9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Лютого, 2023

Метінвест купує найбільшого виробника коксівного вугілля в Україні

Metinvest B.V. придбала додатковий пакет акцій найбільшого в Україні виробника коксівного вугілля, тим самим збільшивши ефективну частку володіння Групи до рівня контрольної.

Повідомляє Національний Промисловий Портал.

Внаслідок консолідації придбаних активів Метінвест повністю забезпечить свої потреби в коксівному вугіллі для виробництва чавуну.

До складу придбаних активів входять кілька підприємств (далі – «Покровська вугільна група»), ключовими з яких є шахтоуправління «Покровське» і Свято-Варваринська збагачувальна фабрика. Спільно дані підприємства здійснюють видобуток рядового вугілля, його збагачення та подальшу реалізацію у вигляді вугільного концентрату. Вони розташовані на кордоні Дніпропетровської та Донецької областей в безпосередній близькості до коксохімів Групи. Всі придбані активи знаходяться на підконтрольній Україні території.

«Це важливе для нас придбання. В останні кілька років Група відчувала постійний дефіцит в коксівному вугіллі. Тепер же ми досягли повного самозабезпечення цією сировиною, що робить нашу вертикальну інтеграцію ще міцніше», говорить генеральний директор “Метінвесту” Юрій Риженков.

Шахтоуправління «Покровське» виробляє високоякісне вугілля марки К, яке використовується для виробництва металургійного коксу. Станом на 1 січня 2019 року, мінеральні ресурси та запаси шахтоуправління «Покровське» за методикою JORC склали 248 млн тонн і 151 млн тонн відповідно, що досить для забезпечення виробництва мінімум на 30 років.

Свято-Варваринська збагачувальна фабрика – одне з найбільших збагачувальних підприємств в Україні. Проєктна потужність збагачення становить близько 8 млн тонн рядового коксівного вугілля в рік.

У 2020 році обсяги видобутку рядового вугілля Покровської вугільної групи склали 6,2 млн тонн, що на 55% більше, ніж у 2018 році, а виробництво вугільного концентрату – 3,2 млн тонн, що на 39% більше, ніж у 2018 році.

Отримання ефективного контролю над Покровською вугільною групою стало можливим завдяки придбанню Метінвестом частки в цьому бізнесі в липні 2018 року в розмірі 24,77%, а також опціон на купівлю решти 75,22% у інших співінвесторів за умови отримання всіх необхідних державних та інших дозволів. У жовтні 2020 року група Рината Ахметова отримала схвалення Антимонопольного комітету України строком на один рік на отримання контролю над деякими підприємствами, що входять до складу Покровської вугільної групи.

Загальна сума винагороди за додаткову частку, придбану Метінвестом в Покровській вугільній групі, обумовлена ​​вартістю опціону, який Група отримала у 2018 році.

У 2019-2020 роках, беручи до уваги потенційну інтеграцію з Метінвестом, Покровська вугільна група реструктурувала значну частину своїх кредитів і позик. Станом на 31 грудня 2020 року, зовнішня заборгованість Покровської вугільної групи склала 535 мільйонів доларів США. В основному, це реструктурована кредитна лінія на суму 480 мільйонів доларів США з терміном погашення у 2030 році. Метінвест має намір застосовувати зважений підхід до управління борговим портфелем Покровської вугільної групи.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають