9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 2 Квітня, 2023

На шахті ім. Сташкова – прохідницька техніка нового покоління

Називається ця супертехніка – комплекс нарізний фронтальний. Журналісти регіону дістались до диво-техніки навіть і під землю. Шлях у підземелля виявися не простим…

Перш ніж дозволити нам спуститись під землю, лікарі мають пересвідчитись, що із нашим здоров’ям все в порядку. Після обстеження, спускатись під землю дозволили не всім. Потім нас заводять в іншу кімнату – там розкладені шахтарські роби, гумові чоботи, онучі, каски, хустинки, паски, наколінники, окуляри, рукавички…. Ми проходимо далі, нам видають ліхтарі та рятувальники, кожен відмічається спеціальною карткою про те, що спустився під землю, стільки ж потім має вийти на поверхню. Здається все…шахтний ліфт (кліть) мчить нас у підземелля, на горизонт 225 метрів. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на TV NEWS.

Наступні 5 км горизонтальної поїздки ми відчували себе «королевами», бо їхали у кареті. Але це відчуття швидко минуло, коли довелось наступні темних метрів 400 йти пішки, освітлюючи шлях лише ліхтарями на наших касках та уважно дивитись під ноги. А наступні 214 м ми пересувались у напівзігнутому стані, далі уже просто заповзали у невисокий отвір. І…. ось нарешті те, заради чого ми пройшли цей важкий шлях – диво-техніка нового покоління.

Гірники уже навчені на ній працювати, бо пройшли 40-годинний теоретичний та практичний навчальний курс. Вони вмикають комплекс і він починає рухатись і впиватись металевими зубами у вугільні пласти, розчищаючи місце для нових лав. Видовище вражаюче. Робочі місця машиніста та інших гірників на новій техніці надійно захищені комплектом механізованих кріплень із додатковими, дистанційно керованими щитами, котрі підтримують крівлю виробки над головами працівників. Для управління комплексом достатньо всього лише однієї людини.

«Завдяки новій прохідницькій техніці ми зможемо на третину прискорити запуск в роботу нових лав. Це важливо, тому що за останні місяці шахти ДТЕК нарощують темпи видобутку – теплоелектростанції працюють із додатковим навантаженням і їм потрібно більше вугілля. Обладнання підтверджує свою надійність, високу продуктивність, безпеку, зручність і простоту експлуатації. З перших днів роботи досягнуті планові показники проведення гірничої виробки. Установлений рекордний показник темпів проведення – 10-12 погонних метрів, що на 50% вище існуючого рівня на традиційному нарізному комплексі КН-78», – сказав директор ДТЕК ШУ Дніпровське Олександр Коваль.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають