9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

На Рівненщині побудують водневий завод та вітряну електростанцію

Київське ТОВ «MCL» проводить підготовку для будівництва нової вітряної електростанції на Рівненщині, на території Берестівської, Довговільської та Любахівської сільських рад. Заплановано встановити 12 вітрогенераторів висотою 166 метрів кожен.

Про це на брифінгу розповів заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на РадіоТрек.

За словами чиновника продаж електроенергії буде здійснюватися в межах до 75 євро за МВт.

«Цей проєкт – в активній підготовчій фазі. Це відведення землі, оформлення сервітутів, орендних відносин по землі. Сенс цього проєкту полягає у тому, що інвестор не потребуватиме якихось серйозних дотацій. », – розповів пан Тимошенко

Цей проєкт, за словами Ігоря Тимошенка, не заважатиме діяльності Рівненської АЕС, яка працює не на всю потужність.

«Ми розуміємо, що навпаки у деякі періоди треба підстраховувати, коли не вистачає потужності, за рахунок інших джерел енергії. Та й вся енергія курсує в межах єдиного енергоринку.»

Також ТОВ «МCL» планує збудувати на Володимиреччині завод з виробництва водню.

«Йдеться про розробку техніко-економічних обґрунтувань, пошук споживачів, в тому числі комунальної інфраструктури. Більш детально можна буде говорити, коли буде прив’язка до земельної ділянки, буде бачення, яким чином буде вироблятися, і на кого буде зорієнтоване виробництво цього важливого продукту, який також є дуже перспективним не тільки для Рівненщини, а й для України.», – повідомив Тимошенко

Розвиток цього напрямку, за словами представників Рівненської ОДА, залежить від розвитку важкої промисловості та імплементації водню на законодавчому рівні.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають