9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 12 Грудня, 2023

Миколаївський глиноземний завод витратить 200 млн грн на модернізацію обладнання

На Миколаївському глиноземному заводі розпочався другий етап масштабної модернізації обладнання, який планують закінчити у 2023 році.

Про це повідомляє пресслужба МГЗ, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на dsnews.ua.

Під час оновлення обладнання на заводі планують реконструювати печі фірми Lurgі, щоб у 4 рази знизити рівень викидів – відпрацьованої пари. Загальна вартість проєкту становитиме понад 200 млн грн. Роботи завершать у першому кварталі 2023 року.

Реконструкцію розпочали після успішного проведення першого етапу модернізації обладнання, внаслідок якого викиди однієї печі зменшились у чотири рази.

Пілотний проєкт розробляли представники кількох інституцій, а у його реалізації взяли участь понад 100 спеціалістів. Це працівники МГЗ, технологи, проєктанти, підрядники. 80% комплектуючих для обладнання, що використовується, виробляються в Україні.

За словами директора з виробництва МГЗ Володимира Красноярського, викиди заводу в атмосферу від печей у вигляді відпрацьованої пари повністю відповідають вимогам українського екологічного законодавства, проте керівництво Миколаївського глиноземного ухвалило рішення щодо проведення модернізації.

«З 2012 року ми активно співпрацювали з різними вітчизняними фірмами, а також залучали спеціалізовані закордонні фірми з ФРН, США, Австралії, Франції, щоб знайти оптимальне рішення, але запропоновані схеми модернізації не відповідали вимогам фахівців заводу. У результаті співробітники МГЗ та представники одного з проєктних інститутів розробили математичну модель установки та запропонували схему, яка дозволила знизити викиди», – розповідає Володимир Красноярський.

Остаточно проєкт завершать у 2023 році.

Останні новини:

Зараз читають