9.5 C
Alba Iulia
Субота, 12 Червня, 2021

Японська і австрійська компанії зацікавлені в капітальних інвестиціях в Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд

 • Дві іноземні компанії задумалися про інвестиції в недобудований рудний комбінат в Україні.

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна.

  Група компаній розробила нову технологію переробки окислених руд і зацікавлена ​​в будівництві комплексу переробки на базі КГЗКОР, – йдеться у повідомленні МЕРТ.

  Як уточнили агентству “Інтерфакс-Україна” в прес-службі міністерства, крім Kobe Steel, мова також йде про австрійську компанію Hares Engineerig GmbH.

  Це Kobe Steel і австрійська Hares Engineerig GmbH. Вирішили в робочому порядку розробити план подальших дій. Міністерство зацікавлене у співпраці з ними. Міністерство зацікавлене в передачі в оренду цілісного майнового комплексу КГЗКОР. Про конкретні результати переговорів будемо повідомляти окремо, – сказали в прес -службі МЕРТ.

  Згідно з публікацією МЕРТ, С.Кубів наголосив на важливості залучення до будівництва комплексу на базі КГЗКОР українських будівельних і машинобудівних компаній.

  Про інтерес Kobe Steel до КГЗКОР повідомлялося ще в другій половині минулого десятиліття. Зокрема, в березні 2009 року під час поїздки тодішнього міністром промполітики України Володимира Новицького в Японію був підписаний меморандум між Мінпромполітики, Kobe Steel та австрійської Hares Engineering про співпрацю з розгляду питання впровадження технології ITMk3 (технології прямого відновлення заліза третього покоління, Ironmaking Technology Mark Three) на КГЗКОР. Планувалося створити робочу групу з підготовки конкретних пропозицій.

  Будівництво КГЗКОРу (Долинська Кіровоградської обл.) Було розпочато в 1985 році. Після розпаду СРСР його правонаступником стала Україна. При цьому у травні 2007 року Словаччина відмовилася від участі в проекті завершення будівництва комбінату, проте виявила бажання отримати в рамках розрахунків за свою частку грошові кошти або товари. Раніше Румунія також заявляла про відсутність зацікавленості в подальшій добудові КГЗКОРу і намір повернути свої інвестиції.

  За даними Фонду держмайна (ФДМ) України, заборгованість країни по КГЗКОРу станом на 1 січня 2007 роки перед Румунією становила $353 млн, Словаччиною – $115,1 млн, Болгарією – $1,4 млн, Німеччиною – $47,34 млн. Загальна заборгованість – $517,43 млн.

  Загальний обсяг інвестицій, необхідних для завершення будівництва і введення в експлуатацію КГЗКОР, за попередніми даними, тоді оцінювався в $800 млн.

  На початку лютого 2017 року в Верховну Раду був внесений законопроект про добудову КГЗКОР, який передбачає залучення інвестора – “Української металургійної корпорації” (УМК, Київ) – з метою введення в експлуатацію першої черги підприємства протягом п’яти років, а всього комплексу – за 10 років.

  Згідно з даними авторів законопроекту, станом на 1 січня 2017 року на будівництві об’єктів КГЗКОР виконані роботи на суму $1,649 млрд, у тому числі вартість української частки незавершеного будівництва становить $884,1 млн.

  Орієнтовний загальний обсяг капіталовкладень на завершення будівництва з перепрофілюванням частини потужностей КГЗКОР оцінювався авторами законопроекту в $500 млн, а необхідний обсяг інвестицій для будівництва першого пускового комплексу – не більше $150 млн.

  Після завершення будівництва по пропонованій концепції можна очікувати досягнення КГЗКОР щорічного обсягу виробництва близько $700 млн, прибутку до оподаткування – близько $160 млн. Зазначена величина прибутку дозволяє гарантувати розрахунки з країнами-учасницями будівництва КГЗКОР протягом 20 років без залучення коштів з держбюджету” – говорилося в довідкових документах законопроекту.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Італійська компанія додатково закупила 10 українських двигунів для ракети-носія Vega

  КБ "Південне" спільно з ДП "Південмаш" та італійська компанія AVIO S.p.A досягли домовленості про додаткове постачання 10...

  У параді до Дня Незалежності України візьмуть участь літаки країн-партнерів

  У параді з нагоди 30-ї річниці відновлення Незалежності України візьмуть участь літаки країн-партнерів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  «Авіалінії Антонова» доставили з Польщі на Філіппіни п’ять гелікоптерів Black Hawk

  «Авіалінії Антонова» літаком Ан-124 «Руслан» доставили до Філіппін п’ять багатоцільових гелікоптерів Sikorsky S-70i Black Hawk з підприємства виробника у Польщі.

  На виставці “Зброя та безпека” представлять новий український бойовий безпілотник

  Новий український військовий безпілотник ACE ONE презентують на Міжнародній спеціалізованій виставці "Зброя та безпека – 2021", яка розпочнеться у Києві 15 червня...

  Миколаївський тепловозоремонтний завод проведе модернізацію 55 локомотивів для Єгипту

  Миколаївський тепловозоремонтний завод має намір освоювати нові серії локомотивів і диверсифікувати ринки по ремонту та модернізації локомотивів - підприємством було підписано договір...

  Завершується створення першого зразка РЛС «Мінерал-У» для протикорабельного комплексу «Нептун»

  В Україні завершують роботи над створенням першого зразками нової мобільної РЛС «Мінерал-У» на платформі Tatra 8х8.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Київський бронетанковий завод виготовив шасі БТР-3 для командно-штабної машини (фото)

  Державне підприємство «Київський бронетанковий завод» виготовило та передало ТОВ «Телекард-Прилад» перше шасі БТР-3 для командно-штабної машини (КШМ) в рамках державного оборонного замовлення.

  Термінал Ніка-Тера встановив два нових рекорди швидкості навантаження зернових

  Термінал Ніка-Тера, що входить в Group DF, встановив відразу два нових рекорди швидкості навантаження зернових вантажів - рекорди встановлені під час завантаження...

  Зараз читають

  У Харкові опрацьовують встановлення бойового модуля «Парус» на БМП

  У Харкові, на одному з підприємств військово-промислового комплексу, опрацьовують встановлення бойового модуля «Парус» на бойову машину піхоти.

  Миколаївський тепловозоремонтний завод проведе модернізацію 55 локомотивів для Єгипту

  Миколаївський тепловозоремонтний завод має намір освоювати нові серії локомотивів і диверсифікувати ринки по ремонту та модернізації локомотивів...

  Термінал Ніка-Тера встановив два нових рекорди швидкості навантаження зернових

  Термінал Ніка-Тера, що входить в Group DF, встановив відразу два нових рекорди швидкості навантаження зернових вантажів -...

  В Україні зростає виробництво та попит на шампіньйони

  У 2020 році промислове виробництво шампіньйонів зросло на 20% - до 19 тисяч тонн. Це свідчить про...