9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Металургійні комбінати Маріуполя працюють над реалізацією екологічних проектів

Містоутворюючі підприємства Маріуполя, долаючи кризу в металургійній сфері, продовжують реалізацію масштабних програм реконструкції виробництва, які дозволять не тільки подбати про екологічну безпеку навколишнього середовища, а й розширити сортамент продукції та підвищити конкурентоспроможність на зовнішніх ринках.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Маріупольські новини.

Так, на ММК йде будівництво комплексу МБЛЗ №4. Запустити сучасну машину планують у 2018 році. Вона буде працювати в 2,5 раза екологічніше, ніж вимагають жорсткі євростандарти. Аналогів такого обладнання в Україні немає.

Також на комбінаті повним ходом йде реконструкція аглофабрики. Зокрема, тут з’явиться комплекс очищення димових газів від сполук сірки, а також встановлять циклони й рукавні фільтри на агломашини №№1-7. Роботи планують завершити до 2021 року. Обсяг інвестицій склав 220 мільйонів доларів.

Крім того, ММК в цьому році підписав контракт з компанією Primetals Technologies Austria на постачання нового обладнання для стану “1700”. За словами гендиректора ММК ім. Ілліча Тараса Шевченка, планується на 80% замінити обладнання табору по прокатці рулону та освоїти випуск продукту з новими споживчими властивостями. Це дозволить значно розширити сортамент продукції за європейським зразком. Сума інвестицій, яку вклали в модернізацію, становить 85 млн доларів. Першу партію сучасного обладнання металурги отримають в січні наступного року. Однак випробують його тільки в середині 2019 року, коли повністю завершать всі роботи.

Є позитивний екологічний ефект і на меткомбінаті «Азовсталь». Тут застосовують рукавні фільтри, які дозволяють в 2 рази більше зменшити викид пилу в повітря. Реконструйовано і доменна піч №4, яка тепер відповідає кращим світовим стандартам в галузі екологічної безпеки. Її рукавні фільтри зараз є найсучаснішим і ефективним типом установок очищення газів. Також на доменній печі кардинально змінена система аспірації ливарних дворів. А робота газоочисних установок відстежується в режимі реального часу.

Незалежні експерти, представники міської адміністрації та громадських організацій весь рік пильно стежили за ходом екологічної модернізації на комбінатах. Громадські працівники підтвердили – терміни реалізації природоохоронних заходів дотримуються.

Останні новини:

Зараз читають