9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 30 Січня, 2023

Литовці зібрали кошти на три морські дрони для України

Громадяни Литви зібрали кошти на три ударні морські безпілотники для України.

Про це повідомив литовський журналіст та волонтер Андрюс Тапінас, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Три морські безпілотники коштуватимуть 750 000 доларів, тобто ціна одного складає 250 000 доларів.

Також для майбутніх безпілотників вже обрали імена: Peace Dec, Peace Da та Peace Duke.

«Литовці зробили це. Ми закрили збір і за $750 000 купимо 3 морські дрони для України. Чорноморський флот Росії – бійся», – написав Андрюс Тапінас.

Кошти будуть передані через фандрейзингову платформу United24. Литовці самі обирають ім’я техніці, яку профінансували для України.

Нагадаємо, Андрюс Тапінас раніше у Литві збирав кошти на ударний безпілотник Bayraktar TB2 для України, який отримав ім’я Vanagas.

blank
Презентація у Литві Bayraktar TB2 для ЗСУ. Фото: Міноборони Литви

В Україні будують перший флот морських безпілотних апаратів, який має захистити акваторії українських портів та не давати активно працювати російським бойовим кораблям.

Безпілотні надводні апарати багатопрофільного призначення — унікальна українська розробка.

Дрони можуть брати участь у дальній розвідці, спостереженні за береговою активністю, супроводі та підтримці традиційного флоту, конвоюванні торгових суден, коригуванні ракетних уражень та артилерії, захищати наші пункти базування та протидіяти десантним операціям.

Дрон оснащено системою автопілотування, відеопідсистемами, в тому числі нічного бачення, резервними модулями зв’язку та бойовою частиною.

Також у комплекс входить наземна автономна станція управління, система транспортування і зберігання, центр обробки даних.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають