9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Листопада, 2023

Північний ГЗК удосконалив виробництво котунів для збільшення експорту в ЄС

У цеху виробництва котунів №2 Північного гірничо-збагачувального комбінату реалізували модернізаційний проєкт на випалювальній машині ЛУРГІ 552В.

Передає Промисловий Портал з посиланням на Metinvest Media.

Завдяки впровадженню інновації фахівцям вдалося налагодити випуск однорідних котунів із вмістом заліза 65+%. Це відкрило перед підприємством перспективи утримання конкурентних позицій на європейському ринку залізорудної сировини.

До початку великої війни Північний ГЗК був значною мірою орієнтований на забезпечення залізорудною сировиною українських металургійних підприємств Групи Метінвест. Та із тимчасовою втратою контролю над маріупольськими заводами та блокуванням чорноморських портів комбінат був змушений шукати альтернативні ринки збуту товарної продукції. Перспективу складали меткомбінати Європи.

Технологи Північного ГЗК застосували операційні покращення у технологічному ланцюгу виготовлення концентрату й котунів, аби ЗРС підприємства відповідала вимогам європейських металургів.

blank
Фото: Metinvest Media

Задля підвищення якості виготовлення продукції на випалювальній машині ЛУРГІ 552В був проведений масштабний ремонт із модернізацією грохоту сирих котунів. Над існуючим роликовим грохотом, який відсівав дрібний нестандартний клас котунів, встановили додаткову верхню деку. Спеціальна конструкція цього обладнання унеможливила потрапляння до випалювальної машини й більших за стандарт екземплярів. Завдяки цьому на виході підвищилася якість неофлюсованих котунів. Виготовлені з преміумконцентрату марки А1, всі вони мають потрібний діаметр у межах від 10 до 18 мм та вміст заліза 65+%, що відповідає вимогам європейських споживачів.

Разом з тим, модернізація обладнання дозволяє підприємству знизити витрати на природний газ, електроенергію, а також скоротити обсяги використання концентрату на виготовлення котунів шляхом зменшення кількості відсіву. 

“Спеціалісти Північного ГЗК працювали над удосконаленням технологічного процесу виготовлення котунів з 2019 року. Проводили заходи з операційних поліпшень для зниження витрат природного газу протягом 2021-2022 років, на початку 2023-го ми реалізували перший етап модернізації автоматичної системи  управлінням технологічним процесом (АСУТП). Також підвищенню якості котунів сприяло й налагодження на рудозбагачувальній фабриці №1 технологічного процесу виробництва концентрату із вмістом заліза 68%. Все це і дало змогу, попри війну, переорієнтувати наше виробництво для європейського ринку, забезпечивши колектив комбінату роботою у цей неспокійний час. Натепер залізорудну сировину, виготовлену на Північному ГЗК, замовляють металурги Словаччини, Польщі, Румунії та Сербії”, – розповів генеральний директор Північного ГЗК Групи Метінвест Андрій Скачов.

Останні новини:

Зараз читають