9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 8 Грудня, 2022

В Україні детінізують ринок металобрухту

У парламентському комітеті з питань економічного розвитку очікують прийняття законопроєкту №2426 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо детінізації ринку металургійної сировини і операцій з металобрухтом)” до літа наступного, 2020 року.

“Законопроєкт №2426 щодо детінізації ринку металобрухту затверджений головним комітетом — комітетом з питань економічного розвитку та рекомендований до прийняття в першому читанні. Зараз ми повинні отримати висновок антикорупційного комітету, після чого цього законопроєкт буде винесений на розгляд парламенту в першому читанні”, – повідомив один з авторів законопроєкту.

Автор — народний депутат, заступник голови комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, повідомив про перебіг роботи над законопроєктом в ході VI науково-практичної конференції “Український ринок металобрухту: практичні аспекти та сучасні виклики” в Києві в четвер, 12 грудня.

“Я очікую, що ми встигнемо протягом поточної сесії його проголосувати — до кінця січня. Потім протягом двох тижнів депутати подаватимуть свої поправки й на друге читання законопроєкт вийде на лютий-березень-квітень, в залежності від того, чи будуть інші невідкладні законопроєкти”, – додав парламентарій.

При цьому він зазначив, що закон в разі прийняття набере чинності негайно, після чого пункти приймання металобрухту зможуть легалізуватися. Депутат додав, що очікує розтягування цього процесу на 3-5 років після початку дії закону.

Кисилевський повідомив, що співавторами законопроєкту є 22 представники різних фракцій і груп, що демонструє його актуальність і надію на швидке прийняття. Співрозмовник агентства додав, що зараз триває діалог з усіма зацікавленими сторонами — учасниками ринку, органами влади, іншими депутатами в рамках просування законопроєкту.

Зокрема, за його словами, депутати запропонували запровадити відеофіксацію і паспортизацію фізосіб при прийманні металобрухту — вони вважають, що так можна виявляти тих, хто краде. Є позиція телеком-операторів: вони заявляють, що кабелі та елементи телекоммереж приймати потрібно тільки у юросіб і з ними розраховуватися тільки безготівковим способом. Є свої додаткові пропозиції у Мінекономіки.

blank

У свою чергу металурги зацікавлені в детінізації ринку металобрухту, оскільки це полегшить прозорість роботи підприємств.

“Ми з учасниками ринку продовжуємо бути в постійному контакті, і продовжимо досліджувати ринок і після прийняття закону, відстежувати ситуацію на ринку. Якщо з’ясується, що якісь фактори ми не врахували, будемо додатково їх допрацьовувати та коригувати, виступимо із законодавчими ініціативами”, – зазначив Кисилевський.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають