9.5 C
Alba Iulia
Середа, 19 Січня, 2022

Алюмінієвий профіль України

Метал майбутнього

Світове споживання первинного алюмінію в 2016 році в порівнянні з 2015 роком збільшилося на 5,5% – до 59,7 млн ​​тонн. Очікується, що з такими же темпами (4-6% на рік) збережеться приріст споживання алюмінію, як мінімум, в найближчі 5-7 років.

Найбільше алюмінію споживають транспортна і будівельна галузі. Експерти вважають, що саме транспортна галузь в найближчі роки стане основним локомотивом зростання попиту на алюміній в світі. Основним споживачем тут є автомобілебудування. Кількість алюмінію, який використовується в деталях автомобіля, стає дедалі більше. Так, якщо 10 років тому на 1 автомобіль припадало близько 90-100 кг алюмінію, зараз цей показник виріс до 160 кг. А до 2025 року очікується, що на 1 автомобіль буде йти не менше 250 кг алюмінію.

blank

Ще одним перспективним напрямком зростання використання алюмінію в транспорті є розвиток швидкісних залізничних магістралей.

Збільшенню масштабів використання алюмінію в будівництві, зокрема, сприятиме поширення стандартів «зеленого будівництва» і енергозберігаючих технологій.

В Україні намагаються не відставати від світових тенденцій, але вдається це далеко не всім і не завжди, чому сприяють як об’єктивні, так і суб’єктивні причини (про них – пізніше).

Одним з найбільш затребуваних видів продукції з «крилатого металу» в країні є профіль, виробництвом якого займаються українські підприємства.

blank

Ринок профілів з алюмінію

Алюмінієві профілі виготовляють з готових циліндричних заготівок (стовпів) довжиною до 9м і діаметром 125-240 мм.

Вихідною заготівлею для виробництва профілів, як правило, є первинний алюмінієвий сплав в «чушках» марки АДЗ1 і вторинний алюміній, іншими словами, утиль в суміші з чушками марки А5. Підприємства, які не мають власного ливарного цеху, купують готові заготівки, як всередині країни, так і за її межами.

За оцінками деяких фахівців, обсяг споживання алюмінієвих профілів в Україні в 2017 році складе близько 6-8 тис. тонн. При цьому обсяг виробництва вітчизняних підприємств перевищить попит ринку, тому частина найбільш конкурентоспроможної продукції буде експортована. При цьому здійснюється імпорт профілів, перш за все, з Туреччини і Китаю.

blank

Броварський алюмінієвий завод

Першим підприємством в Україні (тоді воно ще входила до складу СРСР), яке виготовляло алюмінієві профілі, став в 1979 році Броварський алюмінієвий завод, який виробляв алюмінієвий пресований профіль і будівельні алюмінієві конструкції. Протягом 80-х років минулого століття він став єдиним на території країни підприємством, яке запровадило технологію виробництва профілів в умовах повного циклу з використанням безвідходних технологій.

Потім завод занепав. У травні 2011 року підприємство придбала група компаній ALUMETA Group і на базі заводу була створена нова компанія – ТОВ “Броварський алюмінієвий завод”. За півтора року команді нового власника Сергія Шапрана вдалося запустити в цілодобову роботу інструментальний, ливарний, пресовий, гальванічний та малярний цехи. Це дало можливість випускати алюмінієвий профіль, будівельні алюмінієві конструкції, лити заготовки різних діаметрів, наносити гальванозахисне покриття, виготовляти товари широкого вжитку.

Асортимент продукції, що виробляється безперервно збільшується і становить вже понад 12 тис. найменувань алюмінієвого профілю різного напрямку і конфігурацій, які використовуються в будівництві, машинобудуванні, електротехніці, авіабудуванні, теплотехніці, в космічній промисловості, а також у побутовій сфері. Завод працює цілодобово і успішно експортує свою продукцію більш, ніж в 25 країн Європи і Близького Сходу.

При цьому модернізація підприємства триває. Нинішній рік Браз почав з оновленим екструзійним виробництвом, запустивши нові преси. До чотирьох вже працюючих пресових ліній додались ще дві, загальною продуктивністю 2 тис. тонн. Прес із зусиллям 1,1 тис. тонн працює з циліндричними стовпами діаметром 127 мм і максимальною довжиною заготовки 600 мм. Другий прес із зусиллям 2 тис. тонн призначений для роботи з циліндричними стовпами діаметром 178 мм і заготовками довжиною 900 мм. Нові агрегати здатні виробляти профіль вагою від 90 грам до 30 кг. Преси працюють в автоматичному режимі.

На сьогоднішній день завод може виробляти більше 20 тис. тонн алюмінієвих профілів в рік і є єдиним підприємством в країні, що володіє повномасштабним сучасним виробництвом замкнутого циклу – від алюмінію до готових виробів з нього.

blank

Група компаній «АМТТ»

Засноване в 1996 році як будівельно-виробниче підприємство, що спеціалізується на фасадних системах, знаходиться в с. Крюковщина Києво-Святошинського району.

Завод має в своєму розпорядженні два преси для роботи з циліндричними стовпами діаметром 5 і 8 дюймів, проектна потужність – 6 тис. тонн алюмінієвих профілів в рік.

Алюпол

ТОВ «Алюпол» було відкрито у вересні 2007 року в смт Бородянка Київської області. Підприємство входить до складу польського холдингу «Група Кенти С.А.». Виробництво алюмінієвого профілю почалося з будівництва пресувального цеху, оснащеного пресом для роботи з циліндричними стовпами діаметром 7 дюймів і довжиною профілю 3000-8000 мм.

Далі польські власники збиралися інвестувати кошти в запуск лінії анодування, а потім – лінії простої механічної обробки алюмінієвих профілів.

Алюпром

Київське ТОВ «Промлітсплав» (торгова марка Алюпром) пропонує алюмінієві профілі з 2000 року. Заявлена ​​виробнича потужність – 250 тонн на місяць. Заготівля (довжиною не більше 7000 мм) закуповується на Сумському ВО ім. Фрунзе.

Готова продукція видається або з території заводу «Точмаш» в Броварах, або в смт Димерка (Вишгородський район, Київська область).

Дніпровський завод «Алюмаш»

Виробничі потужності ПрАТ «Дніпровський завод «Алюмаш», введені в експлуатацію в 1997 р. і складаються з чотирьох основних цехів. Виробляє алюмінієві профілі загального призначення, персонал заводу становить 250 осіб.

Також можна згадати таких виробників алюмінієвого профілю, як маріупольське ТОВ «Хілал Алюмініум Юкрейн», компанію «Талісман», ТОВ «Ефкон-Профіль» та інших.

У поточному році частина компаній із середнім рівнем виробництва, в силу різних причин обмежило або припинило свою діяльність. Йдеться про які компанії, які привернули увагу правоохоронних органів луганських підприємствах «Укрспецмет», «Солур», а також що знаходяться в стадії ліквідації, як ТОВ «Юніон Трейд Груп».blank

ТОП-3 виробників алюмінієвого профілю в 2017 році (за даними опитування учасників ринку)

Підприємство Приблизний об’єм, тонн в місяц
1 Броварський алюмінієвий завод (група компаній ALUMETA Group) 1700-1800
2 Група компаній «АМТТ» 80-100
3 Алюпол («Група Кенти С.А.») 60-80

Як їм це вдається

Погіршення економічної ситуації в країні негативно відбилося і на ринку алюмінієвого профілю. Проте, ряду підприємств вдається не тільки виживати, а й розвиватися, експортувати продукцію.

Як зазначив експерт в області економічної політики Віталій Кулик, експорт, як і наша економіка в цілому, здатний до відновлення і розвитку, але якщо не завадить загострення військових дій, чергові політичні чвари загальнодержавного масштабу і, звичайно, відсталість зацікавлених сторін. Вона, на жаль, властива не тільки держбюрократії, а й значній частиня бізнесу, який не бажає залишати свої “зони комфорту”.

Одним з ефективних (як показав час) шляхів розвитку підприємств, які виробляють алюмінієвий профіль, стало створення максимально можливої ​​ланцюжка замкнутого циклу – від сировини до готової продукції, з виділенням найбільш важливих ділянок ланцюга в окремі підприємства.

Підприємство BRAZ – Броварський алюмінієвий завод

Особливо чітко ця тенденція простежується на приклад лідера ринку – групи компаній ALUMETA Group. Основне виробництво, зосереджене на Броварському алюмінієвому заводі, підтримують інші компанії, зокрема:

BRAZ CONSTRUCTION – інжинірингова компанія, виробник алюмінієвих профільних систем під торговою маркою «BRAZCON»;

BRAZ LINE – компанія, яка займається проектуванням, виробництвом і продажем виробів з алюмінієвого профілю, як для клієнтів групи ALUMETA Group, так і сторонніх замовників;

ACORE Development Group – будівельна компанія, яка пропонує повний цикл будівельних послуг (від розробки проектної пропозиції, оформлення всіх необхідних дозвільних документів до будівництва і введення готового об’єкта в експлуатацію), а також постачає необхідними матеріалами та комплектуючими (такими як фасадне стійко-ригельне скління з власної системи, вікна та двері з алюмінієвих профілів, вентильовані навісні фасади).

Також запорукою успіху є постійна модернізація, яка дозволяє виробляти продукцію, що задовольняє всім вимогам клієнтів.

Ще одна особливість, що притаманна підприємствам-лідерам ринку, – це освоєння суміжних сегментів ринку або адаптація продукції для цих ділянках. Наприклад, останнім часом швидко іржавіючи сталеві конструкції замінюють на те, що не піддаються корозії алюмінієві (характерно для сонячної енергетики).

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають