9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Лютого, 2023

Рішення про повернення Запорізького титано-магнієвого комбінату державі набуло чинності

Центральний апеляційний господарський суд 30 листопада підтвердив рішення першої інстанції про повернення Запорізького титано-магнієвого комбінату у власність держави.

До винесення рішення суду 49% ТОВ «ЗТМК» належало компанії «Толексіс Трейдінг Лімітед» з орбіти бізнесмена Дмитра Фірташа, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Радіо Свобода.

Як заявив голова Фонду державного майна Дмитро Сенниченко, рішення про повернення «ЗТМК» державі вже набрало законної сили та буде виконане найближчим часом.

«Остаточне рішення про повернення Запорізького титаномагнієвого комбінату у власність держави дозволить залучити компетентного та чесного інвестора, який перетворить його на потужний промисловий актив завдяки продовженню модернізації та ефективному управлінню», – заявив Сенниченко.

Водночас у компанії «Толексіс Трейдінг Лімітед» назвали рішення політично мотивованим, необґрунтованим і заявили, що оскаржать його у Верховному суді.

У серпні 2021 року Господарський суд Запорізької області за позовом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ухвалив рішення про повернення Запорізького титано-магнієвого комбінату у власність держави,.

За тодішнім повідомленням САП, суд «задовольнив позов Спеціалізованої антикорупційної прокуратури до компанії «Толексіс Трейдінг Лімітед» і ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат». Йшлося про розірвання договору про заснування цього товариства та повернення державі комбінату», – йдеться у повідомленні.

В антикорупційній прокуратурі нагадали, що аналогічне рішення суд ухвалив у липні 2018 року, але згодом Верховний суд задовольнив скаргу компанії Фірташа і скерував справу на новий розгляд.

Компанія «Толексіс Трейдінг Лімітед» з орбіти бізнесмена Дмитра Фірташа у 2013 році створила ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат». Це сталося після перемоги заявки компанії на конкурсі Фонду державного майна для залучення інвестицій на комбінат. Компанія мала інвестувати в модернізацію підприємства 110 мільйонів доларів, але кошти були витрачені менеджментом компанії не за цільовим призначенням.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають