9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 9 Серпня, 2022

Сніданки з «зеленими» інноваторами: директор «Червоної хвилі» розповів про 3D-друк титаном

20 червня Greencubator провів перший захід із серії прес-сніданків “Green Innovators, Wake Up!”. Гостем заходу став Дмитро Ковальчук, CEO компанії «Червона хвиля», яка розробила інноваційну технологію 3D-друку титаном xBeam3D і віднедавна співпрацює з Британським інститутом зварювальних технологій. Серія прес-сніданків започаткована для знайомства медіа з бізнесами, які розробляють і впроваджують «зелені» рішення в рамках програми ЄБРР та ЄС «Кліматичні Інноваційні Ваучери».

Компанія «Червона хвиля» — український розробник технологій точної металургії, інноваційного зварювання та металообробки. Компанія заснована 1997 року як постачальних продукції титанової металургії. З 2005 року «Червона хвиля» почала розробляти і продавати обладнання на базі електронних гармат газорозрядного типу високої потужності для світового ринку. Електронні гармати «Червоної хвилі» потужністю від 30 до 600 кіловат працюють на установках плавки та тонкоплівкового нанесення металевих покриттів в Україні, США, Європейському Союзі, Китаї, Японії, та інших країнах. З 2014 року компанія сфокусувала свої зусилля на розробці власної технології тривимірного друку металом xBeam3D, зорієнтованої переважно на застосування в аерокосмічній галузі.

Глобальна аерокосмічна індустрія споживає приблизно 42 тис. тонн титану на рік, генеруючи при цьому 1,5 млн тонн викидів CO2 (вуглецевий слід виготовлення тонни титану складає 36 тонн CO2). При цьому, до 90% титану йде у відходи при виготовленні деталей типовим методом фрезерування. Установка xBeam 3D, яку розробила та запатентувала «Червона хвиля», дозволяє скоротити втрати дорогого і міцного титану в 6 разів, порівняно з традиційними методами виробництва.

У 2018 році «Червона хвиля» стала переможцем програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери» від ЄБРР та ЄС. В рамках реалізації Ваучера сервіс-провайдери програми — компанії AMS International (Польща) та «Фотон-Сервіс» (Україна) розробили оновлене програмне забезпечення для управління процесом 3D-друку та інтеграції з провідними CAD/CAM системами, які використовуються для інженерії та комп’ютерного моделювання. Результатом стало 3-разове прискорення швидкості виготовлення деталей та можливість відправлення завдань на друк безпосередньо з систем комп’ютерного моделювання.

Компанія вже співпрацює з The Welding Institute, британським аналогом Інституту зварювальних технологій імені Патона, а також реалізує пілотні проекти з кількома іншими дослідницькими установами й світовими авіакорпораціями.

Програма «Кліматичні Інноваційні Ваучери» започаткована в рамках програми ЄБРР «Центр передачі технологій і фінансів у сфері зміни клімату» (FINTECC) за фінансування Європейського Союзу. В Україні програму впроваджує Greencubator. За 2 роки дії програми в Україні 31 компанія отримала грант на загальну суму майже 1 млн євро.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають