9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 24 Січня, 2021

У 2020 році Метінвест інвестував близько 8 мільярдів гривень в розвиток криворізьких підприємств

 • У поточному році компанія Метінвест реалізувала масштабні проєкти на Північному, Центральному, Інгулецькому гірничо-виробничих комбінатах та заводі Метінвест-КРМЗ. Серед проєктів розвитку підприємств — відновлення гірничої техніки, модернізація виробництва, поліпшення умов праці та побуту працівників.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Металлургпром.

  В кар’єри криворізьких гірничо-збагачувальних комбінатів компанії були придбані дев’ять нових 12-кубових екскаваторів. Вони завантажують ківш автосамоскида за шість хвилин, і за добу можуть відвантажити близько п’яти тисяч кубометрів гірської маси. Сучасні екскаватори зручні в експлуатації — оснащені модернізованої механікою, автоматизованою системою управління з програмами своєчасної діагностики та контролю. Також для гірських робіт в Інгулецькому кар’єрі придбали два бурових верстати Epiroc, а для ЦГЗК — п’ять 130-тонних автосамоскидів БелАЗ і три бульдозери – PR 764 Litronic і два CaterpillarD9R.

  У 2020 році для комфортного перевезення співробітників ГЗК придбали вісім сучасних вахтових автомобілів IVECO. Додатково на Північний ГЗК поставили сім комфортабельних автобусів МАЗ-203, які доставляють і розвозять співробітників підприємства з усього Кривого Рогу і м. Жовті Води.

  У відомчу пожежну частину Північного ГЗК надійшов унікальний автомобіль для роботи в надзвичайних ситуаціях техногенного та природного характеру. Це перший і єдиний автомобіль в Україні універсальної комплектації на базі RenaultTrucks. Техніка на 100% авторська і розроблена під всі потреби пожежних і рятувальників підприємства.

  Рік став знаковим для Центрального ГЗК. Тут завершився проєкт модернізації обладнання на збагачувальній фабриці, дозволивши комбінату першим в Україні почати виробництво концентрату з вмістом заліза 70,5%. Цей концентрат стає сировиною для високомаржинальних котунів, придатного в тому числі й для бездоменного виготовлення сталі за технологією прямого відновлення заліза (DRI). Для цього на фабриці встановили високочастотні грохоти Derrick, магнітні двухбарабанні сепаратори, гідроциклони Multotec, насосні агрегати, трансформаторні підстанції, магнітні дешламатори, інноваційні керамічні фільтри КДФ-90. Все це працює під управлінням автоматизованої системи фірми Siemens.

  На ІнГЗК у 2020-му році стартувала масштабна програма по заміні насосного парку рудозбагачувальної фабрики №1. Тут встановили 40 нових механізмів, в планах на наступних рік — встановити стільки ж.

  На РОФ-1 Північного ГЗК також триває масштабна модернізація технологічного обладнання. Тут вже ввели в експлуатацію п’ять нових вакуум-фільтрів, шість вакуум-насосів і електродвигун для насоса №7. У цьому році на ділянці сепарації встановили 24 магнітних сепаратори та п’ять кульових млинів. В цілому, до кінця 2021 року планують замінити 100 сепараторів і 8 млинів. Було модернізовано обладнання та на ділянках просівання випалювальних машин цеху виробництва котунів №2. Тут встановили грохоти обпалення котунів. На випалювальних машинах Лургі 552 А і В також виконали монтаж конвеєрного обладнання та ваг, відновили основне технологічне обладнання корпусу навантаження повернення (дрібниці), відремонтували існуючі будівельні конструкції.

  У Механоскладальний цех підприємства Метінвест-КРМЗ придбали гартівний комплекс ТВЧ, який підвищить стійкість поверхні виробів заводу. Потім ці деталі використовуються криворізькими ГЗК у якості запасних частин для техніки. Також тут відремонтували токарно-гвинторізний верстат 1А660, відновивши його технологічну точність. У Центральну заводську лабораторію придбали стаціонарний спектрометр для визначення вмісту елементів, включаючи вуглець, сірку і фосфор в сталях, високолегованих сплавах, чавунах і кольорових металах.

  На підприємствах компанії реалізують ряд енергоефективних проєктів. Так на Північному і Центральному комбінатах спільно з YASNOEfficiency модернізували освітлення на фабриках. Крім економії на енергоресурсах, ці проєкти підвищили освітленість робочих ділянок та поліпшили умови праці для співробітників підприємств. Також в рамках енергосервісного контракту з YASNOEfficiency в грудні 2020 року на шахті ім. Орджонікідзе ЦГЗК встановили нові компресори з системою автоматичного регулювання, які дозволяють економити 38% енергії для роботи пневмообладнання.

  «У цьому році весь світ зіткнувся з непростими викликами — кризами на галузевих ринках, пандемією коронавірусу. Співробітники компанії Метінвест також вчилися працювати в нових умовах. Однак ми впоралися з поставленими завданнями, в першу чергу — завдяки єдності в нашій великій команді професіоналів, злагодженій роботі та взаємній повазі в колективах. Продовжуємо підвищувати якість нашої продукції, оновлювати обладнання та техніку, піклуватися про співробітників, покращуючи умови праці — ми розуміємо важливість спільних цілей і продовжуємо працювати для їх досягнення», – розповів генеральний директор Центрального ГЗК Дмитро Шевчик.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Україні випробовують дрон-камікадзе «Пілум» (відео)

  Українська компанія A.Drones провела льотні випробування безпілотного літака-снаряда «Пілум».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  «Аеротехніка» поставить аеродромне обладнання авіабазі Нацгвардії

  Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ» поставить аеродромне обладнання авіабазі Національної гвардії України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.Програмно-технічний...

  Київський завод прийняв на модернізацію другий літак Ан-26 для ВМС України

  Другий транспортний літак Ан-26 для Військово-морських сил України прибув на модернізацію на «Завод 410 ЦА».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Маріупольська бригада Нацгвардії отримала нову техніку

  Маріупольська бригада оперативного призначення Національної гвардії України отримала нову автотехніку.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.На...

  Донецька залізниця відремонтувала 133 кілометри колій

  Донецька залізниця у 2020 році різними видами ремонту оновила 133,16 кілометра колії.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  Польща продовжує співпрацювати з Україною для ремонту винищувачів Міг-29

  Польща співпрацює з Україною по ремонту радянських винищувачів МіГ-29 зі складу національних повітряних сил.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  “Епіцентр” інвестує понад $1,2 млрд у розвиток

  Генеральний директор групи компаній "Епіцентр К" Петро Михайлишин повідомив, що у наступні два роки компанія запланувала вкласти $1,22 млрд у свій розвиток.

  «Антонов» готовий добудовувати літаки Ан-74 для Збройних сил без російських деталей

  Державне підприємство “Антонов” готове розпочати практичну роботу по 100% заміні матеріалів, комплектуючих та цілих агрегатів російського походження в літаках сімейства Ан-72/74 за...

  Зараз читають

  У Польщі продовжують виготовляти паливні елементи для українських керованих ракет РК-3

  На замовлення української військової промисловості у Польщі продовжується виробництво твердопаливних шашок для керованих ракет РК-3 комплексу "Корсар"...

  В Україні схвалили Концепцію науково-технічної космічної програми

  Кабмін України на черговому засіданні схвалив Концепцію Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки.

  У столиці відновлюють одну з башт Київської фортеці

  У Києві триває відновлення однієї з башт Київської фортеці.Як пише Вечірній Київ, башту №4...

  У Харкові провели випробовування іонно-плазмових двигунів для супутників та отримали великий експортний контакт

  Протягом двох років Харківський машинобудівний завод "ФЕД" спільно з вченими Харківського авіаційного інституту створювали іонно-плазмові двигуни для...