9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 5 Березня, 2021

В Україні детінізують ринок металобрухту

 • У парламентському комітеті з питань економічного розвитку очікують прийняття законопроєкту №2426 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо детінізації ринку металургійної сировини і операцій з металобрухтом)” до літа наступного, 2020 року.

  “Законопроєкт №2426 щодо детінізації ринку металобрухту затверджений головним комітетом — комітетом з питань економічного розвитку та рекомендований до прийняття в першому читанні. Зараз ми повинні отримати висновок антикорупційного комітету, після чого цього законопроєкт буде винесений на розгляд парламенту в першому читанні”, – повідомив один з авторів законопроєкту.

  Автор — народний депутат, заступник голови комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, повідомив про перебіг роботи над законопроєктом в ході VI науково-практичної конференції “Український ринок металобрухту: практичні аспекти та сучасні виклики” в Києві в четвер, 12 грудня.

  “Я очікую, що ми встигнемо протягом поточної сесії його проголосувати — до кінця січня. Потім протягом двох тижнів депутати подаватимуть свої поправки й на друге читання законопроєкт вийде на лютий-березень-квітень, в залежності від того, чи будуть інші невідкладні законопроєкти”, – додав парламентарій.

  При цьому він зазначив, що закон в разі прийняття набере чинності негайно, після чого пункти приймання металобрухту зможуть легалізуватися. Депутат додав, що очікує розтягування цього процесу на 3-5 років після початку дії закону.

  Кисилевський повідомив, що співавторами законопроєкту є 22 представники різних фракцій і груп, що демонструє його актуальність і надію на швидке прийняття. Співрозмовник агентства додав, що зараз триває діалог з усіма зацікавленими сторонами — учасниками ринку, органами влади, іншими депутатами в рамках просування законопроєкту.

  Зокрема, за його словами, депутати запропонували запровадити відеофіксацію і паспортизацію фізосіб при прийманні металобрухту — вони вважають, що так можна виявляти тих, хто краде. Є позиція телеком-операторів: вони заявляють, що кабелі та елементи телекоммереж приймати потрібно тільки у юросіб і з ними розраховуватися тільки безготівковим способом. Є свої додаткові пропозиції у Мінекономіки.

  У свою чергу металурги зацікавлені в детінізації ринку металобрухту, оскільки це полегшить прозорість роботи підприємств.

  “Ми з учасниками ринку продовжуємо бути в постійному контакті, і продовжимо досліджувати ринок і після прийняття закону, відстежувати ситуацію на ринку. Якщо з’ясується, що якісь фактори ми не врахували, будемо додатково їх допрацьовувати та коригувати, виступимо із законодавчими ініціативами”, – зазначив Кисилевський.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Запуск київського City Express обійдеться в десять мільярдів гривень

  В Україні 22 лютого анонсували реалізацію проєкту приміських поїздів City Express в Києві, Дніпрі та Харкові. Голова...

  На Прикарпатті побудований новий пішохідний міст через річку Прут довжиною 300 метрів

  На Прикарпатті, в селі Воскресинці Коломийського району Івано-Франківської області, через річку Прут побудували новий пішохідний міст.Про це повідомив...

  На херсонській корабельні SMG модернізували судно подовживши його на 25 метрів

  На херсонській корабельні Smart Maritime Group завершена модернізація і зданий в експлуатацію суховантаж Gelius 1.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Ferrexpo збільшує виробництво DR-окатків зі збільшеним вмістом заліза

  Компанія Ferrexpo продовжує нарощувати виробництво продукції високої якості - DR-окатків (Direct reduction iron pellets - окатки для технології прямого відновлення заліза).

  Український виробник підписав контракт на виготовлення трамваїв нової моделі для Києва

  Консорціум компаній ТОВ "Татра-Юг" та Запорізького хлібокомбінату №1 офіційно став переможцем тендеру на постачання трамваїв в місто Київ. Контракт підписаний між "Київпастрансом"...

  Чехи домовляються про виробництво малих модульних реакторів в Україні

  В Україні розглядають питання початку виробництво малих модульних реакторів (ММР). Переговори про це йдуть між Міненерго та чеським концерном Witkowitz.

  Цьогоріч в Україні з’явиться нова державна авіакомпанія

  Заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко повідомив, що роботи зі створення державного авіаперевізника будуть завершені у 2021 році.

  У Маріуполі завершили екопроєкт з реконструкції аглофабрики на ММК ім. Ілліча на понад $ 160 мільйонів

  Маріупольський металургійний комбінат ім.Ілліча (ММК, Донецька обл.), що входить до групи "Метінвест", завершив один з найбільших екологічних проєктів в історії незалежної України...

  Зараз читають

  В рамках реалізація проєкту “Мале Карпатське кільце” відремонтують 320 кілометрів доріг

  У 2021 році в Україні заплановано початок масштабної реставрації об'єктів культурної спадщини та прилеглої до них інфраструктури.

  “Інтерпайп НТЗ” направив понад 80 мільйонів гривень на реалізацію екологічних проєктів

  ПАТ "Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод" приєднався до "Комплексної програми екологічної безпеки та впровадження сталого розвитку міста Дніпро...

  Відчужене майно київського заводу “Більшовик” повернули державі

  Верховний суд вирішив повернути державі незаконно відчужене майно заводу "Більшовик" у Києві.Передає Національний Промисловий...

  Чехи домовляються про виробництво малих модульних реакторів в Україні

  В Україні розглядають питання початку виробництво малих модульних реакторів (ММР). Переговори про це йдуть між Міненерго та...