9.5 C
Alba Iulia
Середа, 17 Серпня, 2022

На Полтавщині створили мобільну сортувальну лінію сміття

Підприємство, розташоване в селі Щербані Полтавського району виготовляє спеціалізоване обладнання та створило унікальну мобільну лінію сортування сміття, що за словами спеціалістів не має аналогів в Україні.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Gazeta.ua

Cортувальна лінія розміщена в автомобільному причепі, тож таку мобільну станцію можуть швидко розгорнути в місці накопичення відходів. Лінія сортовуватиме сміття за фракціями, тож її власники отримуватимуть прибутки від здачі його на вторинну переробку.

Орієнтовна вартість лінії – 1,4 млн грн, що як мінімум удвічі дешевше, ніж будівництво стаціонарної. Для транспортування причепа може використовуватися трактор, який можна використовувати у якості завантажувача сміття до бункера.

Довжина лінії 13,6 м. В причепі розташовано завантажувальний контейнер з бункером, який автоматично за допомогою лебідок виїжджає з причепа. З бункера сміття рухається конвеєрною стрічкою, після чого тверді відходи потрапляють до сепаратору. Окремий конвеєр відводить органічні відходи в спеціальні ємності.
Далі працівники вручну розбирають папір, пластик і плівку, а магнітний сепаратор відділяє метал.

Потужність мобільної сортувальної лінії становить 10 тис. т сміття на рік, або до 5 т за годину. На станції можуть одночасно працювати від двох до шести операторів кінцевого перебору та один оператор установки.

Сортувальні лінії ми виготовляємо не перший рік. А мобільна — інновація. У перші дні травня відправимо її до замовника. Попередньо випробували на території нашого підприємства. На демонстрацію запросили представників ОТГ із різних областей. Тема дуже актуальна — громади масово об’єднуються, але деякі питання їм вирішувати важко. Наприклад — куди возити сміття. Наша лінія дозволяє переміщувати її до звалища відходів, — пояснила
виконавчий директор компанії “Системи модернізації складів” Алла Костенко.

Першу мобільну лінію вже придбала Веселівська селищна об’єднана територіальна громада Запорізької області. Наступна мобільна сортувальна станція може поїхати в Лубенський район Полтавщини, де на даний момент тривають тендерні процедури для Засульської ОТГ, що об’єднує 28 сіл.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають