9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 9 Грудня, 2021

У 2017 році Запоріжсталь зменшила собівартість виробленої продукції

Великий український виробник, комбінат “Запоріжсталь” в 2017 р знизив собівартість виробництва сирої сталі на 22 дол./тонн.

Про це журналістам повідомив сьогодні генеральний директор підприємства Ростислав Шурма, передає кореспондент Мінпрому.

У нас є комплексна програма зниження собівартості, за якою ми працюємо. У нас в минулому році було реалізовано майже 400 заходів по зниженню собівартості. Якщо підрахувати весь ефект від цих заходів – то це буде 22 дол., – сказав він.

Р.Шурма зазначив, що “Запоріжсталь” при цьому зіткнулася з підвищенням залізничних тарифів, тарифів на електроенергію і на газ, а також зі зростанням цін на сировинні компоненти.

Як приклад він навів металургійний вапняк, які раніше закуповувався в Докучаєвську по 150 грн./тонн плюс 50 грн./тонн за доставку, тоді як зараз його вартість доходить до 1000 грн./тонн.

Щоб якось це компенсувати, ми і реалізуємо програму зниження витрат. Це скорочення енергоспоживання, витрати природного газу в кожному переділі, всіх компонентів сировини і оптимізація обслуговування обладнання – щоб продовжити термін життя окремих запчастин. 22 дол. ми “знайшли” на цих заходах, але зрозуміло, що інфляційний удар по нам був набагато більше , – заявив він.

Гендиректор “Запоріжсталі” також повідомив про плани щодо подальшого зниження виробничої собівартості, від якої, за його словами, залежить виживання комбінату.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають