9.5 C
Alba Iulia
Субота, 2 Грудня, 2023

Українські виробники залізорудної сировини нарощують обсяги виробництва

У листопаді середньодобове виробництво товарного непідготовленого залізорудної сировини збільшилася з 132,1 тис тонн до 150,1 тис. тонн.

Як повідомляє прес-служба ДП «Укрпромзовнішекспертиза», при цьому середньодобове виробництво підготовленої сировини знизилося з 59,3 тис. тонн до 57,8 тис. тонн. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на uaprom.info.

За словами експерта «Укрпромзовнекспертизи» Дмитра Желтякова, загальний обсяг виробленого товарного ЗРС склав 6234 тис. тонн, що на 303,7 тис. тонн. більше жовтневого показника. З початку року виробництво товарного ЗРС гірничорудними підприємствами України склало 65,06 млн. тонн, що на 1,46 млн. тонн менше, ніж за аналогічний період 2016 року.

Зменшилися загальні листопадові поставки залізорудної сировини на українські металургійні комбінати вітчизняними гірничорудними компаніями (з урахуванням агломерату з ММК й оціночних показників поставок ЗРС зі структурних підрозділів на АМКР, але без урахування імпортного ЗРС) склавши 3009 тис тонн, що на 270 тис тонн менше, ніж в жовтні. Обсяги закупівлі сировини у внутрішніх виробників в листопаді знизилися у всіх металургійних комбінатів. Найбільше зниження було відзначено на «Запоріжсталі» (-117 тис. тонн).

Середньодобове виробництво агломерату та чавуну на металургійних підприємствах України в листопаді збільшилася. Виробництво агломерату склало 86,7 тис. тонн, що на 5,5 тис. тонн вище, ніж минулого місяця. Виробництво чавуну – 57,9 тис. тонн, що на 1,1 тис. тонн вище, ніж в жовтні.

За словами Желтякова, обсяги виробництва агломерату найбільш зросли на ММК ім. Ілліча (+4,6 тис тонн на добу), найбільше зниження відбулося на АрселорМіттал Кривий Ріг (-0,75 тис. тонн). Середньодобова виплавка чавуну збільшилася на ММК ім. Ілліча (на 3,1 тис тонн), зниження продемонстрували «Азовсталь» (-1,8 тис тонн) і «Запоріжсталь» (-1,45 тис тонн). Єнакіївський МЗ і «Донецьксталь» продовжують працювати, поставляючи ЗРС з території Росії. Проте, обсяги виплавки агломерату та чавуну залишаються невідомими.

Задекларований експорт українського ЗРС в листопаді 2017 року, за даними Державної фіскальної служби України, впав на 247 тис. тонн або 8,3%, склавши 2721 тис. тонн. Таким чином, з початку року всього було експортовано близько 34,4 млн тонн, що на 1,5 млн тонн нижче, ніж аналогічний показник за 2016 рік. У географічному розрізі рік до року найбільш зросли поставки в Словаччину (+884 тис. тонн). Найбільше падіння продемонстрував показник експорту в Китай (-2806 тис. тонн).

На початку грудня відбулося збільшення виплавки чавуну – середньодобові обсяги виробництва зросли на 2,7 тис. тонн на добу або 4,6% за першу половину місяця. Практично всі комбінати збільшили обсяги виплавки, найбільше зростання виробництва демонструвала «Запоріжсталь» (+1,7 тис. тонн на добу), одна доменна піч якого в жовтні деякий час простоювала через планового ремонту. За підсумками місяця показник середньодобової виплавки чавуну складе близько 61-62 тис. тонн. Єнакіївський МЗ і «Донецьксталь» продовжують працювати на непідконтрольній території. Алчевський меткомбінат нібито також запустили в роботу.

Згідно з прогнозами експертів УПЕ, в грудні відбудеться значне падіння експортних цін українських постачальників більш ніж на 10%. Падіння вартості відбудеться під впливом динаміки китайських індексів з деяким тимчасовим лагом. На внутрішньому ринку України ціни можуть вирости в умовах сприятливої ​​кон’юнктури ринку прокату.

Останні новини:

Зараз читають