9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 20 Вересня, 2021

На Черкащині виставлено на аукціон одне з найвизначніших машинобудівних підприємств області

 • 30 липня 2021 року відбулося засідання аукціонної комісії Фонду державного майна України з приватизації пакету акцій у розмірі 100 % статутного капіталу акціонерного товариства “Перший київський машинобудівний завод” (далі – АТ “ПКМЗ”). 

  Передає Національний Промисловий Портал з посланням на черкаське видання “Почерк”.

  Заснований у 1882 році, АТ “ПКМЗ” (стара назва – завод “Більшовик”), починаючи з останньої чверті XX століття був провідним підприємством серед країн СНД та Східної Європи зі створення великотоннажного обладнання для перероблювання гуми, пластмас та їх відходів.

  На території Черкаської області розміщено структурний підрозділ АТ “ПКМЗ” – ДП “Жашківважмашбуд” АТ “ПКМЗ” – це стабільно працююче підприємство, яке має унікальне обладнання для виготовлення у замкненому циклі високотехнологічної продукції, зокрема, пускових установок для системи протиповітряної оборони (ЗРК С-300), унікального обладнання для гумотехнічної промисловості, яке має попит на світових ринках та прохідницьких щитів для будівництва метро.

  Черкаська обласна державна адміністрація неодноразово зверталась до Фонду державного майна України (далі – ФДМУ) щодо недопущення знищення ДП “Жашківважмашбуд” АТ “ПКМЗ” як стратегічного для галузі машинобудування та оборонної галузі підприємства.

  Враховуючи рішення ФДМУ щодо приватизації АТ “ПКМЗ”, Черкаською обласною державною адміністрацією надано пропозиції ФДМУ щодо включення до умов продажу АТ “ПКМЗ” зобов’язання для нового власника: зберегти основний вид діяльності ДП “Жашківважмашбуд” АТ “ПКМЗ” та інвестувати кошти в його технічне переозброєння, модернізацію виробництва та енергомодернізацію.

  За результатами засідання аукціонної комісії 30.07.2021 затверджено умови, які передбачають, зокрема: збереження основних видів діяльності АТ “ПКМЗ”, погашення кредиторської заборгованості, зокрема, боргів із виплати заробітної плати працівникам і перед бюджетом. Крім того, до умов продажу включено пропозиції Черкаської обласної державної адміністрації щодо направлення інвестицій в ремонт і модернізацію ДП “Жашківважмашбуд” АТ “ПКМЗ” у розмірі понад 57 млн грн.

  Враховуючи результати засідання аукціонної комісії, пакет документів разом із пропозиціями направлено до Кабінету Міністрів України для розгляду та прийняття рішення про затвердження умов продажу АТ “ПКМЗ”.

  Приватизація АТ “ПКМЗ” дасть шанс на друге життя для цього стратегічного машинобудівного підприємства, яке наразі має понад 500 млн грн боргів, дозволить відновити промислове виробництво, зберегти інтелектуальний та робочий потенціал, створити нові робочі місця та отримати інвестиції для модернізації виробництва.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Україна облаштовує державний кордон з Росією на Сумщині (відео)

  На Сумщині триває активне інженерне облаштування державного кордону з Російською Федерацією.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Два балкери доставлять 150 тисяч тонн вугілля з США для роботи українських ТЕС

  Енергохолдинг ДТЕК погодив з компанією HC Trading (Heidelberg Cement Group) постачання в Україну двох суднових партій американського енергетичного вугілля.

  В Україні освоїли виробництво практичних авіабомб

  В Україні опанували виробництво практичних авіаційних бомб для тренування льотного складу Повітряних Сил Збройних сил України.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Bees Airline отримала права на чартерні рейси за 12 маршрутами в зимовий період

  Українська авіакомпанія Bees Airline отримала права на виконання чартерних рейсів з Києва та регіональних аеропортів України за 12 маршрутами в зимовий період.

  ЛКМЗ отримав вісім замовлень на виготовлення корпусів БТР-4Е

  Приватне підприємство "Лозівський ковальсько-механічний завод" вчергове обрано переможцем в тендері на виготовлення корпусів для бронетранспортерів й готується до підписання контракту з ДП...

  У Львові за кошти європейських фондів збудували новий спортивний комплекс

  У Львові на вулиці Дорога Кривчицька, 19Д відкрили сучасний спортивний зал «Боско-Арена», що входить у спортивний комплекс Салезіянського Згромадження святого Івана Боско.

  Найбільша баржа України почала працювати у порту Південний (фото)

  У порт Південний була виконана друга поставка товару буксирним складом Гермес-1 і найбільшої в Україні баржі класу "річка-море" Дніпро-AV-01 проєкту D-6000.

  У порту Чорноморська триває будівництво унікального для України двостороннього пірса (фото)

  Компанія Risoil S.A. розмістила в Facebook відеоролик, в якому демонструє прогрес у будівництві унікального для України двостороннього пірса в порту Чорноморськ.

  Зараз читають

  До України прибув 50-й контейнерний потяг з Китаю (відео)

  До Києва з Чунцина прибув контейнерний поїзд, який доставив 62 контейнери.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Харківський автомобільний завод розпочав ремонт техніки Збройних сил України

  Державне підприємство «Харківський автомобільний завод» проводить ремонт військової техніки на замовлення Збройних сил України.

  “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” отримала пів мільярда прибутку від основної діяльності

  За підсумками 8 місяців 2021 року "Об’єднана гірничо-хімічна компанія" отримала 473,7 мільйона гривень прибутку від основної діяльності,...

  Дарницький міст у Києві добудують до кінця 2022 року за 1 мільярд гривень

  ТОВ "Спільне українсько-німецьке підприємство "Автострада" виграло тендер на добудову Дарницького мосту в Києві сумарною вартістю 1,15 млрд...