9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 21 Червня, 2021

Боровмісна сталь: «броня» для деталей важкої техніки

 • Боровмісна сталь — це сплав заліза з вуглецем та іншими елементами, в який у якості легуючої добавки введений бор. У невеликих кількостях він позитивно впливає на формування мікроструктури сталі та робить метал міцнішим.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на пресслужбу компанії “Метінвест“.

  Сталі з бором використовуються для виготовлення деталей аграрних і промислових машин: ножів грейдерів, гусеничних ланцюгів, дробильних установок, ножів та різальних полотен, плугів, дисків для борони та інших. Щоб машини довше працювали без поломок, такі деталі повинні мати високу міцність, стійкістю до ударів і зносостійкість.

  Машинобудівникам Група Метінвест пропонує гарячекатаний прокат, легований бором, за українськими, європейськими та міжнародними стандартами — ДСТУ EN 10083-3, EN 10083-3, BS EN ISO 683-2: 2018.

  Прокат в товстому листі, рулонах і різаних листах постачається споживачеві для гарту з відпустком — це технологія термічної обробки металу. Наприклад, в сільськогосподарському машинобудуванні з гарячекатаного прокату вирізують необхідну деталь, нагрівають до високої температури, формують і різко охолоджують у воді або маслі. Так виріб отримує свою кінцеву твердість і міцність.

  Переваги сталі з бором

  • Висока міцність в загартованому стані
  • Здатність до формування: простота виготовлення складних конструкцій і деталей в гарячекатаному стані
  • Пластичність і добра оброблюваність різанням в гарячекатаному стані
  • Зносостійкість: загартована деталь прослужить довше
  • В’язкість і стійкість до тріщин
  • Гарний опір механічним навантаженням

  Бор: три найпопулярніші марки

  Першопрохідцем серед легованих бором марок сталі для Метінвесту стала 30MnB5. Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча почав випускати цю марку у 2015 році. На українському ринку вона замінила «універсальну» радянську ресорно-пружинну марку 65Г, яку певними способами обробки можна було пристосувати і для сільгосптехніки. Водночас в Європі аграрні машинобудівники щосили використовували низьколеговані сталі з вмістом бору. І щоб замінити деталь іноземної техніки, що вийшла з ладу, потрібна була саме така сталь. До того ж, після гарту і відпустки деталі набувають підвищеної експлуатаційної стійкості — їх ресурс у два-три рази вище в порівнянні з продукцією зі сталі 65Г. Не дивно, що українські компанії, які тоді перейшли на 30MnB5, сьогодні виросли до рівня флагманів галузі.

  Для підприємств, у яких технологія гарту передбачає використання масла замість води, Метінвест у 2017-2018 роках освоїв випуск листа і рулонів з марки 38MnB5. Це більш міцна і зносостійка сталь, яку можна розжарювати в маслі, як і 65Г. Таким чином, компанії можуть перейти на високоміцний метал без великих витрат, мінімально змінивши технологію.

  Трійки найпопулярніших боровмісних марок сталей від Метінвесту замикає 27MnCrB5. Цей сплав з додатково мікролегованим хромом і марганцем, що забезпечує ще кращу прожарюваність і більш високу міцність при низькому вмісті вуглецю. Прокат з такої сталі особливо зручний для виготовлення деталей, які потрібно зварювати.

  У 2015-2018 роках Метінвест випустив 23,5 тисячі тонн прокату боровмісних марок сталі.

  Сьогодні прокат з боровмісними марками сталі в Україні виробляють ММК імені Ілліча та «Азовсталь», в Італії – Trametal і Ferriera Valsider. Метінвест реалізує цю продукцію виробникам сільськогосподарського і промислового машинобудування України та СНД, а також країн Західної та Центральної Європи.

  Miilux Poland – польський підрозділ великої фінської групи Miilux Oy, що спеціалізується на виробництві загартованого товстолистового прокату і зносостійких деталей для машинобудування. Коли виробництво тільки починалося, компанія закуповувала гарячекатаний прокат для гарту з відпусткою на відкритому ринку.

  Спеціально для Miilux Метінвест освоїв виробництво борвмісних сталей марок B16S, B20S і B27S. Фахівці компанії скоригували хімічний склад, створили технологію виплавки та підібрали спеціальний режим прокатки на «Азовсталі» і ММК імені Ілліча. Так Метінвест став ключовим постачальником гарячекатаного прокату для польської компанії. Тепер Група не тільки виробляє підкат для Miilux, а й реалізує готову продукцію цього виробника на території СНД через власну мережу продажів.

  Miilux Poland виробляє високоміцний зносостійкий лист трьох класів твердості. Наприклад, марки HB 400 і HB 450 підійдуть для виготовлення ковшів екскаваторів, а HB 500 – зубів підземних прохідницьких комбайнів.

  Співпраця Метінвесту з Miilux – приклад взаємодії, коли у виграші залишаються обидві сторони, але найбільше — кінцевий споживач.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Компанія UKRJET представила БПЛА-камікадзе «Злива» на виставці «Зброя та безпека» (фото)

  Баражуючий боєприпас «Злива» від компанії UKRJET був продемонстрований на міжнародній виставці «Зброя та безпека – 2021».

  Гелікоптери Збройних сил України модернізують для використання ракет “повітря-повітря”

  Незабаром армійська авіація Збройних сил України може отримати оновлені гвинтокрилі машини, які будуть здатні успішно вести бойові дії вночі, використати високоточне озброєння...

  Україні затвердила Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу

  Рада національної безпеки та оборони на засіданні розглянула та затвердила Стратегії розвитку оборонно-промислового комплексу України.Про це секретар РНБО...

  “Укрзалізниця” планує заробляти близько 100 мільйонів гривень на рік від здачі в оренду площ на вокзалах

  Протягом літа через систему Prozorro.Продажі АТ "Укрзалізниця" планує передати в оренду понад 41,5 тис. кв. м площ 24 залізничних вокзалів.

  На трасі Н-31 Дніпро-Решетилівка продовжують масштабне будівництво нового шляхопроводу через залізницю (фото)

  На Полтавщині, в рамках будівництва траси Н-31 Дніпро-Решетилівка, мостовики працюють над зведенням нового шляхопроводу через залізницю в с. Бутенки.

  Україна і Туреччина відновлять дружні візити кораблів берегової охорони

  Керівники Морської охорони ДПСУ та Берегової охорони Туреччини на спільній зустрічі домовилися про продовження та посилення співпраці у Чорному морі.

  Для Збройні сили України замовили десяток броньованих гусеничних тягачів БТС-4

  В інтересах Збройних Сил України замовлено десяток модернізованих броньованих гусеничних тягачів БТС-4.Про це розказали у сюжеті Факти ICTV, передає Національний Промисловий...

  Компанія «Радіонікс» розробляє активну головку самонаведення нового покоління

  Науково-виробниче підприємство «Радіонікс» розробляє активну головку самонаведення нового покоління.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.Про нові...

  Зараз читають

  Військовим метрологам передали сучасну мобільну лабораторію

  Метрологічний центр військових еталонів Збройних Сил України, який розташований у Харкові, отримав нову пересувну лабораторію вимірювальної техніки...

  КБ «ЛУЧ» представить на виставці «Зброя та безпека» ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  КБ «ЛУЧ», яке входить до складу ДК "Укроборонпром" презентує на міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека» керовану...

  В Україні працюють над створенням уламково-фугасного снаряда для артилерійських систем «Гіацинт»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» працює над кінетичним уламково-фугасним снарядом КОФС-152 до 152-мм артилерійських систем «Гіацинт».

  Представлено дизайн нового зенітно-ракетного комплексу від КБ «ЛУЧ»

  Державне Київське конструкторське бюро «ЛУЧ» на міжнародній зброярській виставці «Зброя та Безпека - 2021» представило макет зенітно-ракетного...