9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

Україна розвиватиме співпрацю з ЄС у галузі металургії

Україна зацікавлена ​​у заміщенні російської залізної руди та металургійної продукції на європейському ринку.

Про це під час зустрічі представників українського уряду з виконавчим віцепрезидентом Європейської комісії Валдісом Домбровскісом 18 листопада сказала перший віцепрем’єр – міністр економіки Юлія Свириденко, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на GMK center.

За словами Юлії Свириденко, в умовах російських атак на інфраструктуру фінансова підтримка від європейських партнерів є життєво важливою для здатності України надалі протистояти агресії, долати енергокризу та балансувати економіку. Не менш важлива для відновлення країни інтеграція у внутрішні ринки ЄС та поглиблення торговельних відносин.

blank
Металургійний завод “Дніпроспецсталь”. Фото: Суспільне

Сторони домовилися про підготовку оновленого Плану пріоритетних заходів щодо інтеграції на внутрішній ринок ЄС. Його головна мета полягає в тому, щоб ще більше спростити торгівлю між Україною та Євросоюзом, оскільки нинішня ітерація цього плану вже принесла плоди.

«Завдяки всім заходам, у тому числі скасування мит, лінії солідарності, експорт товарів з України в ЄС у нинішньому році, навіть в умовах війни, зріс порівняно з попереднім роком», – наголосила Юлія Свириденко.

blank

Українська сторона під час зустрічі також наголосила на важливості більш інтенсивної взаємодії у гірничо-металургійному комплексі.

«Україна зацікавлена ​​у заміщенні російської залізної руди та металургійної продукції на європейському ринку. Це важливо як для того, щоб полегшити застосування санкцій проти європейських компаній, так і подальшого сталого розвитку загальноєвропейського металургійного комплексу», – зазначила міністр економіки.

blank

Також Україна зазначила, що зацікавлена ​​у продовженні дії автономних торгових заходів ЄС у вигляді незастосування мит до української продукції. ЄС розуміє раціональність цього питання, тому зараз його опрацьовують.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають