9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 29 Січня, 2023

Люксембург передав Україні 30 3D-сканерів для розкриття воєнних злочинів росіян

Люксембург надав Україні 3D-сканери, які мають допомогти у розкритті воєнних злочинів російських окупаційних військ.

Про це повідомляє RTL Today, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

За допомогою цих сканерів можна обстежувати великі території та збирати докази.

Українські слідчі отримали 30 3D-сканерів. Це обладнання будуть використовувати для дослідження масових поховань на деокупованих територіях.

Зазначається, що згідно зі звітами організації Presute Russian War Crimes, на звільнених територіях, що були раніше окуповані російськими військами, виявлено не менше 39 000 порушень Женевських конвенцій.

“Українські правоохоронці розслідують ці події, сподіваємося, що це завдання стане легшим завдяки матеріально-технічній підтримці Люксембургу”, – йдеться у матеріалі.

Цей проєкт коштував Люксембургу 1,3 мільйона євро.

“Значні території нашої країни окуповані військами російської федерації. Після того, як ми відвойовуємо ці території, українські військові завжди шукають могили. Завдяки сканерам, тепер можна буде отримати докази, не торкаючись нічого. Це дозволяє нам збирати докази для судових процесів”, – заявила заступник директора Інституту судових експертиз у Києві Наталія Нестор.

blank
Завантаження військових засобів від Люксембурґа Україні у літак A400M. Фото: Міноборони Люксембургу

Міністр оборони Люксембургу Франсуа Бауш заявив, що 3D-сканери відправили напряму в охоплені війною регіони України.

“Це не лише сканери, є внутрішнє програмне забезпечення, яке дозволяє користувачам сканувати великі території з усіма знайденими там об’єктами. Потім інформація обробляється комп’ютером, що є надзвичайно важливим і гарантує, що воєнні злочини будуть розкриті.

Цей проєкт коштує нам 1,3 мільйона євро, але я думаю, що він того вартий. Це дійсно дуже допоможе Україні”, – сказав він.

Повідомляється, що з початку повномасштабного російського вторгнення Люксембург надав Україні матеріальну підтримку та зброю на 74 мільйони євро.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають