9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 30 Січня, 2023

На Миколаївщині планують розробку нового піщаного кар’єру

Компанія «Бузький піщаний кар’єр» планує розробку родовища пісків Бузьке-3 з метою промислового видобування піску у селі Бузьке Вознесенського району (Миколаївщина). 

Про це передає Промисловий Портал з посиланням на видання «НикВести».

Про планування розробки свідчить Повідомлення про планову діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, яке 30 грудня опублікувало управління екології та природних ресурсів Миколаївської обласної державної адміністрації, пишуть.

У документі зазначається, що піски родовища придатні для благоустрою, планування та рекультивації. Спосіб розробки – відкритий, тобто кар’єрний. 

«Корисна копалина представлена четвертинними алювіальними різнозернистими кварцовими пісками деснянського ступеню першої надзаплавної тераси річки Південний Буг потужністю від 9,5 до 16 метрів…», – йдеться у повідомленні. 

Зазначається, що гірничі роботи на родовищі в теперішній час не проводяться.

Розробка обводнених пісків буде здійснюватися гідромеханізованим способом за допомогою плавучого земснаряда. Після відпрацювання кар’єру будуть виконані роботи з гірничотехнічної і біологічної рекультивації порушених гірничими роботами площ земель. Відпрацьований кар’єр передбачається використати під водойму.

Родовище пісків Бузьке-3 розташоване за 0,2 кілометра на північ від міста Вознесенськ Миколаївської області. Родовище має спецдозвіл на користування надрами №5330 від 21 грудня 2021 року, розвідане і запаси затверджені Протоколом ДКЗ України №5516 від 12 жовтня 2022 року з географічною прив’язкою територіальна альтернатива не розглядається.

Ліцензована площа родовища становить 23,2 гектара. Балансові запаси корисної копалини в контурі кар’єру – 2390,51 тисячі м3. Розрахунковий термін служби кар’єру становить 15,3 років.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають