9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 22 Квітня, 2021

Ціни на метал знижуються через слабкий попит

 • У першій половині січня 2017 року після новорічних свят практично всі покупці металургійної продукції залишаються малоактивними. Тому постачальники змушені йти на поступки. Про це йдеться в повідомленні ДП “Укрпромзовнішекспертиза”.

  На регіональних ринках заготівлі більшість продавців змушені надавати знижки через низьку активність покупців – повідомляє минпром. Виняток становить Китай, де після спаду на 40 дол. З середини грудня 2016 року внутрішні ціни знову пішли вгору, додавши за перший тиждень січня поточного року 15-17 дол., І склали 419-436 дол. / Тонну EXW з ПДВ. Поштовхом до зростання цін стали спекулятивні настрої на ф’ючерсній біржі під впливом озвучених планів повного закриття індукційних сталеплавильних печей.

  На імпортних ринках Південно-Східної Азії ціни на заготовку з початку 2017 року до середини січня через слабкий попит опустилися на 10 дол. До 420-435 дол. / Тонну CFR. Експортери з СНД намагаються підтримувати котирування на максимально високому рівні, виставляючи пропозиції по 400-410 дол. / Тонну fob. Не поспішають розміщувати замовлення покупців з країн Близького Сходу. Імпортні ціни в регіоні складають 415-425 дол. / Тонну CFR на заготовку з СНД і Туреччини, 405-410 дол. / Тонну CFR на поставки з Ірану.

  “Негативний вплив на ринок заготовки надає просідання на 5-6 дол. Цін на лом в Туреччині. – Коментує експерт”

  Укрпромзовнішекспертизи “Олег Гнітецький. – Через слабкий попит і знецінення ліри ціни на заготовку в Туреччині за тиждень знизилися в середньому на 15 дол. до 400-410 дол. / тонну EXW. Також знижуються імпортні котирування, складаючи 405-425 дол. / тонну CFR проти 400-435 дол. / тонну CFR в передноворічний тиждень “.

  О.Гнітецкій вважає, що в другій половині січня найбільш імовірна низхідна корекція цін на тлі здешевлення брухту і вугілля через опору покупців, які вже розмістили основну частину замовлень.

  Неоднозначною була ситуація на більшості регіональних ринках тонколистового прокату. У Китаї після трьох тижнів падіння котирування г / к рулонів на внутрішньому ринку зросли до середини січня на 80-90 юанів / тонну до 3780-3790 юанів / тонну. Експортна ціна спочатку впала на 15-20 дол., До 480-490 дол. / Тонну FOB, але досить швидко піднялася на 10 дол., До 490-500 дол. / Тонну FOB.

  Протилежна ситуація склалася в китайському сегменті х / к рулонів. На внутрішньому ринку вже другий тиждень поспіль ціни трохи збільшуються (на 10-20 юанів / тонну до 4750-4820 юанів / тонну за останній тиждень), а зовнішні котирування знизилися до 570-580 дол. / Тонну FOB, що на 15 дол. Нижче , ніж в кінці грудня.

  Стрімке падіння курсу ліри тисне на купівельну активність в сегменті сталевого прокату в Туреччині. Індикативні ціни угод на г / к і х / к рулони в останній тиждень становили 535-550 і 620-640 дол. / Тонну EXW при пропозиціях в 540-560 дол. / Тонну і 650-660 дол. / Тонну EXW відповідно.

  На думку експертів УПЕ, в Китаї експортні ціни на г / к прокат будуть підвищуватися, тому що трейдери ще не встигли повною мірою сформувати запаси з урахуванням наближення активізації споживання в весняні місяці. В таких умовах, у другій половині січня, швидше за все, буде реалізовано підвищення цін на березневий прокат. Але вже в лютому очікуються цінові поступки.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Для виробництва нової станції «Кольчуга» необхідно від 9 до 12 місяців

  Цикл виробництва нової автоматизовані станції радіотехнічної розвідки «Кольчуга» складає від 9 до 12 місяців.

  Вінницьке підприємство встановлюватиме на радянську автотехніку німецькі мотори

  У Вінниці на радянську автотехніку встановлюватимуть мотори з Німеччини, цю роботу проводитиме ДП «45 експериментальний механічний завод».Передає Національний Промисловий...

  Українська система управління озброєнням гелікоптерів пішла на експорт

  Приватне підприємство «Рамзай» повністю освоїло та розпочало випуск систем управління зброєю бойового гелікоптера. Наразі вже виконано перші експортні контракти для вітчизняної системи.

  Запущено новий маршрут доставлення українського металу в Європу річковим транспортом

  В Ізмаїльському морському порту вперше розвантажили баржу місткістю понад 5 тисяч тонн. Крім того, для транспортування вантажу в порт був використаний новий...

  Виробництво біткоїнів використовує порівняні з Україною обсяги споживання електроенергії

  На «майнінг» (простішими словами - виробництво) популярної криптовалюти біткоїн щорічно витрачається 121,36 терават-годин електроенергії. Таку інформацію надали дослідники Кембриджського університету.

  “Держгідрографія” оголосила тендер на страхування власних безпілотних авіаційних комплексів

  Державна установа "Держгідрографія" 19 квітня оголосила тендер на страхування майна - безпілотних авіаційних комплексів, про що повідомляється в системі електронних держзакупівель ProZorro.

  Мінінфраструктури розвиватиме річкові туристичні маршрути з Києва в Канів та Чорнобиль

  Міністерство інфраструктури вважає за необхідне розвивати туристичні маршрути на річкових шляхах країни, зокрема, маршрутів з Києва до Канева та в Чорнобиль.

  «Південмаш» замовив сталь для будівництва ракет у запорізького підприємства

  Держпідприємство «ВО Південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова» уклало угоду з приватною компанією «Лірен» про постачання металу на суму 74,38 мільйона...

  Зараз читають

  “Держгідрографія” оголосила тендер на страхування власних безпілотних авіаційних комплексів

  Державна установа "Держгідрографія" 19 квітня оголосила тендер на страхування майна - безпілотних авіаційних комплексів, про що повідомляється...

  “Моторс Січ” розпочала виконувати регулярні рейси зі столиці до Чернівців

  Аеропорт Чернівці 12 квітня прийняв перший регулярний рейс після перерви у роботі летовища довжиною в один рік.

  Міненергетики стимулюватиме виробництво енергії з біопалива

  Міністерство енергетики оприлюднило для публічного обговорення проєкт Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо встановлення...

  НВО «Практика» розробляє новий бронеавтомобіль «Козак-7 (відео)

  Науково-виробниче об'єднання «Практика» веде процес розробки та виготовлення нової багатофункціональної швидкої броньованої платформи «Козак-7».