9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 10 Грудня, 2023

На Кам’янському хімічному заводі започаткували переробку сировини для виготовлення жароміцних сплавів

На ВП «Кам’янський хімічний завод»  започаткували переробку гафнійвміщуючої сировини, що представляє собою гідроксид гафнію з високим (до 10%) вмістом сульфатів. До цього всі види сировини були на основі оксидів гафнію.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на ДК “Ядерне паливо”.

Лабораторні дослідження з визначення технології переробки цієї сировини і питомих норм витрат були виконані науково-дослідною лабораторією заводу в 2017 році. Було показано, що переробка сировини на основі гідрооксидів гафнію є економічно доцільною. Зокрема, дослідження підтвердили зниження питомої норми по сировині (в перерахунку на гафній) на 4,3% та зменшення на 9,0% витрат електроенергії. Отримані на основі лабораторних досліджень питомі витратні норми були затверджені і лягли в основу фінансового плану заводу на 2018 рік.

У березні поточного року нова технологія була впроваджена у виробництво гафній-нікелевої лігатури. За підсумками дослідно-промислової переробки нового виду сировини з квітня місяця питома норма сировини знижена на 6,7%.

Програма випуску лігатури за березень виконана на 101,4%.

Гафній-нікелева лігатура використовується в якості легуючого компонента для виготовлення жароміцних сплавів, що застосовуються у газотурбобудуванні, ракетній і космічній техніці.

Останні новини:

Зараз читають