9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Лютого, 2023

Вперше в Україні застосували глибинні відеокамери для обстеження стовбурів свердловин у режимі реального часу

ДТЕК Нафтогаз вперше в Україні застосував глибинні відеокамери для обстеження стовбурів свердловин чинного фонду в режимі реального часу. Пілотний проєкт реалізується спільно з міжнародним підрядником Weatherford.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Металлургпром.

Нафтогазовий бізнес ДТЕК у рамках пілотного проєкту провів апробацію глибинних камер на свердловинах Симиренківського родовища для визначення причин виникнення непрохідності під час геофізичних досліджень. ДТЕК Нафтогаз реалізує проєкт спільно з міжнародною сервісною компанією Weatherford, яка виступає в ролі підрядника зі спуску камер у свердловини. Постачальником відеокамер виробництва DHVI є компанія Symoil. Камери можуть використовуватися в екстремальних умовах – при тиску до 1000 атмосфер та температурі до 150-160°C. Це дозволяє застосовувати їх для обстеження свердловин завглибшки понад 5000 метрів у режимі реального часу.

Використання глибинних відеокамер дозволяє точно визначити причину виникнення непрохідності стовбура свердловини. При їх застосуванні на свердловинах Симиренківського родовища ДТЕК Нафтогаз скоротив терміни усунення непрохідності свердловин більш ніж на 75% та знизив на 40% вартість робіт. Використання відеокамер суттєво підвищує операційну ефективність, скорочує терміни простою свердловин та сприяє нарощуванню видобутку газу.

«ДТЕК Нафтогаз застосував глибинні камери для обстеження свердловин вперше в Україні. Камери продемонстрували свою ефективність на Симиренківському родовищі, і компанія планує використати їх надалі. Завдяки нафтогазовому бізнесу ДТЕК, в Україну залучаються новітні світові технології, які ніколи раніше не застосовувалися у національній нафтогазовій галузі. Це сприяє розвитку газовидобування та зміцненню енергетичної безпеки країни», – зазначив генеральний директор ДТЕК Нафтогаз Ігор Щуров.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають