9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

Метінвест працює над створенням вуглецево-нейтральної металургії в Україні

Нідерландський гірничо-металургійний холдинг Metinvest B.V. (Метінвест) може створити вуглецево-нейтральну металургію в Україні.

Про це генеральний директор Метінвесту Юрій Риженков розповів під час інтерв’ю у рамках опитування KPMG International «Погляд керівників бізнесу в Україні 2021», передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Металлургпром.

«Залізну руду, яку ми видобуваємо у Кривому Розі, хочемо переробляти таким чином, щоб її можна було довести до заліза прямого відновлення. Йдеться про обкатування із вмістом заліза понад 90%, які надалі використовуватимуть в електрометалургії для отримання нової чистої сталі», – зазначив топменеджер Метінвесту.

Поєднуючи цю технологію з відновлюваними джерелами енергії, які можна активно розвивати на Сході України, на узбережжях Азовського та Чорного морів, Метінвест планує створити вуглецево-нейтральну металургію в Україні.

«Ми вже зробили перші кроки на цьому шляху: минулого року компанія отримала перші високоякісні котуни на Центральному ГЗК – котуни DRI-класу (залізо прямого відновлення). На черзі – Північний ГЗК. Ми розпочали з підготовки сировини і приблизно з 2026 року вже приступимо до металургійного виробництва. Першу сталь із низьким вуглецевим слідом плануємо отримати у 2029-2030 роках», – пояснив Риженков.

Зокрема він зазначив, що електрометалургія в Україні існує і зараз, але вона базується на металобрухті, якого хронічно не вистачає як в Україні, так і в Європі.

Компанія Метінвест має кілька основних напрямків розвитку: інноваційні технології виробництва вуглецевої сталі, використання та зберігання CO2, утилізація промислових газів, виробництво палива, диджиталізація промислових процесів та супутні сфери.

Для реалізації спільних проєктів зі скорочення викидів парникових газів зі сталеплавильної промисловості компанія Метінвест уклала меморандум про співпрацю з К1-МЕТ – провідним австрійським дослідним центром у металургії.

Пошук ефективних рішень щодо декарбонізації металургійного виробництва Метінвест здійснює спільно з провідними виробниками обладнання для промисловості Primetals та Siemens.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають