9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 20 Вересня, 2021

Група “Метінвест” підвищує ефективність доменних печей завдяки Azure Machine Learning

 • Компанія “Метінвест” впровадила пілотний проєкт з використанням Azure Data Factory та Azure Machine Learning з метою покращення ефективності роботи доменних печей шляхом зменшення споживання палива через контроль вмісту кремнію у чавуні.

  Отримавши позитивні результати, компанія планує запровадити рішення для усіх своїх доменних печей, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на mind.ua.

  Наприкінці 2018 року Метінвест запустив масштабну програму, спрямовану на підвищення ефективності своїх підприємств. 

  «Одним з основних аспектів було покращення споживання палива в доменних печах з очікуваною доданою вартістю понад $100 млн», – пояснює Кирило Макаров, директор з безперервного вдосконалення Метінвест Холдинг.

  Дійсно, витрати палива в доменній печі залежать від кількох факторів, одним з яких є вміст кремнію у чавуні, з непрямою залежністю щодо нагрівання. Що вищий вміст кремнію у чавуні, то вищий нагрів та витрати палива. Однак зниження вмісту кремнію вимагає точного підходу, оскільки при різкому зниженні вмісту кремнію існує ризик спаду температури та зупинки доменної печі. Точність оцінки майбутнього теплового стану доменної печі та відповідні контрольні дії є запорукою стабільності виплавки чавуну. 

  «Зменшення вмісту кремнію на 0,1 % може дозволити заощадити до десяти кілограмів коксу. Таким чином, нам потрібно було стабілізувати процес у доменній печі та зменшити варіативність вмісту кремнію у чавуні», – говорить Кирило Макаров.

  Для досягнення цієї мети Метінвест запустив пілотний проєкт з використанням технологій штучного інтелекту та машинного навчання для прогнозування вмісту кремнію у чавуні у часовому горизонті до дев’яти годин.

  «Ми використовуємо Azure Data Factory як основний інструмент організації процесу інтеграції даних. Дані завантажуються регулярно, а модель, розроблена нами в Azure Machine Learning, прогнозує вміст кремнію у чавуні. Після цього запускаються конвеєри машинного навчання Azure. Ці конвеєри допомагають отримувати дані та запускати Python-скрипти, зокрема ті, що відповідають за підготовку даних. Моделі машинного навчання використовують ці дані для прогнозування вмісту кремнію. Результати прогнозування завантажуються в базу даних Azure SQL», – пояснює Олександр Перхун, керівник відділу управління даними Метінвест Діджитал. 

  «Для візуалізації даних ми використовуємо інформаційну панель Power BI, яка оновлюється щогодини. Наші фахівці на виробництві мають доступ до панелі й, адаптуючи ключові показники, керують процесами в печах відповідно до прогнозів. Це допомагає підтримувати рівень кремнію в потрібному діапазоні», – пояснює Володимир Кравченко, експерт з трансформації бізнесу в Метінвест Холдинг.

  Впровадження рішення супроводжувалось комплексними заходами, починаючи з адаптації алгоритмів управління тепловими умовами доменної печі до навчання операторів й перегляду цілей та мотиваційної складової працівників цеху. Три місяці знадобилося для стабілізації теплових умов та зменшення вмісту кремнію у чавуні. В результаті до кінця року варіативність вмісту кремнію зменшилася з історичних 0,16% до 0,1%, що дозволило стабілізувати вміст кремнію в чавуні та отримати необхідну економію коксу.  У найближчих планах Метінвесту якнайшвидше розгорнути повністю готове рішення для усіх печей на підприємствах групи.

  Метінвест наразі розглядає технології машинного навчання для впровадження на більшості своїх виробничих підприємств. 

  «Для нас це лише початок цифрової подорожі», – розповідає Андрій Трач, директор з трансформації бізнес-процесів Метінвест Холдинг. – «Ми маємо намір вбудувати цифрові рішення у весь ланцюжок створення вартості, щоб забезпечити значні операційні вдосконалення на новому рівні управління процесами на основі даних».

  «Великі дані – це новий актив, що створює додану вартість, ми сприймаємо його як один із наших ключових бізнес-драйверів. Складність аналітики великих даних вимагає наявності стратегічної хмарної карти, яка включає не лише розвиток інфраструктури та створення набору інструментів для ефективної обробки даних, але й спрямована на підтримку культури управління даними у компанії. Відповідно до нашої стратегії Cloud First, Група Метінвест використовує служби Azure як механізм реалізації цифрових ініціатив, впроваджує передові технології, подібні до того, які ми бачимо у проєкті прогнозування вмісту кремнію у чавуні. Щобільше, ми рухаємося уперед до створення  Data Lake та Data Warehouse на базі Azure, що допоможе нам значно покращити культуру управління даними у всіх виробничих та бізнес-процесах в Метінвесті та максимізувати нашу операційну ефективність», – резюмує Сергій Детюк, директор з інформаційних технологій Метінвест Холдинг та генеральний директор Метінвест Діджитал.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Україна облаштовує державний кордон з Росією на Сумщині (відео)

  На Сумщині триває активне інженерне облаштування державного кордону з Російською Федерацією.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Два балкери доставлять 150 тисяч тонн вугілля з США для роботи українських ТЕС

  Енергохолдинг ДТЕК погодив з компанією HC Trading (Heidelberg Cement Group) постачання в Україну двох суднових партій американського енергетичного вугілля.

  В Україні освоїли виробництво практичних авіабомб

  В Україні опанували виробництво практичних авіаційних бомб для тренування льотного складу Повітряних Сил Збройних сил України.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Bees Airline отримала права на чартерні рейси за 12 маршрутами в зимовий період

  Українська авіакомпанія Bees Airline отримала права на виконання чартерних рейсів з Києва та регіональних аеропортів України за 12 маршрутами в зимовий період.

  ЛКМЗ отримав вісім замовлень на виготовлення корпусів БТР-4Е

  Приватне підприємство "Лозівський ковальсько-механічний завод" вчергове обрано переможцем в тендері на виготовлення корпусів для бронетранспортерів й готується до підписання контракту з ДП...

  У Львові за кошти європейських фондів збудували новий спортивний комплекс

  У Львові на вулиці Дорога Кривчицька, 19Д відкрили сучасний спортивний зал «Боско-Арена», що входить у спортивний комплекс Салезіянського Згромадження святого Івана Боско.

  Найбільша баржа України почала працювати у порту Південний (фото)

  У порт Південний була виконана друга поставка товару буксирним складом Гермес-1 і найбільшої в Україні баржі класу "річка-море" Дніпро-AV-01 проєкту D-6000.

  У порту Чорноморська триває будівництво унікального для України двостороннього пірса (фото)

  Компанія Risoil S.A. розмістила в Facebook відеоролик, в якому демонструє прогрес у будівництві унікального для України двостороннього пірса в порту Чорноморськ.

  Зараз читають

  У Львові відкрили оновлене трамвайне депо (відео)

  Сьогодні зранку, 13 вересня, у Львові відкрили оновлене трамвайне депо, яке розташоване на вулиці Промисловій. Його відновили...

  В Україні почали розробляти документацію для ОТРК на чеському шасі Tatra

  В Україні працюють над технічною документацією по переведенню перспективного оперативно-тактичного ракетного комплексу (ОТРК) на колісне шасі Tatra.

  Для української армії випробовують рухому станцію очищення води «Джерело-2000»

  В інтересах Збройних сил України проводять випробування рухомої станції очищення води «Джерело-2000».Передає Національний Промисловий...

  У Львові за кошти європейських фондів збудували новий спортивний комплекс

  У Львові на вулиці Дорога Кривчицька, 19Д відкрили сучасний спортивний зал «Боско-Арена», що входить у спортивний комплекс...