9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 10 Вересня, 2024
No menu items!
No menu items!

Маріупольський металургійний комбінат отримав сучасне обладнання для виробництва преміум сталі

На Маріупольському металургійному комбінаті імені Ілліча Групи Метінвест взяли цінний вантаж – нове обладнання для будівництва машини безперервного лиття заготовки.

Агрегат, обладнаний за останнім словом техніки, буде випускати преміум-сляби. Сталь ця в прямому сенсі слова буде в виробництві найчистішої – все завдяки технологіям від австрійської компанії PrimetalsTechnologies. Таких в Україні ще немає, та й в світі з працею можна відшукати. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Маріупольські новини.

Будівництво агрегату – справа витратна: ціна питання – 150 мільйонів американських доларів. За ці гроші можна дві ракети в космос запустити.

Деталі чудо-машини важать як п’ять вантажних літаків АН-124 «Руслан». До Маріуполя вантаж йшов по морю з Китаю. Щоб подолати два океани і чотири моря, судну DolphinStar знадобилося три місяці. На комбінат обладнання доставляли півсотні фур.

У професійному середовищі агрегат звуть коротко і ємко – МБЛЗ №4. Машина в два струмка буде розливати гарячу сталь з печі-ковша в заготовки, потім охолоджувати водою в кристалізаторах. Готовий злиток залишається порізати на частини – і напівфабрикат готовий до продажу або переробки в металопродукцію. Агрегат дозволить видати на-гора 2,5 млн тонн слябів преміум-сегмента. А за рік підприємство зможе розігнатися до 4 млн тонн.

Сталеві злитки вищої проби гідні «розумного» будинку. Тут буде все, щоб забезпечити безперервність процесу: електрична підстанція, комплекс підготовки води, система управління виробництвом. Вже побудовані фундаменти для самої машини, печі-ковша, змонтовані основні металоконструкції і частина даху. Будинок для слябів вийде досить містким: у котловані, виритому під фундамент, могли б вміститися чотири дев’ятиповерхівки. А самих металоконструкцій вистачило б на Ейфелеву вежу. Ступінь екологічності майбутнього сляб-хауса прагне до самого зеленому відтінку. Система очищення вловить пил в чотири рази краще, ніж наказують українські норми, і в 2,5 рази краще, ніж допускають євростандарти.

Монтувати обладнання будуть 350 фахівців. Витратять на це три місяці. Запустити агрегат планується до кінця нинішнього року.

Останні новини:

Зараз читають