На міжнародній виставці «Зброя та безпека – 2021» компанія Lockheed Martin Україні презентують винищувачі F-16.
Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.
Винищувач F-16 у вигляді макета, буде представлений на стенді компанії Lockheed Martin. Американська компанія виробник багатоцільових літаків F-35 планувала завітати на міжнародну виставку «Зброя та безпека» та «Авіасвіт-ХХІ», ще минулого року.
Цікавість до українського ринку в американців підживлюється опублікованою на своїй сторінці у Facebook Командуванням Повітряних Сил ЗСУ Візією щодо раціональних шляхів розвитку виду військ. Вона була розроблена на основі Візії Збройних Сил України та призначена на період до 2035 року й сформована на основі вихідних даних для Державної програми розвитку Збройних Сил України до 2025 року, Програми розвитку Повітряних Сил та інших документів оборонного планування та є загальним баченням розвитку Повітряних Сил ЗСУ.
Серед основних визначених напрямків – заміна застарілих радянських зразків озброєння з уніфікацією за для подальшого спрощення підготовки персоналу, утримання та можливої модернізації. Як заміна наявних бортів, розглядаються багатоцільові літаки покоління 4++ типу Saab JAS-39E/F Gripen, F-16 Block 70/72 або інші.

Сьогодні Повітряні Сили Збройних Сил України чекають рішення держави на закупівлю нових винищувачів на заміну наявного авіаційного парку радянських зразків.
У Повітряних Силах вже визначились на які типи багатоцільових винищувачів іноземного виробництва орієнтуватися, один із яких, у перспективі, може замінити авіатехніку радянського зразка, що є сьогодні на озброєнні авіаційних бригад.
Це багатоцільові винищувачі покоління 4+:
- F-15 EX
- Saab JAS 39 Gripen
- F-16 Block 70/72

Рішення щодо закупівлі авіаційної техніки іноземного виробництва прийматиметься на рівні вищого керівництва держави через профільні міністерства.
Пізніше, у березні, стало відомо, що Президент Франції Емануель Макрон запропонує винищувачі Rafale Україні, для заміни радянських МіГ-29, в ході свого візиту до Києва.

За даними джерел сайту Intelligence Online, можливий продаж Рафале в Україну є головним пріоритетом в обговоренні під час майбутнього візиту.
У французьких ЗМІ зазначають про два великих діючих контракти з Україною – закупівля 55 гелікоптерів компанії Airbus та патрульних катерів типу OCEA, що були підписані в рамках міжурядових угод.
Нагадаємо, що зараз Повітряні Сили Збройних сил України експлуатують одразу чотири типи бойових літаків:
- винищувачі Су-27;
- винищувачі МіГ-29;
- штурмовики Су-25;
- бомбардувальники Су-24М та створені на їх базі літаки-розвідники Су-24МР.
Така широка номенклатура бойових літаків ускладнює та здорожчає їх утримання через унікальність запасних частин для кожного з типів.