9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 7 Березня, 2021

Японська і австрійська компанії зацікавлені в капітальних інвестиціях в Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд

 • Дві іноземні компанії задумалися про інвестиції в недобудований рудний комбінат в Україні.

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна.

  Група компаній розробила нову технологію переробки окислених руд і зацікавлена ​​в будівництві комплексу переробки на базі КГЗКОР, – йдеться у повідомленні МЕРТ.

  Як уточнили агентству “Інтерфакс-Україна” в прес-службі міністерства, крім Kobe Steel, мова також йде про австрійську компанію Hares Engineerig GmbH.

  Це Kobe Steel і австрійська Hares Engineerig GmbH. Вирішили в робочому порядку розробити план подальших дій. Міністерство зацікавлене у співпраці з ними. Міністерство зацікавлене в передачі в оренду цілісного майнового комплексу КГЗКОР. Про конкретні результати переговорів будемо повідомляти окремо, – сказали в прес -службі МЕРТ.

  Згідно з публікацією МЕРТ, С.Кубів наголосив на важливості залучення до будівництва комплексу на базі КГЗКОР українських будівельних і машинобудівних компаній.

  Про інтерес Kobe Steel до КГЗКОР повідомлялося ще в другій половині минулого десятиліття. Зокрема, в березні 2009 року під час поїздки тодішнього міністром промполітики України Володимира Новицького в Японію був підписаний меморандум між Мінпромполітики, Kobe Steel та австрійської Hares Engineering про співпрацю з розгляду питання впровадження технології ITMk3 (технології прямого відновлення заліза третього покоління, Ironmaking Technology Mark Three) на КГЗКОР. Планувалося створити робочу групу з підготовки конкретних пропозицій.

  Будівництво КГЗКОРу (Долинська Кіровоградської обл.) Було розпочато в 1985 році. Після розпаду СРСР його правонаступником стала Україна. При цьому у травні 2007 року Словаччина відмовилася від участі в проекті завершення будівництва комбінату, проте виявила бажання отримати в рамках розрахунків за свою частку грошові кошти або товари. Раніше Румунія також заявляла про відсутність зацікавленості в подальшій добудові КГЗКОРу і намір повернути свої інвестиції.

  За даними Фонду держмайна (ФДМ) України, заборгованість країни по КГЗКОРу станом на 1 січня 2007 роки перед Румунією становила $353 млн, Словаччиною – $115,1 млн, Болгарією – $1,4 млн, Німеччиною – $47,34 млн. Загальна заборгованість – $517,43 млн.

  Загальний обсяг інвестицій, необхідних для завершення будівництва і введення в експлуатацію КГЗКОР, за попередніми даними, тоді оцінювався в $800 млн.

  На початку лютого 2017 року в Верховну Раду був внесений законопроект про добудову КГЗКОР, який передбачає залучення інвестора – “Української металургійної корпорації” (УМК, Київ) – з метою введення в експлуатацію першої черги підприємства протягом п’яти років, а всього комплексу – за 10 років.

  Згідно з даними авторів законопроекту, станом на 1 січня 2017 року на будівництві об’єктів КГЗКОР виконані роботи на суму $1,649 млрд, у тому числі вартість української частки незавершеного будівництва становить $884,1 млн.

  Орієнтовний загальний обсяг капіталовкладень на завершення будівництва з перепрофілюванням частини потужностей КГЗКОР оцінювався авторами законопроекту в $500 млн, а необхідний обсяг інвестицій для будівництва першого пускового комплексу – не більше $150 млн.

  Після завершення будівництва по пропонованій концепції можна очікувати досягнення КГЗКОР щорічного обсягу виробництва близько $700 млн, прибутку до оподаткування – близько $160 млн. Зазначена величина прибутку дозволяє гарантувати розрахунки з країнами-учасницями будівництва КГЗКОР протягом 20 років без залучення коштів з держбюджету” – говорилося в довідкових документах законопроекту.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Українське Дунайське пароплавство хоче залучити $200 мільйонів у будівництво 31 баржі та 16 буксирів

  ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" розробило і направило в Міністерство інфраструктури України попередню проєктну пропозицію та розрахункову фінансову...

  Українське підприємство розробило три моделі нових пожежних машин (фото)

  Підприємство "Пожмашина" на власних потужностях розробило і виготовило одразу три нових моделі протипожежної техніки.Повідомляє Національний Промисловий Портал.

  Новий термінал в аеропорту Дніпра обіцяють відкрити наступного року

  Новий термінал в аеропорту Дніпра почне роботу в наступному, 2022 році.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Маріупольський металургійний комбінат придбав у «Енергоатому» електроенергії на 26 мільйонів гривень

  Маріупольський металургійний комбінат 25 лютого придбав на майданчику «Української енергетичної біржі» в ДП «НАЕК «Енергоатом» пакет лотів потужністю 25 МВт на березень...

  У Києві розпочався капітальний ремонт Індустріального шляхопроводу (відео)

  У Києві на перетині вулиць Вадима Гетьмана та Борщагівської розпочали капітальний ремонт шляхопроводу. Перший етап ремонту Індустріального мосту планують завершити до кінця...

  Морські порти України перевалили понад 20 мільйонів тонн вантажів з початку року

  Портові оператори у морських портах України в січні-лютому 2021 року обробили 20,583 млн тонн вантажів, що на 6,538 млн тонн або на...

  Український корвет добудовуватимуть як фрегат ближньої морської зони

  Міністерство оборони хоче добудувати корвет «Володимир Великий» проєкту 58250 як багатофункціональний фрегат ближньої морської зони.Розглядається можливість доопрацювати проєкт...

  Україна домовилася зі SpaceX про запуск українського супутника

  Компанія SpaceX погодилася запустити на орбіту український супутник Січ 2-1. Домовленості про запуск були досягнуті минулого тижня під час переговорів з компанією....

  Зараз читають

  Художниця з Прикарпаття розробила та налагодила виробництво ексклюзивного взуття

  На Прикарпатті у місті Косів художниця Світлана Гебель налагодила виробництво взуття.Про це повідомляє...

  Windrose цьогоріч планує розширити карту польотів по Україні мінімум до 10 аеропортів

  Авіакомпанія Windrose у 2021 році планує розширити карту внутрішніх польотів і об'єднати мінімум 10 міст України.

  “Інтерпайп НТЗ” направив понад 80 мільйонів гривень на реалізацію екологічних проєктів

  ПАТ "Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод" приєднався до "Комплексної програми екологічної безпеки та впровадження сталого розвитку міста Дніпро...

  У 2021 році в Україні буде відремонтовано та побудовано 4,5 тисячі кілометрів доріг державного значення

  У 2021 році в Україні заплановано відремонтувати близько 4,5 тисяч кілометрів автомобільних доріг державного значення.