9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Металургійні заводи «Метінвесту» працюють лише на 65-75% потужності

Металургійні підприємства Групи «Метінвест» станом на листопад 2023 року завантажені на 65-75% своїх потужностей.

Про це заявила фінансова директорка компанії Юлія Данкова, передає Промисловий Портал з посиланням на GMK center.

Гірничо-збагачувальні комбінати компанії наразі працюють на 35-40% своєї потужності.

Загалом, за I півріччя 2023 року компанія виробила понад 1 млн т сталі, 4,75 млн т залізорудного концентрату та понад 3 млн т вугільного концентрату.

«Внаслідок війни «Метінвест» втратив контроль над двома великими комбінатами в Маріуполі та призупинив виробництво в Авдіївці. Ці та інші виклики, які ми продовжуємо долати, змусили нас перебудувати бізнес, аби вижити. Насамперед ми забезпечили можливість своїм іноземним підприємствам діяти відокремлено, оскільки вертикально інтегровану структуру було порушено», – коментує вона.

До війни маріупольські комбінати постачали на прокатні заводи компанії за кордоном напівфабрикати, а з США в Україну йшов вугільний концентрат. Наразі активи «Метінвесту в Італії, Великій Британії та США ведуть діяльність як самостійні підприємства. Вугільні шахти в США переорієнтували продаж продукції на внутрішній та експортні ринки, а прокатні заводи купують напівфабрикати на відкритому ринку.

Оскільки чорноморські порти, через які традиційно експортувалася сировина й металопродукція до Азії та Європи, заблоковані росіянами, компанії довелось вибудувати нові логістичні ланцюжки.

«Зараз постачаємо сировину до європейських країн залізницею, а морем відвантажуємо продукцію із восьми європейських портів у Польщі, Хорватії, Румунії. Увесь експорт металу компанія повністю переорієнтувала на європейський ринок», – зазначила Юлія Данкова.

При цьому, порівняно з металопродукцією, ситуація з експортом залізної руди набагато гірша. Через неможливість вивозити сировину морем компанія змушена значно зменшити завантаження криворізьких ГЗК.

Фото: Metinvest Media

«Наразі експорт сировини здійснюється через західні прикордонні переходи до споживачів в Європі та далі до європейських портів, але загальні обсяги експорту значно нижчі, ніж у довоєнний час. Відстань до портів ЄС втричі більша за відстань до чорноморських портів України. А це означає здорожчання логістики в 4-6 разів проти довоєнних показників», – додала фінансова директорка компанії.

Після виходу з українських портів перших суден зі збіжжям і металом з’явився обережний оптимізм, що Україна зможе відновити повноцінний експорт. Відновлення морського експорту особливо важливе для гірничої промисловості. До повномасштабного вторгнення РФ в Україну основний обсяг експорту залізорудної сировини йшов морем до Китаю через порти, і лише 10% – до Європи.

Балкер Bull. Фото: Jesper Brix на Мarinetraffic

«Але це ще не стабільний маршрут, ми не можемо на нього розраховувати. І держава разом із бізнесом має ще докласти великих зусиль для того, щоб цей тимчасовий коридор став повноцінним маршрутом. З відкриттям портів Чорного моря можна говорити про значне збільшення обсягів перевезень, але важливим чинником буде доступність і вартість флоту та портових потужностей», – резюмує Юлія Данкова.

«Метінвест» за підсумками першого півріччя 2023 року зменшив виробництво сталі на 57% у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року – до 1,032 млн т. Виробництво чавуну за січень-червень 2023-го становило 918 тис. т, що на 59% р./р., Випуск ЗРС впав на 46% р./р., до 4,75 млн т, а коксу – на 40% р./р., до 648 тис. т.

Останні новини:

Зараз читають