9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 10 Грудня, 2023

У 2017 році українські підприємства збільшили експорт металоконструкцій на 50%

У 2017 році українські підприємства збільшили експорт металоконструкцій в порівнянні з 2016 роком на 50% або на 5 тис тонн, до 15 тис тонн.

Про це повідомив В’ячеслав Колісник, виконавчий директор Українського центру сталевого будівництва (УЦСС), в ході VI Національної конференції учасників ринку сталевого будівництва. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на uaprom.info.

За його словами, основним напрямом збуту металоконструкцій стала Польща, частка якої становила 25%. Потім, згідно з даними УЦСС, йде Бельгія (10%), Молдова (8%), Китай (8%) і Латвія (7%).

Зверніть увагу: і Казахстан, і Узбекистан, тобто, ті напрямки, які закриті для прямого експорту через територію РФ, теж приймають наші металоконструкції. В основному, це комплектні будівлі, тобто готові будівлі «під ключ», – зазначив він.

При цьому В.Колесник констатував, що ключовий партнер України – це Польща, додавши, що в цю країну в 2017 році було поставлено 2537 тонн металоконструкцій, тоді як в 2016-му – +2281 тонн.

Польський ринок для нас найбільш близький і зрозумілий, але найменш ефективний. Там найнижчі ціни, і заробити на польському ринку складно. Але Польща – це досвід, який потрібен, щоб потрапити на більш складні ринки, з більш високими цінами, наприклад, німецький, – підкреслив виконавчий директор.

Крім того, як повідомив В.Колесник, Україна в 2017-му також наростила імпорт металоконструкцій в порівнянні з 2016 роком до 5 тис тонн з 3 тис тонн. При цьому, велику частину імпорту в останні роки становила поставка конструкцій для ЧАЕС, але вона закінчилася в цьому році партією в 100 тонн.

43% імпорту металоконструкцій становлять поставки з Польщі, 13% – з Німеччини, 12% – з Великобританії, 11,5% – з Туреччини.

Ми бачимо зростання імпорту металоконструкцій. Майже половина – це збірні модельні будівлі, і приїжджають вони до нас з Польщі. Але вартість таких конструкцій набагато вищі за українські. Тому можна чітко зробити висновок, що тут є попит на продукцію високого цінового сегмента, а й з відповідними вимогами щодо якості, за термінами, з управління проектами, – констатував він.

Останні новини:

Зараз читають