9.5 C
Alba Iulia
Субота, 19 Червня, 2021

Міністерство внутрішніх справ засекретило інформацію про роздачу подарункових стволів

 • Після того, як українські суди всіх інстанцій (до Верховного суду) визнали порушенням закону спроби МВС «секретити» прізвища одержувачів нагородної зброї від Авакова, в міністерстві назвали «державною таємницею» саму інформацію про подібні нагородження.

  Це випливає з відповіді МВС на інформаційний запит Українських Новин. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на UMP.

  Журналісти просили надати статистику про кількість виданих міністром наказів про вручення нагород «Вогнепальна зброя» за поточний рік, кількість виданих за цими наказами одиниць вогнепальної зброї, а також надати копії наказів.

  У міністерстві вперше відмовилися надати навіть статистичні дані.

  «При цьому зазначаємо, що відповідно до статті 8 Закону України «Про державну таємницю», статті 1.4.7 Зводу відомостей, що становлять державну таємницю, затвердженого наказом СБУ від 12.08.2005 №440 (зі змінами), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.08.2005 року під №902 / 11182, запитувані відомості мають ознаки інформації з обмеженим доступом», – йдеться у відповіді.

  У цілому відповідь МВС містить повний перелік раніше вже відкинутих судами аргументів про «конфіденційність» інформації про нагородження вогнепальною зброєю. При цьому, у відповіді вперше погодилися, що навіть з юридично сумнівними посиланнями на «конфіденційність» і «персональні дані», вони зобов’язані надати на запит «знеособлені» копії наказів. Але тут же, по суті, заявили, що інформація про нагородження вогнепальною зброєю – державна таємниця.

  Закон «Про доступ до публічної інформації», який почав діяти в Україні з 2011 року і в якому було прямо прописано, що в питаннях надання інформації треба керуватися саме його положеннями, прямо забороняє обмежувати доступ до інформації про розпорядження державним майном. Яким є вогнепальна зброя, що видається Аваковим в якості винагороди.

  Раніше МВС і сам міністр Арсен Аваков називали хоча б кількість вогнепальної зброї, яка вручається «від міністра». Так, у 2019 році нагородну «Вогнепальна зброя» отримали 438 осіб, до 2018 року – 588.

  За підрахунками журналістів, тільки за 2014-2016 роки міністр Арсен Аваков в середньому, щомісяця вручав 32 відомчих відзнаки «Вогнепальна зброя». До цього переліку входили не тільки пістолети: ПМ, Форт і Глок, але і штурмові гвинтівки – «Форт-224», пістолети-кулемети MP5 та ін. Але справжньою «вишенькою на торті» в арсеналі імені Авакова є подарований своєму шефові Арсенію Яценюку легендарний 56-П-421, кулемет «Максим».

  Все ж, тільки за перші три роки перебування на посаді Аваков роздав 2200 нагородних пістолетів. Хоча сам міністр за той же період називав цифру в 1322 «стволи».

  Українські Новини ще в травні 2016 року відсудили в Авакова дані, кому він роздав нагородну зброю. Протягом 2016-2017 років суди всіх інстанцій підтвердили, що МВС зобов’язане розкрити прізвища одержувачів вогнепальної зброї в якості «нагородної” згідно з наказами міністра. Суд також зобов’язав ГПУ зареєструвати кримінальне провадження стосовно фактів видачі Аваковим нагородної зброї за заявою Українських Новин.

  Тим не менш, з того часу рішення судів залишається невиконаним. Ні Державна виконавча служба Мін’юсту, ні інші органи не можуть змусити Авакова виконати судові рішення і оприлюднити прізвища громадян, яким він вручив кілька тисяч одиниць вогнепальної зброї.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Український всюдихід «Nomad» дебютував на виставці «Зброя та безпека» (фото)

  Новий український колісний всюдихід «Nomad» вперше представили широкому загалу в рамках міжнародної виставки «Зброя та безпека –...

  В Україні розробляють термобаричні снаряди для систем залпового вогню

  В Україні працюють над створенням 122-мм термобаричними снарядами до реактивної системи залпового вогню (РСЗВ).Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Lockheed Martin презентує в Україні винищувачі F-16

  На міжнародній виставці «Зброя та безпека - 2021» компанія Lockheed Martin Україні презентують винищувачі F-16.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Національний університет оборони України представив свої досягнення на виставці «Зброя та безпека»

  На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» Національний університет оборони України імені Івана Черняховського уже традиційно презентує результати своїх досліджень...

  “Нова Пошта” відкрила автоматизовані термінали у трьох містах України (фото)

  Щоб зберігати швидкість доставлення при зростанні обсягів відправлень, компанія "Нова Пошта" продовжує відкривати автоматизовані термінали. У травні три нових об'єкти були запущені...

  Alstom готовий локалізувати до 35% виробництва локомотивів в Україні

  Французький концерн Alstom готовий поступово локалізувати до 35% виробництва і обслуговування локомотивів в Україні, а продуктивну діяльність планується перенести в Україну, починаючи...

  «ВК Система» представила на «Зброя та безпека» нову броньовану медичну машину (фото)

  У Києві на міжнародній виставці «Зброя та безпека - 2021» науково-виробнича компанія «ВК Система» представила одну з новинок заходу - броньовану медичну...

  Військовим метрологам передали сучасну мобільну лабораторію

  Метрологічний центр військових еталонів Збройних Сил України, який розташований у Харкові, отримав нову пересувну лабораторію вимірювальної техніки УА2-4/А на базі автомобіля МАЗ.

  Зараз читають

  У Івано-Франківську виконали капремонт автодрезини на замовлення порту «Південний» (фото)

  Івано-Франківський локомотиворемонтний завод виконав капітальний ремонт автодрезини для ДП "Морський торговельний порт Южний". Ремонт тривав протягом чотирьох...

  Італійська компанія додатково закупила 10 українських двигунів для ракети-носія Vega

  КБ "Південне" спільно з ДП "Південмаш" та італійська компанія AVIO S.p.A досягли домовленості про додаткове постачання 10...

  Підприємство “Спайтек” покращило оптичну платформу та оновило камеру українського мультикоптера Windhover

  Одеське приватне Науково-виробниче підприємство "Спайтек" (Spaitech) суттєво оновило оптичну платформу свого флагманського мультироторного безпілотника Windhover.

  Alstom готовий локалізувати до 35% виробництва локомотивів в Україні

  Французький концерн Alstom готовий поступово локалізувати до 35% виробництва і обслуговування локомотивів в Україні, а продуктивну діяльність...