9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 2 Жовтня, 2023

Торік Держгеонадр продала дозволів на 1,6 млрд гривень

Державна служба геології та надр України видала у 2021 році рекордну кількість нових спецдозволів на розробку надр – 377, що у 2,5 раза більше, ніж у минулі роки.

Про це на пресконференції розповів Роман Опімах, голова Держгеонадр, де представив річний звіт відомства за 2021 рік, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на GMK center.

Приблизно третина спецдозволів видана для розробки та видобутку корисних копалин, необхідних для будівельної галузі.

Внаслідок діяльності Держгеонадр до держбюджету у 2021 році перераховано близько 1,6 млрд грн зборів за видачу спецдозвіл та надання геологічної інформації. Також за цей період проведено 217 електронних торгів із продажу спецдозвіл – майже кожне друге видано за підсумками е-аукціонів (160) – та перераховано до держбюджету 923 млн грн.

За підсумками минулого року видано 6 спецдозвіл на розробку та видобуток вуглеводнів на площі 50 тис. кв. км. Також відомство вже підготувало для інвесторів понад 50 об’єктів із запасами вуглеводнів.

За словами Романа Опімаха, відомство почало активніше проводити моніторинг використання надр. Минулого року розпочато аудит надрокористування, внаслідок чого анульовано 315 спецдозволів, за якими діяльність здійснювалася з порушеннями або не проводилася взагалі («сплячі» ліцензії).

Також минулого року Держгеонадр направила свої зусилля на розширення надання даних в електронній формі. Зараз на геологічному порталі доступні 13 баз даних для надрокористувачів.

Загалом минулого року надрокористувачі сплатили 51,5 млрд грн рентних платежів.

Як зазначив Роман Опімах, цього року Держгеонадр розширить функціонал електронного кабінету, наповнюватиметься електронний каталог геоінформації, буде актуалізовано реєстри нафтогазових та артезіанських свердловин.

Також відомство готує нові спецдозволи для продажу на електронних торгах, у тому числі за стратегічно важливими корисними копалинами.

Останні новини:

Зараз читають