9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 15 Січня, 2021

Ціни на метал знижуються через слабкий попит

 • У першій половині січня 2017 року після новорічних свят практично всі покупці металургійної продукції залишаються малоактивними. Тому постачальники змушені йти на поступки. Про це йдеться в повідомленні ДП “Укрпромзовнішекспертиза”.

  На регіональних ринках заготівлі більшість продавців змушені надавати знижки через низьку активність покупців – повідомляє минпром. Виняток становить Китай, де після спаду на 40 дол. З середини грудня 2016 року внутрішні ціни знову пішли вгору, додавши за перший тиждень січня поточного року 15-17 дол., І склали 419-436 дол. / Тонну EXW з ПДВ. Поштовхом до зростання цін стали спекулятивні настрої на ф’ючерсній біржі під впливом озвучених планів повного закриття індукційних сталеплавильних печей.

  На імпортних ринках Південно-Східної Азії ціни на заготовку з початку 2017 року до середини січня через слабкий попит опустилися на 10 дол. До 420-435 дол. / Тонну CFR. Експортери з СНД намагаються підтримувати котирування на максимально високому рівні, виставляючи пропозиції по 400-410 дол. / Тонну fob. Не поспішають розміщувати замовлення покупців з країн Близького Сходу. Імпортні ціни в регіоні складають 415-425 дол. / Тонну CFR на заготовку з СНД і Туреччини, 405-410 дол. / Тонну CFR на поставки з Ірану.

  “Негативний вплив на ринок заготовки надає просідання на 5-6 дол. Цін на лом в Туреччині. – Коментує експерт”

  Укрпромзовнішекспертизи “Олег Гнітецький. – Через слабкий попит і знецінення ліри ціни на заготовку в Туреччині за тиждень знизилися в середньому на 15 дол. до 400-410 дол. / тонну EXW. Також знижуються імпортні котирування, складаючи 405-425 дол. / тонну CFR проти 400-435 дол. / тонну CFR в передноворічний тиждень “.

  О.Гнітецкій вважає, що в другій половині січня найбільш імовірна низхідна корекція цін на тлі здешевлення брухту і вугілля через опору покупців, які вже розмістили основну частину замовлень.

  Неоднозначною була ситуація на більшості регіональних ринках тонколистового прокату. У Китаї після трьох тижнів падіння котирування г / к рулонів на внутрішньому ринку зросли до середини січня на 80-90 юанів / тонну до 3780-3790 юанів / тонну. Експортна ціна спочатку впала на 15-20 дол., До 480-490 дол. / Тонну FOB, але досить швидко піднялася на 10 дол., До 490-500 дол. / Тонну FOB.

  Протилежна ситуація склалася в китайському сегменті х / к рулонів. На внутрішньому ринку вже другий тиждень поспіль ціни трохи збільшуються (на 10-20 юанів / тонну до 4750-4820 юанів / тонну за останній тиждень), а зовнішні котирування знизилися до 570-580 дол. / Тонну FOB, що на 15 дол. Нижче , ніж в кінці грудня.

  Стрімке падіння курсу ліри тисне на купівельну активність в сегменті сталевого прокату в Туреччині. Індикативні ціни угод на г / к і х / к рулони в останній тиждень становили 535-550 і 620-640 дол. / Тонну EXW при пропозиціях в 540-560 дол. / Тонну і 650-660 дол. / Тонну EXW відповідно.

  На думку експертів УПЕ, в Китаї експортні ціни на г / к прокат будуть підвищуватися, тому що трейдери ще не встигли повною мірою сформувати запаси з урахуванням наближення активізації споживання в весняні місяці. В таких умовах, у другій половині січня, швидше за все, буде реалізовано підвищення цін на березневий прокат. Але вже в лютому очікуються цінові поступки.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Перевалка вантажів у порту Маріуполь минулого року збільшилася на 8,4%

  Оператори Маріупольського морського порту за підсумками 12 місяців 2020 року обробили 7 мільйонів 25 тисяч тонн вантажів,...

  На мосту через річку Сула монтують 500-тонну металеву конструкцію (фото)

  У Полтавській області на автодорозі Н-08 Бориспіль — Маріуполь почалися роботи по монтажу металевої прогінної конструкції на мосту через річку Сула біля...

  ТОП-5 найбільших суден, які торік заходили у порт “Південний”

  Назва 5 найбільших судів, які захопили в морському порту Південний у грудні 2020 року.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Кулемет КТ-7,62 від заводу «Маяк» пройшов випробування холодом

  Кулемет КТ-7,62, розробки та виробництва підприємства «Завод «Маяк», що входить до складу ДК "Укроборонпром", пройшов випробування холодом.Про це...

  У Самборі створюють виробництво екологічного пакування

  У Самборі на території колишнього хлібокомбінату планують відкрити завод із виробництва картонної та паперової упаковки, продукцію з якого постачатимуть до країн Євросоюзу.

  Запорізький автозавод торік збільшив виробництво транспортних засобів у 10 разів

  ПАТ «Запорізький автомобілебудівний завод» (ЗАЗ) за підсумками 2020 року в 10 разів наростило випуск транспортних засобів і випустив 885 одиниць техніки.

  Львівський бронетанковий завод уклав експортний контракт на “Дозор-Б” та отримав замовлення від Міноборони

  ДП "Львівський бронетанковий завод", який входить до складу ДК "Укроборонпром", має повноцінне завантаження (8-годинний робочий день) на замовлення від Міноборони включно до...

  Завод «Маяк» почав процес постановки на озброєння українського війська міномета «Молот»

  Завод «Маяк», що входить до складу ДК «Укроборонпром», розпочинає процедуру постановки на озброєння міномета М-120-15 «Молот», про що було повідомлено 4 січня...

  Зараз читають

  ТОП-5 найбільших суден, які торік заходили у порт “Південний”

  Назва 5 найбільших судів, які захопили в морському порту Південний у грудні 2020 року.

  «Спецтехноекспорт» імпортував до України партію 152-мм снарядів

  Державне підприємство «Спецтехноекспорт» імпортувало 152-мм уламково-фугасні снаряди ВОФ-542У.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Після планово-попереджувального ремонту до мережі підключено енергоблок №4 Рівненської АЕС

  Сьогодні, 9 січня 2021 року об 11:57 після завершення середнього планово-попереджувального ремонту підключено до мережі енергоблок №4....

  Всі КПВВ на кордонах окупованих територій будуть переобладнані та передані на баланс одного підприємства

  Державне підприємство "Реінтеграція і відновлення" Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України визначено відповідальним за облаштування,...