9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 29 Листопада, 2022

У Житомирі виготовили найбільшу в країні плиту з бурштину

До Національного реєстру рекордів України внесли найбільшу бурштинову плиту, виготовлену на Житомирщині.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Суспільне.

Її довжина складає 2 метри 39 з половиною сантиметрів, ширина – 1 метр 20 сантиметрів, а товщиною 2 сантиметри. Виготовили плиту житомиряни Максим Затуливітер та Олександр Остапенко.

“Це – результат нашої трирічної праці і тому нам дуже приємно”, – каже Максим Затуливітер.

blank

“Головне, що нашу роботу оцінили люди”, – додав Олександр Остапенко.

За словами експерта Національного реєстру рекордів України Віталія Зоріна, проєкт претендує на світовий рекорд Гіннеса.

“Це не тільки найбільша бурштинова плита серійного виробництва в Україні, але й у світі, – каже Віталій Зорін. – Але для того, щоб вірно закінчити світову експертизу і отримати міжнародний статус, ще треба, як мінімум шість місяців роботи. І треба зібрати велику кількість технічної документації, доказів, що це, дійсно, бурштин, що це серійна технологія і тому подібне. І хотілося б, що найближчим часом про розробку хлопців дізнався світ”.

blank
Фото: Антоніна Тугас

Ідея робити інтер’єрні плити з бурштину виникла в Олександра і Максима три роки тому.

“Ми – меблярі. 15 років вже займаємося цією справою. Десь приблизно три роки тому помітили, що лише ювелірна промисловість працює з використанням бурштину, а більше ніде бурштин не використовують. Виготовляють переважно картини, поробки. Але це не мало для нас якогось значення, тому що ми постійно працюємо з інтер’єрами. І ось ми з Олександром почали експериментувати. Спочатку це була плита 500 на 500. Потім 1200 на 1 метр. І так ми дійшли до цього формату. Ми його називаємо меблевим, тому що основна мета була використовувати бурштин в інтер’єрі і робити з нього меблі”, – розповів Максим Затуливітер.

Плита з бурштину, за словами розробників, є міцною і є меблевим форматом.

“Це – меблевий формат, який дозволяє ці плити різати, кроїти, як забажається, – каже Олександр Остапенко. – Можна складати з неї тумби, столи, стільниці. Будь-що з неї можна робити. І наше досягнення – це переробка бурштину у великих масштабах, саме в тих масштабах, в яких видобувається сьогодні в Україні. А видобувається у нас немало. За нашими розрахунками, це близько 10 тонн на місяць. І сировина вивозиться за кордон за безцінь. Тому ми б дуже хотіли це питання врегулювати і займатися в Україні переробкою бурштину, а не вивозити його за кордон”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають