9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Грудня, 2021

В Україні поновили видобуток золота

Єдине в Україні золотодобувне підприємство “Мужіївський золоторудник” відновило свою роботу після 15-ти річного простою. Розвідані запаси Мужіївського родовища оцінюються у 55 тонн золота, 1 млн тонн цинку і свинцю.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на прес-службу Закарпатської ОДА.

Відомо, що на родовищі працює збагачувальна фабрика компанії Avellana Gold. Загальна виробнича потужність родовища після запуску складе 500 тис. тонн золотої руди на рік. Спочатку на підприємстві будуть переробляти руди, які залишилися від видобутку золота у попередні роки роботи.

Ми підтримали іноземного інвестора і запуск проєкту з видобутку золота і поліметалів, що знаходяться на території Мужіївського родовища. Останній раз підприємство запускали у 2005 році, воно збанкрутувало, тому будь-які виробничі процеси тут не відбувалися, – зазначив голова Закарпатської ОДА Олексій Петров.

Окрім золота, рудник добуватиме цинкову руду. На підприємстві повідомляють, що цього металу буде достатньо для виробництва 300 тис. акумуляторів на рік. Це дозволить перекрити потребу України в імпорті цинку. Наразі на фабриці працює понад 30 осіб. Щорічно підприємство сплачуватиме понад 250 млн грн податків.

Компанія Avellana Gold розпочала роботу в Україні у 2016 році після придбання підприємства “Карпатська рудна компанія” і “Західна геологорозвідувальна компанія”, що мають спеціальних дозволів на видобуток і розвідку поліметалічних руд на Заході України (Мужіївське, Берегівське і Квасівська родовища). Компанія вже відновила реалізацію проєкту розробки Мужіївського родовища. Загальний обсяг інвестицій становив понад $ 150 млн.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають