9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 2 Грудня, 2022

На озброєння Збройних сил надійшов британський контрбатарейний радар ARTHUR

Можливості ЗСУ підсилив британський радар контрбатарейної боротьби та артилерійської розвідки ARTHUR (Artillery Hunting Radar).

Озброєння отримала 15 окрема бригада артилерійської розвідки. Техніка уже працює на передовій, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Про пошуки ворожих позицій на передовій розповів боєць Андрій з позивним “Дідо”.

“Плюси цієї машини явно є. Перший плюс – вона дуже мобільна, ми можемо швидко переміщатися і нам абсолютно все одно, які будуть умови. Вона їде і в сніг, і в болото. Наступний плюс – ми передаємо нові засічки для арти й одночасно кажемо хлопцям, як точно вони потрапили в ту ціль, яку ми вже передавали”, — військовий називає переваги бойової техніки. 

ARTHUR (MAMBA) — це контрбатарейний радарний комплекс, розроблений шведською компанією Ericsson Microwave Systems спільно зі збройними силами Норвегії та Швеції. У британській армії його називають “мобільний засіб артилерійського спостереження за полем бою” (mobile artillery monitoring battlefield asset – MAMBA).

blank
ARTHUR. Фото з відкритих джерел

Мобільний радар С-діапазону з пасивною фазованою антенною решіткою призначений для виявлення ворожої польової артилерії й був розроблений як основний елемент сенсорної системи протидії батареям на рівні бригади або дивізії. Радарний комплекс змонтований на шасі гусеничного всюдиходу Bandvagn 206, розробленого компанією Hägglunds (тепер частина британської BAE Systems Platforms & Services).

Він може вираховувати місцезнаходження ворожих гаубиць на відстані 20-25 км і 120-мм мінометів на відстані 35-40 км з круговою вірогідною похибкою 0,35%. Частково заснований на тій же технології, що й радар Saab Giraffe, ARTHUR може одночасно сканувати до 100 цілей за хвилину, а також відстежувати політ снарядів та обчислювати точки влучання для коригування власної артилерії.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають