9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Жовтня, 2021

Національний авіаційний університет отримав ще два літаки Tecnam

 • Два нових легкомоторних навчально-тренувальних літаки Tecnam P2002-JF вже розмитнені, розвантажені та розміщені в ангарі аеродрому в Гостомелі в інтересах НАУ.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Крила.

  Як повідомила прес-служба університету, літаки були придбані та доставлені на аеродром «Антонов-2» (Гостомель) для Міжнародного центру підготовки пілотів НАУ.

  Нові літаки P2002-JF, 2019 випуску, сертифіковані EASA відповідно до правил CS-VLA, відносяться до категорії VLA (Very Light Aircraft по європейській класифікації). Приладова панель відповідає міжнародним стандартам і обладнана пілотажно-навігаційним комплексом Garmin 660.

  Літаки мають видатні експлуатаційні якості та льотні характеристики, поряд з високою рентабельністю і низькою вартістю обслуговування, що робить їх прекрасним вибором, в першу чергу, для початкового льотного навчання.

  P2002-JF обладнані двигуном виробництва Rotax Aircraft Engines (Австрія), що дуже важливо з точки зору економічності. Адже в якості палива P2002-JF може використовувати звичайний бензин АІ-95 з середньою витратою 17 літрів на одну годину. Завдяки цьому, з крейсерською швидкістю близько 200 км/год літак здатний за 6 годин подолати відстань понад тисячу кілометрів, що є дуже хорошим показником для повітряних суден цього класу. Всі системи двигуна Rotax дубльовані, що значно знижує можливість його відмови.

  P2002-JF – це ще і безпечний літак. Безпека завжди була на чолі пріоритетів для розробників і конструкторів Tecnam. У P2002-JF вона була реалізована в конструкції планера, у вузлах та агрегатах літака. Захистом при капотуванні служать дві дуже міцні дуги, які виконані зі сплаву сталі і хрому, інтегровані в задню частину вітрового скла і ліхтар кабіни. Ще одним гарантом безпечної експлуатації є звуковий сигналізатор критичних кутів атаки (датчик зриву), що попереджає про наближення зриву потоку, який може привести до звалювання і штопору — причини більшості катастроф в малій авіації. Також P2002-JF обладнані додатковими системами, зокрема, системою обігріву ППД (приймач повітряного тиску), системами «Аudio panel and marker receiver» і «Transponder» (система ідентифікації), завдяки якій пілоти зможуть здійснювати польоти по Україні та за її межами.

  Протягом двох тижнів сертифіковані фахівці пристикують стабілізатори та крила, почнуть процедуру сертифікації льотної придатності для подальшої експлуатації і отримають бортові номери в Державіаслужбі України.

  Про купівлю трьох літаків, одномоторного Cessna 172 і двох одномоторних Tecnam P2002-JF, для Міжнародного центру підготовки пілотів НАУ повідомлялося в кінці минулого року.

  Закупівля п’яти літаків відбувалася в рамках реалізації державного інвестиційного проєкту «Міжнародний центр підготовки пілотів Національного авіаційного університету», який пройшов узгодження Міжвідомчої комісії з питань державних інвестиційних проєктів відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2015 № 571. Було проведено міжнародний тендер з допомогою системи Prozorro з дотриманням всіх вимог чинного законодавства. Очікувана вартість закупівлі була сформована виходячи з аналізу ринку навчальних літаків, з урахуванням вимог Державіаслужби України, і зафіксована в державному інвестиційному проєкті та затверджена МОН України в паспорті бюджетної програми.

  Раніше про прибуття літаків для Міжнародного центру підготовки пілотів НАУ: Cessna 172 і два Tecnam 2002 повідомлялося в грудні 2019 року.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  ЄС надав Україні 600 мільйонів євро фінансової допомоги

  Єврокомісія 25 жовтня перерахувала Україні 600 мільйонів євро макрофінансової допомоги внаслідок пандемії. Передає Національний Промисловий...

  Перша іноземна компанія отримала атестацію “Укрзалізниці” на ремонт тепловозів

  Даугавпілський локомотиворемонтний завод (Латвія) отримав дозвільні документи "Укрзалізниці" на ремонти тепловозів, ставши таким чином першим з іноземних підприємств, що пройшли подібну атестацію.

  До України прибула третя за жовтень партія озброєння з США

  До України прибула третя заключна партія додаткової міжнародної безпекової допомоги з США. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  “Ніжинський консервний завод” модернізує виробництво

  “Ніжинський консервний завод” на Чернігівщині модернізує обладнання, зменшивши людський фактор у процесі виробництва. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Landlord.

  У миколаївському порту відремонтують під’їзні залізничні шляхи

  Міністерство інфраструктури України опублікувало фінплан Миколаївського порту на 2022 рік. Згідно з планом, МІУ виділить на ремонт залізничних колій 9,6 млн грн.

  На фоні скорочення імпорту металопродукції збільшилась місткість ринку сталі в Україні

  В січні-вересні 2021 року українськими металургійними підприємствами вироблено 14,49 мільйона тонн металопрокату, що на 5,6% більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

  Харківський завод отримав нове життя після приватизації та почав виробництво зарядок для електрокарів

  Після приватизації на занедбаному заводі "Система" почали виготовляти зарядні станції для електрокарів. Компанія продає високотехнологічний продукт по всьому світу та щороку платить...

  «Мотор Січ» отримала замовлення на 25 гелікоптерів Мі-2МСБ – Богуслаєв

  Президент заводу «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв повідомив про замовлення на 25 вертольотів Мі-2МСБ. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Зараз читають

  Болгарія збільшить кількість дозволів на вантажні автоперевезення для України

  У 2022 році українські автоперевізники отримають від Болгарії на 25% більше дозволів на міжнародні перевезення.

  АМПУ спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку профінансують підготовку проєктів концесії в порту Чорноморськ

  19 жовтня було підписано договір між Міністерством інфраструктури України, Європейським банком реконструкції та розвитку і ДП "Адміністрація...

  По Дніпру перевезли майже 10 млн тонн вантажів за 9 місяців 2021 року

  По річці Дніпро протягом січня-вересня 2021 року був транспортовано 9,98 млн т вантажів, що на 34,9% або...

  Близько 70 підприємств залучені у виробництві бронетранспортерів БТР-4Е (список)

  Всі знають, що БТР-4 виробляється Харківським конструкторським бюро машинобудування (ХКБМ), проте реально у виробництві задіяно близько сотні...