9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 17 Вересня, 2021

Промисловці пропонують продовжити мито на експорт брухту чорних металів

 • Об’єднання підприємств “Укрметалургпром” виступає за пролонгацію дії експортного мита на брухт чорних металів ще на 5 років для нормалізації ситуації із забезпеченням даною сировиною вітчизняних металургійних підприємств.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  “Я впевнений, що ця пропозиція буде підтримана – продовження мита мінімум ще на 5 років”, – заявив президент “Укрметалургпрому” Олександр Каленков на нараді щодо функціонування металургійних підприємств і їх забезпечення брухтом, що проходить в комітеті Верховної Ради з питань економічного розвитку.

  Заступник голови комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський пояснив, що ініціатором даної наради був “Укрметалургпром”.

  Каленков в ході свого виступу зазначив, що об’єднання турбує питання забезпечення сировиною українських підприємств. При цьому він вказав, що стримуючим моментом для вивезення металолому є експортне мито на експорт брухту, що дозволило підприємствам поліпшити забезпечення ломом.

  Також глава “Укрметалургпрому” вказав на прийнятий влітку 2020 року Закон про обілення ринку брухту. “І наше завдання – щоб прийшли інвестиції для створення великого ринку металобрухту”, – зазначив Каленков.

  Разом з тим президент об’єднання висловив побоювання прийняттям закону про відходи, бо якщо він буде прийнятий без врахування пропозицій та зауважень промисловців, то результат може виявитися негативним, який знівелює позитив від прийняття закону про детінізацію ринку брухту.

  Своєю чергою Кисилевський висловив упевненість, що депутати підтримають продовження дії експортних мит на металобрухт, оскільки в умовах посилення вимог до екології дана сировина стає високозатребуваною.

  • “Брухт – це сировина, яка дозволяє знизити викиди CO2 при виплавці сталі. Тому це цінна сировина, і ця тема дуже важлива для держави. І Green Deal буде в найближчі десятиліття визначати ситуацію. І, ймовірно, що будуть посилюватися вимоги при експорті товарів в ЄС”, – підкреслив парламентарій.

  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Парламент ухвалив за основу законопроєкт про розвиток виробництва біометану

  Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт №5464 "Про внесення змін до закону України "Про альтернативні види...

  Міноборони уклало договори на закупівлю 37 тисяч тонн палива

  Департамент державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони розпочав процедури закупівлі пально-мастильних матеріалів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  З початку року виробництво автомобільної техніки в Україні зросло у 2,6 раза

  У серпні підприємствами української автомобільної промисловості було випущено 554 транспортних засоби, що в 4,6 раза більше, ніж у серпні 2020-го.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Для української армії випробовують рухому станцію очищення води «Джерело-2000»

  В інтересах Збройних сил України проводять випробування рухомої станції очищення води «Джерело-2000».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Реалізації проєкту високошвидкісної залізниці в Україні коштуватиме 2-5 мільярдів доларів

  Вартість будівництва високошвидкісної залізниці в Україні може скласти близько 2-5 мільярдів доларів, заявив заступник директора департаменту інвестиційної діяльності "Укрзалізниці" Володимир Шемаєв.

  До України прибув 50-й контейнерний потяг з Китаю (відео)

  До Києва з Чунцина прибув контейнерний поїзд, який доставив 62 контейнери.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Центр транспортних стратегій.

  В Ужгороді побудували перший у місті скейт-майданчик

  На площі Богдана Хмельницького в Ужгороді відкрили перший у місті майданчик для катання на скейтбордах і роликах.Передає Національний Промисловий...

  Бельгія передала Україні науково-дослідне судно Belgica для екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів

  Для проведення екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів Бельгія передала Україні науково-дослідне судно «Belgica» (A962).Про це йдеться в...

  Зараз читають

  “Укрпошта” до лютого 2022 року комп’ютеризує ще 1250 сільських відділень

  АТ "Укрпошта" планує до лютого 2022 року комп'ютеризувати ще 1250 сільських відділень в населених пунктах з населенням...

  Україна не підпише контракт на нові локомотиви Alstom без локалізації 35% – Шмигаль

  Постачання локомотивів Alstom для АТ "Укрзалізниця" можливе тільки в разі дотримання французькою стороною раніше досягнутих домовленостей про...

  Бельгія передала Україні науково-дослідне судно Belgica для екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів

  Для проведення екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів Бельгія передала Україні науково-дослідне судно «Belgica» (A962).

  Для ВМС України придбали протидиверсійні гідроакустичні станції

  Між Міністерством оборони України та компанією Atlas Elektronik був підписаний контракт на постачання трьох стаціонарних гідроакустичних станцій...