9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 11 Квітня, 2021

Сніданки з «зеленими» інноваторами: директор «Червоної хвилі» розповів про 3D-друк титаном

 • 20 червня Greencubator провів перший захід із серії прес-сніданків “Green Innovators, Wake Up!”. Гостем заходу став Дмитро Ковальчук, CEO компанії «Червона хвиля», яка розробила інноваційну технологію 3D-друку титаном xBeam3D і віднедавна співпрацює з Британським інститутом зварювальних технологій. Серія прес-сніданків започаткована для знайомства медіа з бізнесами, які розробляють і впроваджують «зелені» рішення в рамках програми ЄБРР та ЄС «Кліматичні Інноваційні Ваучери».

  Компанія «Червона хвиля» — український розробник технологій точної металургії, інноваційного зварювання та металообробки. Компанія заснована 1997 року як постачальних продукції титанової металургії. З 2005 року «Червона хвиля» почала розробляти і продавати обладнання на базі електронних гармат газорозрядного типу високої потужності для світового ринку. Електронні гармати «Червоної хвилі» потужністю від 30 до 600 кіловат працюють на установках плавки та тонкоплівкового нанесення металевих покриттів в Україні, США, Європейському Союзі, Китаї, Японії, та інших країнах. З 2014 року компанія сфокусувала свої зусилля на розробці власної технології тривимірного друку металом xBeam3D, зорієнтованої переважно на застосування в аерокосмічній галузі.

  Глобальна аерокосмічна індустрія споживає приблизно 42 тис. тонн титану на рік, генеруючи при цьому 1,5 млн тонн викидів CO2 (вуглецевий слід виготовлення тонни титану складає 36 тонн CO2). При цьому, до 90% титану йде у відходи при виготовленні деталей типовим методом фрезерування. Установка xBeam 3D, яку розробила та запатентувала «Червона хвиля», дозволяє скоротити втрати дорогого і міцного титану в 6 разів, порівняно з традиційними методами виробництва.

  У 2018 році «Червона хвиля» стала переможцем програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери» від ЄБРР та ЄС. В рамках реалізації Ваучера сервіс-провайдери програми — компанії AMS International (Польща) та «Фотон-Сервіс» (Україна) розробили оновлене програмне забезпечення для управління процесом 3D-друку та інтеграції з провідними CAD/CAM системами, які використовуються для інженерії та комп’ютерного моделювання. Результатом стало 3-разове прискорення швидкості виготовлення деталей та можливість відправлення завдань на друк безпосередньо з систем комп’ютерного моделювання.

  Компанія вже співпрацює з The Welding Institute, британським аналогом Інституту зварювальних технологій імені Патона, а також реалізує пілотні проекти з кількома іншими дослідницькими установами й світовими авіакорпораціями.

  Програма «Кліматичні Інноваційні Ваучери» започаткована в рамках програми ЄБРР «Центр передачі технологій і фінансів у сфері зміни клімату» (FINTECC) за фінансування Європейського Союзу. В Україні програму впроваджує Greencubator. За 2 роки дії програми в Україні 31 компанія отримала грант на загальну суму майже 1 млн євро.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  “Укравтодор” розпочав ремонт автодороги дороги на території Чорнобильської зони (фото)

  У Чорнобильській зоні стартували ремонтні роботи на 40 кілометровій ділянці дороги між КПП "Дитятки" і КПП "Прип'ять"...

  П’ятий екіпаж катера Island готовий до відправки на навчання у США

  П’ятий екіпаж патрульного катеру Island готовий до виряджання у США на навчання.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Виділено кошти на реконструкцію та розбудову пунктів пропуску на Закарпатті

  Закарпатська область отримає кошти на реконструкцію старих та будівництво нових пунктів пропуску на Українському кордоні з державами Європейського Союзу.

  Проведено стендові випробування двигуна для надзвукової ракети «Блискавка»

  Державне підприємство «Івченко-Прогрес» провело стендові випробування прототипу двигуна до надзвукової ракети «Блискавка».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Уряд вказав джерела фінансування космічної системи «Січ-2-1»

  Уряд вказав джерела фінансування для створення космічної системи «Січ-2-1» в інтересах українських структур і відомств.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Морська охорона ремонтує черговий сторожовий катер «Гриф» на Азовському морі

  Маріупольський загін Морської охорони Державної прикордонної служби України оголосив про закупівлю послуг з ремонту катера «Гриф».Передає Національний Промисловий Портал з...

  Збройні сили України замовили близько десятка модернізованих БТС-4 у Львівського бронетанкового заводу

  Збройні сили України замовили близько десятка спеціалізованих бронетягачів БТС-4 у Львівського бронетанкового заводу. Про плани з цьогорічного виконання замовлень Міноборони кореспондентам АрміяInform...

  Харків домовляється про виробництво турецьких автобусів Karsan

  У Харкові було підписано Меморандум про наміри співробітництва між Харківською міською радою та турецькою компанією з виробництва автобусів Karsan.

  Зараз читають

  Київський бронетанковий завод передав українській армії ще три модернізованих танки Т-72

  Збройним силам України передали ще три модернізованих на ДП «Київський бронетанковий завод» основних бойових танків Т-72.

  Харків домовляється про виробництво турецьких автобусів Karsan

  У Харкові було підписано Меморандум про наміри співробітництва між Харківською міською радою та турецькою компанією з виробництва...

  У Запоріжжі виготовляють ходову частину крану “Голіаф” для французької верфі (фото)

  ПрАТ "Запоріжкран" показав, як йдуть роботи з будівництва ходової частини для козлового крана "Голіаф", який буде працювати...

  “Укравтодор” розпочав ремонт автодороги дороги на території Чорнобильської зони (фото)

  У Чорнобильській зоні стартували ремонтні роботи на 40 кілометровій ділянці дороги між КПП "Дитятки" і КПП "Прип'ять"...