9.5 C
Alba Iulia
Субота, 24 Липня, 2021

Промисловці пропонують продовжити мито на експорт брухту чорних металів

 • Об’єднання підприємств “Укрметалургпром” виступає за пролонгацію дії експортного мита на брухт чорних металів ще на 5 років для нормалізації ситуації із забезпеченням даною сировиною вітчизняних металургійних підприємств.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  “Я впевнений, що ця пропозиція буде підтримана – продовження мита мінімум ще на 5 років”, – заявив президент “Укрметалургпрому” Олександр Каленков на нараді щодо функціонування металургійних підприємств і їх забезпечення брухтом, що проходить в комітеті Верховної Ради з питань економічного розвитку.

  Заступник голови комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський пояснив, що ініціатором даної наради був “Укрметалургпром”.

  Каленков в ході свого виступу зазначив, що об’єднання турбує питання забезпечення сировиною українських підприємств. При цьому він вказав, що стримуючим моментом для вивезення металолому є експортне мито на експорт брухту, що дозволило підприємствам поліпшити забезпечення ломом.

  Також глава “Укрметалургпрому” вказав на прийнятий влітку 2020 року Закон про обілення ринку брухту. “І наше завдання – щоб прийшли інвестиції для створення великого ринку металобрухту”, – зазначив Каленков.

  Разом з тим президент об’єднання висловив побоювання прийняттям закону про відходи, бо якщо він буде прийнятий без врахування пропозицій та зауважень промисловців, то результат може виявитися негативним, який знівелює позитив від прийняття закону про детінізацію ринку брухту.

  Своєю чергою Кисилевський висловив упевненість, що депутати підтримають продовження дії експортних мит на металобрухт, оскільки в умовах посилення вимог до екології дана сировина стає високозатребуваною.

  • “Брухт – це сировина, яка дозволяє знизити викиди CO2 при виплавці сталі. Тому це цінна сировина, і ця тема дуже важлива для держави. І Green Deal буде в найближчі десятиліття визначати ситуацію. І, ймовірно, що будуть посилюватися вимоги при експорті товарів в ЄС”, – підкреслив парламентарій.

  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Основний український завод з ремонту зенітних комплексів вийшов у прибуток

  Балаклійський ремонтний завод, який ремонтує зенітні комплекси 9К33 «Оса», 2К12 «Куб», 9К330 «Тор», 2К22 «Тунгуска», ЗСУ-23-4 «Шилка»...

  Перший зібраний в Одесі гелікоптер SW-205 покажуть 16 серпня

  Перший зібраний в Одесі на місцевому авіаремонтному заводі цивільний «Ірокез» – гелікоптер SW-205, обіцяють показати 16 серпня.Про це...

  Сили спеціальних операцій оснастять новими бронежилетами українського виробництва

  Військовослужбовці Сил спеціальних операцій ЗСУ отримають бронежилети нового зразка. Відповідні вимоги до цієї амуніції вже розроблені в Міністерстві оборони України.

  До України прибув п’ятий гелікоптер H145 для Національної поліції

  П’ятий гелікоптер H145 для Національної поліції у середу, 21 липня, прибув до України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Державний науково-дослідний інститут авіації розглядає можливість локалізації радянських винищувачів в Україні

  У Державному науково-дослідному інституті (ДНДІ) авіації розглядають локалізацію радянських винищувачів в Україні.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  У Збройних силах відкрили школи підготовки фахівців радіоелектронної боротьби та розвідки

  У навчальних центрах Збройних Сил України відкрито нові школи підготовки кваліфікованих фахівців – радіоелектронної боротьби та радіоелектронної розвідки.Передає Національний...

  Укрзалізниця у першому півріччі перевезла 23 мільйони тонн мінбудматеріалів

  "Укрзалізниця" за перше півріччя 2021 року перевезла залізницею у внутрішньому сполученні майже 23,3 мільйонам тонн мінбудматеріалів, що на 21,5% перевищує аналогічний показник...

  З аеропорту Ужгорода виконали перший міжнародний рейс

  Аеропорт Ужгород обслужив перший міжнародний рейс з моменту відновлення роботи аеропорту.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Зараз читають

  На Одещині підприємці першими в Україні придбали найсучаснішу лінію сортування фруктів

  Садівничий кооператив «Удобне» придбав автоматизовану лінію для сортування персиків і нектарину.Передає Національний Промисловий...

  «Астарта» експортувала першу партію органічної продукції до Європи

  Агрофірма «Лист Ручки», яка входить до складу агропромхолдингу АСТАРТА-КИЇВ і спеціалізується на вирощуванні органічної продукції, експортувала першу...

  Сєвєродонецький «Азот» значно наростив виробництво мінеральних добрив після відновлення роботи частини цехів

  За 6 місяців 2021 року Сєвєродонецький «Азот» випустив 534,7 тис. тонн мінеральних добрив.Передає Національний...

  До України прибув п’ятий гелікоптер H145 для Національної поліції

  П’ятий гелікоптер H145 для Національної поліції у середу, 21 липня, прибув до України.Передає Національний...