окрім цього, Максим Цуцкірідзе зауважив, що отримане обладнання допоможе спеціалістам-криміналістам  на практиці застосовувати сучасні методи належного та ефективного документування злочинів, які сьогодні використовуються в провідних європейських державах. Також він подякував іноземним колегам за плідну співпрацю і постійну підтримку відомства.

«Більше 95 відсотків всіх оглядів місць скоєння злочинів відпрацьовуються відділами криміналістичного забезпечення. Для того, щоб виконувати роботу якісно, фахівці мають мати добре обладнання та професійні знання. Ми вітаємо позитивні зміни в відомстві та продовжимо й надалі підтримувати як Національну поліцію, так і Міністерство внутрішніх справ», — сказав заступник голови Консультативної місії ЄС в Україні Фредрік Весслау. 

blank

Керівник з операційних питань секції 1 «Належне врядування та демократизація» Представництва ЄС в Україні Ксав’є Камю зазначив, що міжнародні партнери в довгостроковій перспективі підтримують процес реформ в Україні. Зокрема через програму «ПРАВО-Поліція» надається різнопланова підтримка, а це – консультації, експерти, а також обладнання для підвищення ефективності та результативності роботи Національної поліції.

Марко Вуячич зауважив, що представники ЮНОПС дотримуються думки, що реформа поліції є необхідним компонентом для забезпечення верховенства права в Україні. 

«Наша підтримка надається в контексті програми “ПРАВО-Поліція”, яка передбачає надання високоякісного обладнання, транспортних засобів. Окрім цього, також забезпечується навчання, експертна підтримка та інші форми допомоги, які разом сприяють модернізації, трансформації українських правоохоронних органів і забезпеченню їхньої можливості протидіяти організованій злочинності», — заявив Марко Вуячич, керівник програм регіонального офісу ЮНОПС.

Останні новини:

Зараз читають