9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

Верховна Рада підвищила експортне мито на брухт до 180 євро за тонну

Верховна Рада України у четвер, 2 грудня, підтримала поправку щодо підвищення експортного мита на металобрухт до 180 євро за тонну.

Про це повідомив народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Законопроєкт №6298, який передбачає підвищення мита, набуде чинності наступного дня після його публікації в офіційних виданнях.

“Металолом – дефіцитна сировина для українських металургійних підприємств. Через його нестачу існує загроза зупинки заводів із десятками тисяч працівників. Дефіцит, про який останні роки вже майже забули, викликав масове вивезення брухту за кордон, насамперед до Туреччини, цього року”, – зазначив він.

Обсяги вивезення брухт з України у 2021 році зросли майже у 16 ​​разів за 10 місяців.

“1 тонна вивезеного металобрухту дає Україні приблизно в 5 разів менше податкових надходжень, ніж його переробка в країні. Тому експорт 500 тисяч тонн металобрухту за січень-жовтень призвів до недоотримання бюджетом приблизно 3,7 млрд гривень надходжень у разі, якби цей металобрухт був перероблено в Україні”, – додав Кисилевський.

Також заступник голови комітету ВРУ з питань економрозвитку додав, що тим часом Євросоюз, на який припадає 25% світового ринку металобрухту, готує заборону на вільне вивезення цієї сировини до країн, які не є членами Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Таким чином, фактично обмежується експорт до Китаю, США, РФ, Індії та інших найбільших країн-споживачів металобрухту. Крім того, ЄС планує додатково обмежувати вивезення брухту, якщо експорт стрімко зростає або раптом з’ясується, що переробка брухту у певній країні може завдати шкоди екології.

“Що це означає для України? Якщо не діяти, то Туреччина чи Придністров’я вигідніше забиратиме сировину в Україні. Без сировини ризикує залишитися галузь, яка дає роботу понад 200 тисячам українців”, – наголосив нардеп.

За його словами, український уряд раніше взяв зобов’язання щодо зниження викидів CO2. При цьому, єдина існуюча на сьогодні технологія, що дозволяє суттєво знижувати викиди CO2 у металургії, передбачає використання металобрухту.

“Робочі місця та зниження викидів CO2 – ось чому так важливо, що поправку про підвищення експортного мита на металобрухт прийнято Верховною Радою”, – підсумував Кисилевський.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають