9.5 C
Alba Iulia
Субота, 10 Червня, 2023

“АрселорМіттал Кривий Ріг” заміщає природний газ відходами від виробництва соняшникової олії

blankКриворізький гірничо-металургійний комбінат “ArcelorMittal Кривий Ріг” проводить поступове заміщення використання природного газу біопаливом при виробництві вапна – сировини для виплавки чавуну і сталі, випуску агломерату.

Про це, з посиланням на корпоративне видання “Металург“, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як зазначається, вогнетривких-вапняний цех (ОІЦ) поряд з аглоцеха, ТЕЦ, доменними і
прокатними цехами завжди входив до числа найбільших споживачів природного газу.

З урахуванням зростання вартості даного виду енергоносія, ціна на який в даний час для підприємства складає більше 7000 грн за 1 тис. куб. м і подальшою тенденцією до підвищення, питання підвищення енергоефективності актуалізувалися.

“Так, на печах № №4-5 що обертаються паралельно газовому пальнику були встановлені й пальники для біопалива – лушпиння насіння соняшнику. Фахівці відпрацьовували режими подачі палива в печі – аналогів такого заміщення при виробництві вапна в Україні немає “, – повідомляє Засоби масової інформації.

Відзначається, що спільна робота фахівців ОІЦ і представників підрядної організації, яка надала свою технологію й устаткування, дала хороші результати – в IV кварталі 2016 року п’ята і четверта печі, в середньому, споживали більше 70% біопалива і менше 30% природного газу, а в короткострокові періоди заміна становила до 84%. При 2,2 Тонни ЦЬОМУ подрібненої лушпиння 1 ТИС замінюють. куб. м природного газу, а вартість втричі менше.

На підприємстві планують переклад інших обертових печей на біопаливо і подальше збільшення його частки при виробництві вапна.

“АрселорМіттал Кривий Ріг” – найбільший виробник сталевого прокату в Україні. Спеціалізується на випуску довгомірного прокату, зокрема, арматури і катанки.

ArcelorMittal володіє в Україні найбільшим гірничо-металургійним комбінатом “ArcelorMittal Кривий Ріг” і поряд малих компаній, зокрема, ПАТ “ArcelorMittal Берислав”.

Останні новини:

Зараз читають