9.5 C
Alba Iulia
Середа, 29 Червня, 2022

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт про забезпечення прозорості у видобувних галузях

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №3790 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях».

За законопроєкт проголосували 344 народні депутати, передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на GMK center.

Основною метою законопроєкту є забезпечення прозорості використання державою одержаних від видобувних галузей фінансових ресурсів. Для досягнення цієї мети заплановано створення відкритого електронного порталу, де фіксуватиметься інформація від видобувних компаній, а також держорганів – одержувачів платежів.

Відповідно до тексту пояснювальної записки до законопроєкту, його ухвалення необхідне в рамках імплементації вимог міжнародної Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ), до якої Україна приєдналася у 2013 році. І оскільки вимоги ІПВГ переглядаються кожні три роки, то у 2019 році було затверджено новий стандарт. Тепер необхідно надавати інформацію щодо:

  • ґендерного аспекту діяльності компанії;
  • впливу діяльності підприємства на довкілля;
  • контрактів на користування надрами, що укладаються інвесторами з державою, починаючи з 1 січня 2021 року.

Також законопроєкт визначає порядок створення та функціонування Багатосторонньої групи з імплементації ІПВГ. Передбачається, що вона формуватиметься із представників держави, компаній видобувних галузей та громадянського суспільства. Група має стежити за впровадженням та дотриманням вимог ІПВГ.

Повідомляється, що фінансування розроблення та впровадження електронної системи подання звітності буде здійснено коштом міжнародної технічної підтримки за дорученням Федерального уряду Німеччини.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають