9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 19 Лютого, 2024

Майбутній флагман ВМС України “Гетьман Іван Мазепа” побудований із маріупольскої сталі

2 жовтня у Стамбулі спустили на воду майбутній флагман Військово-морських сил ЗС України — корвет “Гетьман Іван Мазепа”, корпус якого зроблено зі сталі, яку ще до повномасштабної війни виготовили на Маріупольському металургійному комбінаті ім. Ілліча та заводі “Азовсталь”.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Фокус.

“Зазвичай кораблі стають відомими після звершень чи пригод — як міфічний “Арго”, Колумбова “Санта Марія” або Нансенов “Фрам”. Однак “Гетьман Іван Мазепа” увійшов в історію ще до спуску на воду”, — йдеться в повідомленні Групи “Метінвест”, якій належало маріупольске підприємство..

Корвет заклали на верфі турецької корабельної компанії RMK Marine Shipyard у вересні 2021 року. У компанії зазначають, що тоді ніхто не міг припустити, що вже за пів року метал його корпусу стане ексклюзивом.

Як уточнюється, “Метінвест” передав на виготовлення корабля 1 000 тонн гарячекатаного листа. Частину партії — сталь комбінату ім. Ілліча — привезли безпосередньо з Маріуполя, іншу частину доставили з італійського Metinvest Trametal, де прокат виготовляли з азовстальських слябів.

У лютому 2022 року комбінати Маріуполя припинили свою роботу, проте пізніше довоєнна сталь підприємств набула нового життя.

“Зі сталі “Азовсталі” було збудовано безліч видатних споруд — новітнє укриття на ЧАЕС, захисні шлюзи для Венеції, один із найвищих хмарочосів Європи. І сучасний корвет “Гетьман Іван Мазепа” також зроблений з маріупольської сталі. Це дійсно неймовірно — що меткомбінати Маріуполя навіть після руйнування продовжують працювати на перемогу України”, — прокоментував гендиректор “Метінвест” Юрій Риженков.

Незабаром український корвет отримає сучасне озброєння і поповнить лави ВМС ЗСУ.

“Саме з цього флагмана почнеться нова епоха українського флоту”, — кажуть у компанії.

Останні новини:

Зараз читають