9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 24 Жовтня, 2021

На Вінниччині до 2018 збудують біогазовий комплекс

 • 25 мільйонів євро та рік роботи потрібно одному з найпотужніших інвесторів Вінниччини, аби збудувати на території області завод із виробництва альтернативної енергії.

  Йдеться про біогазовий комплекс, який споруджуватиме агропромхолдинг ПАТ «Миронівський хлібопродукт». Таким чином холдинг вирішить проблему утилізації курячого посліду зі свого дочірнього підприємства «Вінницька птахофабрика», котра нині є однією із найбільших птахофабрик у Європі.

  За словами Івана Тракслера – керівника проекту «Біогаз Ладижин» – за день станція перероблятиме на біогаз 800 т курячого посліду та отримуватиме 26 МВт електроенергії на годину.  При чому увесь процес відбуватиметься у герметичних бетонних ємностях, обслуговувати які потрібно лише раз на 15 років, пише Lada.FM.

  Аби отримати згоду на будівництво (адже завод розташується за 10 кілометрів від Ладижина та за кілометр від Заозернянської сільської ради), забудовником було ініційовано громадські слухання.

  Під час тригодинного зібрання зі 112-ма жителями сіл Заозерне та Василівка директор ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер» Ігор Лещенко переконував присутніх, що біогазовий комплекс вирішуватиме екологічні питання на 100%:

  • По-перше, це утилізація курячого посліду та частини стічних вод. Виробництво буде створено так, що неприємного запаху зовсім не відчуватиметься. Курячий послід перестануть вносити на поля у якості добрив, що також ліквідує проблему неприємного запаху. А виробництво біогазу буде практично безвідходним, адже підприємство ще вироблятиме безпечні та якісні органічні добрива.
  • Майбутня біогазова станція поблизу Василівки також вироблятиме ектроенергію та підігріватиме воду для потреб підприємств компанії МХП в Ладижині. Буде створено ще 30 робочих місць, – запевнив Ігор Лещенко.

  Варто додати, що нині МХП продукує в Україні понад 70% всього біогазу, виробленого з органічних відходів та займає 45% українського ринку електроенергії, виробленої з біогазу.

  На громадські слухання 29 червня також запросили представників ГО «Національний екологічний центр України», котрі критично оцінили будівництво такого заводу. Зокрема, вони вказали на   значну кількість недоліків у проектних документах.

  Представники інвестора під час слухань окремо роз’яснили кожне зауваження та запевнили, що у проекті будівництва всі ці недоліки виправлено.

  • Ми ретельно опрацювали ці зауваження та внесли зміни, а також надали роз’яснення по тих питаннях, де активісти не достатньо розібрались у документах, – сказав Ігор Лещенко.

  У результаті тригодинної дискусії учасники слухань проголосували «за» підтримку будівництва заводу.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Міноборони запроваджує сучасні підходи у розробці нового озброєння і техніки

  Міністерство оборони України оголосило про запровадження сучасних підходів у розробці нового озброєння, замість дослідно-конструкторських робіт, які тривають...

  Один з українських агрохолдингів планує збільшити експорт пшениці до Саудівської Аравії

  “Контінентал Фармерз Груп” планує вдвічі збільшити експорт пшениці до Саудівської Аравії.“Контінентал Фармерз Груп” багато експортує зерна в Китай,...

  ЮТЕМ-ЗМК виготовить металоконструкції для добудови аквапарку на Полтавщині

  Завод металоконструкцій і нестандартного обладнання ЮТЕМ-ЗМК підписав контракт на виробництво металоконструкцій для будівництва відкритого аквапарку в Полтавській області.

  В “Укрзалізниці” озвучили собівартість перевезення одного пасажира

  В середньому собівартість перевезення одного пасажира дальнього сполучення для "Укрзалізниці" може досягати 600 гривень, а в приміському - 80 гривень.

  На завершальний етап вийшло об’єднання Турбоатома та Електроважмашу

  Про це розповів виконувач обов'язків голови Харківської обласної адміністрації Олександр Скакун після наради у прем'єр-міністра, присвяченої новому харківському концерну «Українські енергетичні машини».

  У 2023 році може почати роботу Український кліматичний фонд

  Одне з головних завдань - заручитися підтримкою міжнародних фінансових організацій, які зможуть стати інвесторами.Про це передає Національний Промисловий Портал з...

  ВРУ ратифікувала угоду з ЄБРР щодо розвитку логістичної мережі Укрпошти

  Верховна Рада 21 жовтня ратифікувала гарантійну угоду "Проєкт розвитку АТ" Укрпошта ": Логістична мережа і Сільське відділення" між Україною та Європейським банком...

  На Донеччині планують побудувати содовий завод

  У Донецькій області планується створити нове виробництво кальцинованої соди в рамках проєкту індустріального хімічного парку "Слов'янський". Про це повідомляє пресслужба Донецької ОДА,...

  Зараз читають

  Передане Україні науково-дослідне судно “Belgica” увійшло у Чорне море

  Науково-дослідне судно України “Belgica” увійшло у Чорне море і взяло курс на Одесу. Прибуття судна очікується протягом...

  На розвиток та розбудову українського флоту витратять 1,3 мільярда фунтів британського кредиту

  Половина коштів з кредитних 2,5 мільярдів фунтів стерлінгів (2,7 млрд дол.), які Велика Британія надає Україні, піде...

  Витрати на виробництво сільгосппродукції в Україні збільшились на третину

  У січні-серпні 2021 року витрати на виробництво сільськогосподарської продукції в Україні виросли на 35,6%, у порівнянні з...

  На КБ “Луч” розробляють новий переносний гранатомет

  Генеральний директор ДККБ "Луч" повідомив про роботу з розробки нового українського переносного гранатомета.Про...