9.5 C
Alba Iulia
Середа, 14 Лютого, 2024

На Дніпропетровщині мають намір спростити видобуток надр місцевого значення для будівельних матеріалів

Дніпропетровська обласна рада ініціює спрощення доступу до надр для будівництва.

А саме, пропонує надати право місцевим радам і адміністраціям приймати остаточне рішення на видобуток надр місцевого значення – піску, гіпсу, глини тощо. Зараз отримати дозвіл на роботи з корисними копалинами можна лише у Києві. Втім, столична централізація тут недоречна.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Дніпропетровської облради.

Цю ініціативу підтримує весь депутатський корпус, а заступник голови облради Антон Кумановський підняв це питання на державному рівні. Спільно з представниками державної влади, підприємствами будівельної галузі, закладами з питань екології та іншими обласними радами визначили пріоритети в регулюванні надрокористування і обговорили їх на третьому Будівельному конгресі України.

Фото Дніпропетровська обласна рада.

За підрахунками, аби наздогнати Польщу або Німеччину в обсягах будівництва, необхідно збільшити будівельні роботи у 3-5 разів. Реалізація таких показників цілком можлива, якби не головна перепона – видача спецдозволів до надр, яка часто затягується на невизначений термін, а сам процес дуже ускладнений або взагалі заблокований. Підприємства обурені таким станом речей і наголошують на тому, що держава не зацікавлена у їх підтримці та захисті.

В таких умовах ця інвестиційно приваблива галузь втрачає темпи розвитку, а згодом може взагалі зупинитися. Тому за підсумками Конгресу було складено рекомендації-звернення на розгляд в Кабінеті Міністрів України, – розповідає Антон Кумановский.

Тож ініціатива від Дніпропетровської облради стосовно спрощення механізму у наданні дозволів на видобуток корисних копалин має значно покращити в перспективі обсяги будівництва. В таких умовах ця галузь почне розвиватися скоріше – переконаний голова обласної ради Гліб Пригунов.

Одним із важливих напрямів обласної ради – є налагодження чіткої взаємодії бізнесу і влади. Лише за комфортних і прозорих умов в механізмі державно-приватного партнерства в регіони прийде інвестор, малий і великий бізнес, а територіальні громади отримають нові перспективи.

Останні новини:

Зараз читають