9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

Центральний ГЗК розпочав виробляти сировину для переходу на “зелену” металургію

Україна має великий потенціал у питанні декарбонізації металургійної галузі, особливо після переходу на нові технології, такі як пряме відновлення заліза з наступною виплавкою електросталеплавильним методом.

Про це під час виступу на Міжнародному форумі “Декарбонізація сталевої індустрії: виклик для України” сказав генеральний директор групи “Метінвест” Юрій Риженков, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Depo.ua.

“Якщо порівняти українську металургію з європейською, то вона сьогодні програє з точки зору декарбонізації. В Україні 2,3 СО2 на тонну сталі, в той час як європейські практики показують близько 1,9. У нас є потенціал навіть з наявними технологіями. Це і енергозбереження, і використання газів, що відходять, і тепла, і застосування правильного міксу палива і обміну газами. Це те, що вже сьогодні існує у світі, і те, що нам необхідно перейняти і впроваджувати на наших заводах і чим активно займається “Метінвест”, – констатував Юрій Риженков.

За його словами, в процесі декарбонізації група фокусується на “чорній частині виробництва” – випуск чавуну і сталі, при якому наявні технології не дозволяють уникнути значних викидів вуглекислого газу в атмосферу.

У “Метінвесті” вибрали нетрадиційний шлях відновлення потужностей і процесу виробництва. Йдеться про такий ланцюжок: спочатку готується залізо методом прямого відновлення (DRI-окатиші), потім з нього можна виробляти сталь електросталеплавильним методом (тобто вже мова йде про “зелену” металургію).

“Цей метод “Метінвест” вибрав для себе для активного опрацювання. Ми вже зробили перші кроки в цьому напрямку. У нас з початку цього року є повноцінний окатиш DRI-класу, який ми почали виробляти на нашому Центральному ГЗК … По суті ми створили сировину, яка може використовуватися для низьковуглецевого процесу виробництва сталі”, – пояснив Юрій Риженков.

Таким чином, в планах компанії побудувати модулі з прямого відновлення заліза і перейти до електрометалургії (а в більш віддаленій перспективі – і водневої металургії).

“У перспективі це можна буде безпосередньо пов’язувати з поновлюваними джерелами енергії. Не секрет, що там, де знаходяться наші підприємства, в тому ж Маріуполі, дуже високий потенціал ВДЕ. Також (в перспективі, – ред.) – воднева металургія, тобто модулі прямого відновлення заліза зможуть бути з легкістю переведені на водень, коли це вже стане для всіх доступною технологією”, – пояснив Юрій Риженков.

Нагадаємо, що група компаній “Метінвест” за останні 10 років інвестувала в екологію $3,5 млрд, що сприяло скороченню на 37% викидів забруднюючих речовин на її підприємствах.

Зазначимо, що наразі “Метінвест” працює над цілим рядом екологічних проєктів. Так,  у найближчі 5 років на реалізацію суто екологічних проєктів компанія виділить півмільярда доларів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають