9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 25 Січня, 2022

Жителька Луцька виготовляє оригінальне взуття з натуральної вовни (фото)

Багатодітна мама з Луцька Тетяна Саричева взуває всю родину у вироби з натуральної вовни. Черевички, чоботи, берці й капці вона виготовляє власноруч.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Волинські новини.

Вона спокійна за своїх дітей, бо ноги в такому взутті не мерзнуть, не пітніють і не натирають мозолів.

Бажання опанувати цікаве ремесло виникло два роки тому. Лучанка побачила у крамниці оригінальні речі ручної роботи і не могла відірвати очей. Вирішила, що навчиться виготовляти такий ексклюзив для себе.

Спочатку вчилася у досвідченої майстрині. Наставниця була здивована тим, як швидко учениця опановує ази нової справи. А Тетяна просто насолоджувалася творчим процесом. Тож невдовзі виготовила свій перший виріб – капці для мами, найсуворішого експерта. Отримавши похвалу, впевнено взялася до роботи. Невдовзі почала отримувати замовлення. Вироби Тетяни є в Італії, Канаді, Німеччині, Нідерландах. Крім взуття, майстриня виготовляє сумки і чохли на планшети. Найближчим часом хоче спробувати змайструвати жилет. А згодом, можливо, візьметься виготовляти капелюшки.

«Усі вироби я виготовляю з якісної новозеландської вовни, – каже Тетяна Саричева. – Тому їх можна прати у машинці-автоматі за температурі 40°С. Вони не збиваються і не линяють».

Техніка мокрого валяння, яку вона використовує, дозволяє надати виробам будь-якої форми та виявити талант художника. Для цього потрібні вовна, рідке мило і вода. Та найголовніше – багато часу й терпіння. Вовну замочує у мильному розчині. Потім кілька годин її валяє загорнутою у рулон, змінюючи положення. На цій стадії Тетяні іноді допомагає п’ятирічна доня. Потім зваляний виріб одягає на спеціальну взуттєву колодку відповідного розміру.

«У кожен виріб я вкладаю багато праці, але цей процес мене заспокоює, – усміхається майстриня. – Адже матеріал, як глину, можна трансформувати, додати, де це потрібно, або забрати зайве».

На виготовлення пари взуття йде від двох днів до тижня. Усе залежить від виробу та від того, як швидко висохне сировина. Капці й черевички Тетяни – лише яскравих кольорів. Адже вони мають дарувати гарний настрій і позитивну енергетику. Ще один плюс – оригінальне взуття тільки в одному екземплярі.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають