9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 15 Квітня, 2021

Промисловці пропонують продовжити мито на експорт брухту чорних металів

 • Об’єднання підприємств “Укрметалургпром” виступає за пролонгацію дії експортного мита на брухт чорних металів ще на 5 років для нормалізації ситуації із забезпеченням даною сировиною вітчизняних металургійних підприємств.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  “Я впевнений, що ця пропозиція буде підтримана – продовження мита мінімум ще на 5 років”, – заявив президент “Укрметалургпрому” Олександр Каленков на нараді щодо функціонування металургійних підприємств і їх забезпечення брухтом, що проходить в комітеті Верховної Ради з питань економічного розвитку.

  Заступник голови комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський пояснив, що ініціатором даної наради був “Укрметалургпром”.

  Каленков в ході свого виступу зазначив, що об’єднання турбує питання забезпечення сировиною українських підприємств. При цьому він вказав, що стримуючим моментом для вивезення металолому є експортне мито на експорт брухту, що дозволило підприємствам поліпшити забезпечення ломом.

  Також глава “Укрметалургпрому” вказав на прийнятий влітку 2020 року Закон про обілення ринку брухту. “І наше завдання – щоб прийшли інвестиції для створення великого ринку металобрухту”, – зазначив Каленков.

  Разом з тим президент об’єднання висловив побоювання прийняттям закону про відходи, бо якщо він буде прийнятий без врахування пропозицій та зауважень промисловців, то результат може виявитися негативним, який знівелює позитив від прийняття закону про детінізацію ринку брухту.

  Своєю чергою Кисилевський висловив упевненість, що депутати підтримають продовження дії експортних мит на металобрухт, оскільки в умовах посилення вимог до екології дана сировина стає високозатребуваною.

  • “Брухт – це сировина, яка дозволяє знизити викиди CO2 при виплавці сталі. Тому це цінна сировина, і ця тема дуже важлива для держави. І Green Deal буде в найближчі десятиліття визначати ситуацію. І, ймовірно, що будуть посилюватися вимоги при експорті товарів в ЄС”, – підкреслив парламентарій.

  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  ДСНС поновила відновлення цивільних об’єктів на Донеччині

  В районі Операції об'єднаних сил підрозділи ДСНС України залучаються до відновлення цивільної інфраструктури.Передає Національний...

  “Нова Пошта” відкрила автоматизований сортувальний термінал в Черкасах

  У Черкасах на повну потужність запрацював новий термінал "Нової пошти", загальні інвестиції в будівництво якого склали 33,2 мільйона гривень.

  Запоріжжя закуповує ще три кузови для модернізації трамваїв

  В Запоріжжі оголошено тендер на закупівлю ще трьох частково низькопідлогових кузовів трамвайних вагонів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на AllTransUA.

  Установи Національної академії наук України представили свої розробки для сільського господарства та харчового забезпечення

  Установи Національної академії наук України в рамках участі у загальнонаціональних та міжнародних виставкових заходах представили власні розробки та напрацювання для сільського господарства...

  Морський порт Чорноморськ в березні перевалив понад два мільйони тонн вантажів

  Морський порт Чорноморськ в березні 2021 року перевалив 2,15 мільйона тонн вантажів, що на 5,6% більше показників аналогічного періоду 2020 року.

  В Збройних силах України з’являться мобільні групи викладачів англійської мови

  На сьогодні армійські центри мовної підготовки можуть навчати 800 осіб на рік. Цього замало, тому цифру подвоять, а до військових частин направлять...

  ВМС України відпрацьовує застосування рухомих пунктів управління (фото)

  Для відпрацювання боротьби з ворожим РЕБ та радіокерованими фугасами окремий полк зв'язку Військово-Морських Сил ЗС України провів польове тренування.

  «ВК Система» представила модернізовану броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу (фото)

  Науково-виробнича компанія «ВК Система» представила броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Зараз читають

  Austrian Airlines запускає рейси з Відня до Запоріжжя

  Починаючи з 17 травня авіакомпанія Austrian Airlines вперше почне виконувати рейси за маршрутом Відень - Запоріжжя. Перельоти...

  Запоріжжя закуповує ще три кузови для модернізації трамваїв

  В Запоріжжі оголошено тендер на закупівлю ще трьох частково низькопідлогових кузовів трамвайних вагонів.Передає Національний...

  ДСНС поновила відновлення цивільних об’єктів на Донеччині

  В районі Операції об'єднаних сил підрозділи ДСНС України залучаються до відновлення цивільної інфраструктури.Передає Національний...

  Метінвест купує найбільшого виробника коксівного вугілля в Україні

  Metinvest B.V. придбала додатковий пакет акцій найбільшого в Україні виробника коксівного вугілля, тим самим збільшивши ефективну частку...