9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Березня, 2023

Маріупольський металургійний комбінат отримав сучасне обладнання для виробництва преміум сталі

На Маріупольському металургійному комбінаті імені Ілліча Групи Метінвест взяли цінний вантаж – нове обладнання для будівництва машини безперервного лиття заготовки.

Агрегат, обладнаний за останнім словом техніки, буде випускати преміум-сляби. Сталь ця в прямому сенсі слова буде в виробництві найчистішої – все завдяки технологіям від австрійської компанії PrimetalsTechnologies. Таких в Україні ще немає, та й в світі з працею можна відшукати. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Маріупольські новини.

Будівництво агрегату – справа витратна: ціна питання – 150 мільйонів американських доларів. За ці гроші можна дві ракети в космос запустити.

Деталі чудо-машини важать як п’ять вантажних літаків АН-124 «Руслан». До Маріуполя вантаж йшов по морю з Китаю. Щоб подолати два океани і чотири моря, судну DolphinStar знадобилося три місяці. На комбінат обладнання доставляли півсотні фур.

blank

У професійному середовищі агрегат звуть коротко і ємко – МБЛЗ №4. Машина в два струмка буде розливати гарячу сталь з печі-ковша в заготовки, потім охолоджувати водою в кристалізаторах. Готовий злиток залишається порізати на частини – і напівфабрикат готовий до продажу або переробки в металопродукцію. Агрегат дозволить видати на-гора 2,5 млн тонн слябів преміум-сегмента. А за рік підприємство зможе розігнатися до 4 млн тонн.

Сталеві злитки вищої проби гідні «розумного» будинку. Тут буде все, щоб забезпечити безперервність процесу: електрична підстанція, комплекс підготовки води, система управління виробництвом. Вже побудовані фундаменти для самої машини, печі-ковша, змонтовані основні металоконструкції і частина даху. Будинок для слябів вийде досить містким: у котловані, виритому під фундамент, могли б вміститися чотири дев’ятиповерхівки. А самих металоконструкцій вистачило б на Ейфелеву вежу. Ступінь екологічності майбутнього сляб-хауса прагне до самого зеленому відтінку. Система очищення вловить пил в чотири рази краще, ніж наказують українські норми, і в 2,5 рази краще, ніж допускають євростандарти.

Монтувати обладнання будуть 350 фахівців. Витратять на це три місяці. Запустити агрегат планується до кінця нинішнього року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають