9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Жовтня, 2021

Центральний ГЗК розпочав виробляти сировину для переходу на “зелену” металургію

 • Україна має великий потенціал у питанні декарбонізації металургійної галузі, особливо після переходу на нові технології, такі як пряме відновлення заліза з наступною виплавкою електросталеплавильним методом.

  Про це під час виступу на Міжнародному форумі “Декарбонізація сталевої індустрії: виклик для України” сказав генеральний директор групи “Метінвест” Юрій Риженков, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Depo.ua.

  “Якщо порівняти українську металургію з європейською, то вона сьогодні програє з точки зору декарбонізації. В Україні 2,3 СО2 на тонну сталі, в той час як європейські практики показують близько 1,9. У нас є потенціал навіть з наявними технологіями. Це і енергозбереження, і використання газів, що відходять, і тепла, і застосування правильного міксу палива і обміну газами. Це те, що вже сьогодні існує у світі, і те, що нам необхідно перейняти і впроваджувати на наших заводах і чим активно займається “Метінвест”, – констатував Юрій Риженков.

  За його словами, в процесі декарбонізації група фокусується на “чорній частині виробництва” – випуск чавуну і сталі, при якому наявні технології не дозволяють уникнути значних викидів вуглекислого газу в атмосферу.

  У “Метінвесті” вибрали нетрадиційний шлях відновлення потужностей і процесу виробництва. Йдеться про такий ланцюжок: спочатку готується залізо методом прямого відновлення (DRI-окатиші), потім з нього можна виробляти сталь електросталеплавильним методом (тобто вже мова йде про “зелену” металургію).

  “Цей метод “Метінвест” вибрав для себе для активного опрацювання. Ми вже зробили перші кроки в цьому напрямку. У нас з початку цього року є повноцінний окатиш DRI-класу, який ми почали виробляти на нашому Центральному ГЗК … По суті ми створили сировину, яка може використовуватися для низьковуглецевого процесу виробництва сталі”, – пояснив Юрій Риженков.

  Таким чином, в планах компанії побудувати модулі з прямого відновлення заліза і перейти до електрометалургії (а в більш віддаленій перспективі – і водневої металургії).

  “У перспективі це можна буде безпосередньо пов’язувати з поновлюваними джерелами енергії. Не секрет, що там, де знаходяться наші підприємства, в тому ж Маріуполі, дуже високий потенціал ВДЕ. Також (в перспективі, – ред.) – воднева металургія, тобто модулі прямого відновлення заліза зможуть бути з легкістю переведені на водень, коли це вже стане для всіх доступною технологією”, – пояснив Юрій Риженков.

  Нагадаємо, що група компаній “Метінвест” за останні 10 років інвестувала в екологію $3,5 млрд, що сприяло скороченню на 37% викидів забруднюючих речовин на її підприємствах.

  Зазначимо, що наразі “Метінвест” працює над цілим рядом екологічних проєктів. Так,  у найближчі 5 років на реалізацію суто екологічних проєктів компанія виділить півмільярда доларів.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  ЄС надав Україні 600 мільйонів євро фінансової допомоги

  Єврокомісія 25 жовтня перерахувала Україні 600 мільйонів євро макрофінансової допомоги внаслідок пандемії. Передає Національний Промисловий...

  Перша іноземна компанія отримала атестацію “Укрзалізниці” на ремонт тепловозів

  Даугавпілський локомотиворемонтний завод (Латвія) отримав дозвільні документи "Укрзалізниці" на ремонти тепловозів, ставши таким чином першим з іноземних підприємств, що пройшли подібну атестацію.

  До України прибула третя за жовтень партія озброєння з США

  До України прибула третя заключна партія додаткової міжнародної безпекової допомоги з США. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  “Ніжинський консервний завод” модернізує виробництво

  “Ніжинський консервний завод” на Чернігівщині модернізує обладнання, зменшивши людський фактор у процесі виробництва. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Landlord.

  У миколаївському порту відремонтують під’їзні залізничні шляхи

  Міністерство інфраструктури України опублікувало фінплан Миколаївського порту на 2022 рік. Згідно з планом, МІУ виділить на ремонт залізничних колій 9,6 млн грн.

  На фоні скорочення імпорту металопродукції збільшилась місткість ринку сталі в Україні

  В січні-вересні 2021 року українськими металургійними підприємствами вироблено 14,49 мільйона тонн металопрокату, що на 5,6% більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

  Харківський завод отримав нове життя після приватизації та почав виробництво зарядок для електрокарів

  Після приватизації на занедбаному заводі "Система" почали виготовляти зарядні станції для електрокарів. Компанія продає високотехнологічний продукт по всьому світу та щороку платить...

  «Мотор Січ» отримала замовлення на 25 гелікоптерів Мі-2МСБ – Богуслаєв

  Президент заводу «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв повідомив про замовлення на 25 вертольотів Мі-2МСБ. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Зараз читають

  Українська компанія реконструювала 112 кілометрів автотраси в Іраку (фото)

  На початку жовтня в Іраку завершився міжнародний проєкт по реновації головної автомобільної дороги країни - шосе, що...

  ЄС надав Україні 600 мільйонів євро фінансової допомоги

  Єврокомісія 25 жовтня перерахувала Україні 600 мільйонів євро макрофінансової допомоги внаслідок пандемії. Передає Національний Промисловий...

  Міноборони запроваджує сучасні підходи у розробці нового озброєння і техніки

  Міністерство оборони України оголосило про запровадження сучасних підходів у розробці нового озброєння, замість дослідно-конструкторських робіт, які тривають...

  Новий асфальтобетонний завод запустять у Маріуполі

  У Маріуполі планується відкрити новий асфальтобетонний завод. Завдяки цьому вдасться удвічі збільшити кількість ремонтів доріг. Про це...