9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Вересня, 2023

Криворізький залізорудний комбінат замовив відкачування шахтних вод за 28 млн гривень

Криворізький залізорудний комбінат (КЗРК) замовив у державного підприємства «Кривбасшахтозакриття» послуги з відкачування 5,7 млн куб. м шахтних вод за 28,2 млн грн.

Про це йдеться у наказі Міністерства економіки №6-22 від 5 січня 2022 року, розміщеному у системі обліку публічної інформації відомства, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на GMK center.

ДП «Кривбасшахтозакриття» надіслало міністерству запит у зв’язку з тим, що сума контракту становить понад 25% вартості активів підприємства, за даними останньої річної звітності.

Держпідприємство в рамках договору має намір надати послуги з прийому та тимчасової акумуляції шахтної води до ставку-накопичувача зворотних (шахтних) вод у балці Свистунова в заявленому обсязі 5 772 580 куб. м та проведення її скидання шляхом відкачування в річку Інгулець обсягом 4 900 920 куб. м.

Раніше Державна екологічна інспекція заявляла, що у «Кривбасшахтозакриття», на балансі якого знаходиться ставок-накопичувач шахтних вод, відсутній дозвіл на спеціальне водокористування, а сам прийом вод (за результатами перевірки копальні «Суха Балка») здійснювався з порушеннями.

«Є кричущі факти порушення технологічного процесу з боку ДП «Кривбасшахтозакриття», яке скидає в річку небезпечні води без їхнього відстоювання та очищення», – заявляв раніше тодішній голова Держекоінспекції Андрій Мальований.

ДП «Кривбасшахтозакриття» надає послуги з відведення, акумуляції та скидання шахтної води гірничорудних підприємств Кривбасу. Відведення шахтної води до ставку-накопичувача балки Свистунова є безперервним виробничим циклом з періодичністю в один рік. Основними постачальниками шахтної води є «АрселорМіттал Кривий Ріг», КЗРК, ЦГЗК, копальня «Суха Балка» та інші підприємства.

Останні новини:

Зараз читають