9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 19 Серпня, 2022

На озброєння ЗСУ стали азербайджанські міномети “20N5” (фото)

На озброєння українських військових поступили міномети «20N5» азербайджанського виробництва.

Фотографії з мінометами оприлюднило інформаційне агентство Міністерства оборони України “АрміяInform”, передає Національний Промисловий Портал.

Повідомлено, що азербайджанські 82-мм міномети знаходяться на Запорізькому напрямку.

Відомо, що одні з цих мінометів «20N5» отримала бойова батарея українського лейтенанта, на ім’я Кирило з позивним «Тигр».

blank
82-мм міномет «20N5» азербайджанського виробництва на озброєнні військових України. Фото: АрміяInform

Нині на озброєнні батареї «Тигра» є міномети 60-мм «Камертон», радянські 82-мм «2Б9» та азербайджанські 82-мм «20N5». Основним завданням підрозділу є вогнева підтримка дій українських сил.

«За три місяці виконання завдань на передку таких цілей ми знищили сотні. Правда танки важко з наших 82-йок підбити, ми їх лише поскубуємо, пошкоджуємо зовнішнє оснащення, рвемо гусениці, щоб інші завершували з ним початий діалог-розбірку, але танків на рахунку батареї ще немає», – розповів лейтенант.

Офіційно Азербайджан не постачає артилерійські системи Україні.

blank
82-мм міномет «20N5» азербайджанського виробництва на озброєнні військових України. Фото: АрміяInform

За джерелами у військових колах азербайджанського видання Caliber.Az, Азербайджан не постачав Україні міномети «20N5». Імовірно, що міномети азербайджанського виробництва опинилися в Україні завдяки країнам, яким Азербайджан їх офіційно продавав.

Про міномет «20N5»

82-мм міномет «20N5» – зброя піхотинців на рівні роти й батальйону, яка дозволяє завдавати ворогові суттєвої шкоди на дальності понад 5 км і підтримувати оборону ділянки або наступ на окремо взятому напрямку.

Завдяки застосуванню нових сплавів і композиційних матеріалів при виготовленні мінометних стволів та опорних плит, модель «20N5» отримала підвищені можливості для виконання завдань вогневої підтримки.

blank
82-мм міномет «20N5» азербайджанського виробництва на озброєнні військових України. Фото: АрміяInform

«20N5» легко розбирається на кілька частин і може переноситися вручну на пересіченій місцевості, розрахунком з 4 бійців.

Вага міномети 47,5 кілограмів. Виробником заявлено, що загальна довжина ствола 1100 мм з максимальною дальністю стрільби у 4000 метрів.

ДжерелоМілітарний

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають