9.5 C
Alba Iulia
Середа, 14 Лютого, 2024

У липні українські металурги експортували 143 тисячі тонн чавуну

Українські металургійні компанії у липні 2022 року скоротили експорт чавуну на 58,3% в порівнянні з липнем 2021-го – до 143,2 тис. т.

Про це свідчать дані Державної митної служби, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на GMK Center.

У грошовому еквіваленті постачання чавуну за кордон за цей період зменшилось на 56,5% – до $88,2 млн.

За підсумками січня-липня Україна експортувала 777,2 тис. т чавуну. Це на 57,3% менше в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року. Дохід металургів від експорту становив $423,8 млн, що на 54,2% менше, ніж у січні-липні 2021-го.

Основний споживач українського чавуну за січень-липень – США (39%). Частка Польщі в загальному обсязі експорту української продукції за січень-липень становила 33,8%. На третьому місці Туреччина – 10,3%. До війни США споживали понад половину чавуну, що експортується з України.

У січні-липні металургійні підприємства України скоротили виплавку чавуну на 61,9% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 4,81 млн т. У липні металурги випустили 277 тис. т чавуну.

Виробництво продукції ГМК у липні знизилося, зокрема, через погіршення ситуації на глобальному ринку. Зростання цін, зумовлене перебоями в ланцюжках постачання, давало вітчизняним експортерам змогу частково компенсувати втрати, пов’язані зі збільшенням витрат через війну. Однак на середину липня ціни на прокат і сировину вже виявилися нижчими за довоєнні.

Гострою стала й проблема зростання собівартості виробництва, а також логістики продукції. У зв’язку з цим компанії почали масово анонсувати скорочення завантаження або зупинення потужностей через накопичені проблеми, які влада не поспішає вирішувати спільно з бізнесом.

Останні новини:

Зараз читають