9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 6 Червня, 2023

“Метінвест” інвестує $ 85,5 млн в реконструкцію листопрокатного стану Маріупольський металургійний комбінат

Маріупольський металургійний комбінат, що входить до групи “Метінвест”, підписав контракт з Primetals Technologies Austria GmbH на розробку базового інжинірингу реконструкції листопрокатного цеху (ЛПЦ) “1700”

Як повідомляється в прес-релізі холдингу, загальні інвестиції “Метінвесту” в проект складуть $85,5 млн, передає Інтерфакс Україна.

При цьому уточнюється, що проект передбачає установку нового обладнання, яке збільшить продуктивність стану, істотно поліпшить якість поверхні прокату і значно знизить відходи виробництва при прокатці слябів. Крім того, комбінат розширить лінійку рулонного прокату затребуваними для подальшої перероблення позиціями.

Буде також модернізована автоматизована система управління технологічним процесом і ключові вузли чистових клітей. Установка нової реверсивної кліті дозволить підвищити максимальну вагу рулонів до 27 тонн, а в перспективі – до 32 тонн.

Основне технологічне обладнання на ММК ім. Ілліча поставить “Метінвест Інжиніринг”. Крім розробки базового і детального інжинірингу, австрійські фахівці також поставлять частина обладнання і будуть супроводжувати проект.

Постачання обладнання планується почати восени поточного року, а будівельні роботи – в кінці 2018 року. Введення модернізованого стану в експлуатацію очікується до 2020 року.

Як зазначив генеральний директор “Метінвесту” Юрій Риженков, світовий металургійний ринок змінюється, відповідно до цього змінюється стратегія групи. “Наша стратегія передбачає розвиток продуктів плоского прокату – в тому числі рулонів всіх переділів. Після реконструкції потужностей на ММК ім. Ілліча ми зможемо утримувати конкуренцію в сегменті продукції з високою доданою вартістю – завдяки підвищенню ефективності виробництва, скорочення часу на переробку продукції, збереження при транспортуванні та зручності логістики”, – пояснив топ-менеджер, якого цитує прес-служба.

У свою чергу гендиректор ММК ім. Ілліча Юрій Зінченко підкреслив, що підприємство має успішний досвід реалізації масштабних проектів з австрійськими партнерами.

“З кінця минулого року разом з Primetals будуємо одну з найсучасніших машин безперервного лиття заготовки в Європі. Цей проект безпосередньо пов’язаний з реконструкцією наших прокатних потужностей. Пересування слябів преміум-сегмента на модернізованому стані” 1 700 “дозволить збільшити присутність української продукції на зовнішніх ринках. Тому важливо, що наш прокат з маркуванням Made in Ukraine відповідатиме найкращим світовим стандартам якості”, – додав керівник комбінату.

Віце-президент Primetals Technologies Austria GmbH Роберт Райзетбауер зазначив, що його компанія виробляє обладнання, яке охоплює весь технологічний цикл – від обробки сировини і до виробництва готової продукції.

“У нас довга історія співпраці. Навіть в складні часи, коли не було великих проектів, ми спільно з” Метінвестом “розвивали в Маріуполі технології, працювали над інжинірингом, і співпрацювали для вирішення складних технічних питань”, – констатував віце-президент австрійської компанії.

У той же час надзвичайний і повноважний посол Австрії в Україні Герміна Поппеллер вказав на важливість події для розвитку співпраці між Австрією й Україною: “Це дуже важливий знак для подальшого відновлення України в цей не найлегший період. І це дуже важливий знак для Маріуполя, враховуючи його близькість до лінії розмежування. Інвестиції в це місто дозволяють забезпечити стабільність”.

Останні новини:

Зараз читають